Προς το περιεχόμενο

Πως να βούλωσω την τρύπα αν βγάλω το βολιουμ της κιθάρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλλον εννοείς τον Φανό στη Σολωμού (ο δρόμος του ΑΝ Club) προς Πατησίων, όμως. Εξαιρετικό μαγαζί για ηλεκτρονικά!

 

Άντε ρε, έχει εκεί; Είναι σαν αυτούς του Banzai;

 

Απλά Άρη φρόντισε να είναι "momentary" δηλαδή στιγμιαίοι.

 

 

Ναι ο Φανος να σαι καλα δεν θυμομουν το ονομα . Εχει ιδιους με τους banzai και εχει και με στρογγυλο μπουτον και με τετραγωνο και σε διαφορες διαστασεις . Ναι και momentary εχει σιγουρα γιατι εχω παρει απο κει

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άρη (υποθέτω πως έχεις διαρύθμιση στα knobs σαν αυτήν μιας στρατ), πιστεύω πως μια απ τις πιο απλες και κομψές λύσεις θα ήταν να κάνεις το κάτω tone -> master tone για να ελέγχεις το tone  σε όλους τους μαγνήτες, το μεσαίο tone να το κάνεις volume μεταφέροντας το volume ποτενσιόμετρό σου εκεί και το πάνω που αρχικά ήταν το volume να το αποσυνδέσεις τελείως εσωτερικά και να αφήσεις το ποτενσιόμετρο εκέι. Ουσιαστικά δε θα έχεις καμία αλλαγή στην κιθάρα σου εμφανισιακά, το πανω ποτενσιόμετρο δε θα κάνει τίποτα (δε θες να βάλεις εκεί το τοουν και να χάσεις από τις 22 νότες το δευτερόλεπτο), το μεσαίο θα είναι το master volume και το τρίτο to master tone.

 

Πρόσεξε μόνο πως τα ποτενσιόμετα των tone και  volume είναι διαφορετικά , οπότε πρέπει να τα ανταλλάξεις ως κυκλωματα

 

Αυτά. Και φιλικά, faster is not necessarily better  ;)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι ο Φανος να σαι καλα δεν θυμομουν το ονομα . Εχει ιδιους με τους banzai και εχει και με στρογγυλο μπουτον και με τετραγωνο και σε διαφορες διαστασεις . Ναι και momentary εχει σιγουρα γιατι εχω παρει απο κει

 

Μάλιστα! Δε βαριέσαι τους έχω ήδη παραγγείλει! Θα το ξέρω για το μέλλον πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου