Προς το περιεχόμενο

Πως να βούλωσω την τρύπα αν βγάλω το βολιουμ της κιθάρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με δεδομένο ότι παίζω πάντα με το tone φουλ ανοιχτό , όταν βγάλω από το κύκλωμα το tone θα εχω διαφορά στον ήχο ;

 

αν θες ακριβώς τον ίδιο ήχο μπορείς να συνδέσεις εκεί που συνδέεται τώρα το tone μια αντίσταση ίση με το ποτ -> πυκνωτής tone -> γη

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

αν θες ακριβώς τον ίδιο ήχο μπορείς να συνδέσεις εκεί που συνδέεται τώρα το tone μια αντίσταση ίση με το ποτ -> πυκνωτής tone -> γη

 

Μπορεί (ακόμα πιο απλά) να αφήσει το ποτενσιόμετρο του tone συνδεδεμένο απλά να το γυρίσει στο "10" και να το αφήσει μέσα στο cavity.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πλυ ωραίες οι ιδέες σας . Πάντως έχετε υπόψιν ότι είμαι λίγο βάλτε ενός και δεν μου αρέσουν οι μπακαλε λύσεις . Θέλω όλα επάνω στην κιθάρα να έχουν κάποια λειτουργικότητα και δεν πολυ ψηνομαι για αυτοκόλλητα ξύλο στόχους και ανοιχτές τρύπες . Η λύση κιλλ σουιτς είναι μια χαρά αλλά που το βρίσκω το μαραφετι κόμπλεξ και όχι πατέντα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει στο κέντρο , δεν θυμαμαι το όνομα του μαγαζίου , κοντα στην τζόρτζ ( μαγαζι με ηλεκτρικα και διακόπτες ) ! απο κει ειχα παρει εγω με 50 λεπτά !

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον εννοείς τον Φανό στη Σολωμού (ο δρόμος του ΑΝ Club) προς Πατησίων, όμως. Εξαιρετικό μαγαζί για ηλεκτρονικά!

 

Άντε ρε, έχει εκεί; Είναι σαν αυτούς του Banzai;

 

Απλά Άρη φρόντισε να είναι "momentary" δηλαδή στιγμιαίοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λύση κιλλ σουιτς είναι μια χαρά αλλά που το βρίσκω το μαραφετι κόμπλεξ

 

Αν το βρεις φτηνό και όλα τα άλλα εξαρτήματα της κιθάρας σου είναι ακριβά, θα το πιάσει όντως ένα κόμπλεξ (κατωτερότητας). Κοίτα να είναι σινιέ.  ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου