Προς το περιεχόμενο

Πως να παχύνω τον λαιμό της κιθάρας μου?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Κοίτα που θα καταλήξω στην "παιδική χαρά" στο τέλος.

μην απορισεις γιατι

Καλά κανείς δεν σκέφτηκε ποτέ να ξαναβάψει με πολλές στρώσεις το μπράτσο ή να το βερνικώσει  με πολλές στρώσεις να παχύνει ???

τι νομιζεις οτι ειναι το βερνικι ? οι συστασεις του ΔΕΝ βοηθανε για αυτο που θες να κανεις και τους λογους δεν θα τους απαρυθμισω.........

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

"Πως να παχύνω τον λαιμό της κιθάρας μου?"

Μολις το ειδα δεν καταλαβα αν μας δουλευεις η Εισαι απλα too innocent

 

Πίπη μαζέψου δεν σε παίρνει  ;)

 

Κανιμώθριε δύσκολο αυτό που λες.Το αντίθετο βεβαίως και γίνεται.Η αρχική σκέψη σου ήταν λογική.Δοκίμασε να βάλεις υπερτροφικά τζάμπο τάστα.Επηρεάζουν απίστευτα την αίσθηση του πάχους του μπρατσου.

Μια επιλογή είναι να το βάλεις αγγελίες και να πάρεις άλλο...παίζει να σου κοστίσει και λιγότερο από το να λουστράρεις μέχρι να έχει πιασίματα.

 

Άσε που μάλλον δεν θα βγάλεις καλό αποτέλεσμα έτσι.  :-\

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κανείς δεν σκέφτηκε ποτέ να ξαναβάψει με πολλές στρώσεις το μπράτσο ή να το βερνικώσει  με πολλές στρώσεις να παχύνει ???

κανείς λογικός...εκτός εάν χρησιμοποιήσεις βερνίκι για βάρκες...οπότε πάς στη κατηγορία "κιθάρα κουπί" ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι της λογίκής "ότι δεν σου κάθεται, μην το παιδεύεις, στείλτο" (σε πολλά ζητήματα    ;D)

Πούλα το ή αντάλλαξέ το με κάτι που θα σε βολέψει.

Εναλλακτικά κόλλα άλλο μανίκι στη κιθάρα.

Εναλλακτικά 2 (αν έχεις φράγκα): Γιώργος Παπαδόπουλος (antonisbass.com η κάτι τέτοιο)

Θα σου φτιάξει ότι θες. Είτε το υπάρχον θα το παχύνει, είτε (πολλά φράγκα λέμε..) θα σου κατασκευάσει ένα μανίκι όπως το θες...(στο τέλος θα σε πείσει να σου φτιάξει μια κιθάρα εξ ολοκληρου οπως τη θες και θα τελειώνει η ιστορία...) :P

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανείς λογικός...εκτός εάν χρησιμοποιήσεις βερνίκι για βάρκες...οπότε πάς στη κατηγορία "κιθάρα κουπί" ;)

 

@marathon ούτε με το 2 συστατικών δε θα κάνω δουλειά δηλαδή;

Εμένα μου έκανε εντύπωση ο σύντομος χρόνος και ο βαθμός σκλήρυνσης.

 

Είναι τόσο δύσκολο να έχω 2-3 χιλιοστά στρώμα βερνικιού;

 

@Stoner Jackass Aυτό με τα τάστα δεν το ήξερα..Θα το μελετήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το δεις από άλλη οπτική μπορείς να κάνεις δουλειά. Δηλαδή αντί να παχύνεις το μπράτσο (πράγμα αδύνατο),να παχύνεις την ταστιέρα. Εννοώ να αλλάξεις την ταστιέρα με κάποια πιο μεγάλη σε πάχος, οπότε αυτόματα μεγαλώνει το μπράτσο σου. Αυτό βέβαια θέλει καλό μάστορα και θα στοιχίσει και κάμποσο. Αλλά το έχω δει σε αμερικάνικο μπάσο των 70's και δουλεύει μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τόσο δύσκολο να έχω 2-3 χιλιοστά στρώμα βερνικιού;

Εάν ψεκάζεις για κανα 2-3 μήνες καθημερινά...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε guys, sorry κιόλας που επεμβαίνω αλλά οίκτο...κάνει και πολύ ζέστη...

Προτείνετε στα σοβαρά να προβεί σε επέμβαση 200-300 Έουρος σε μια κιθάρα "τύπου" Les Paul?

Κανιμόθριε, κοίτα να την συνηθίσεις μέχρι να βελτιωθούν τα οικονομικά σου...και τότε πάρε μια κιθάρα που θα testάρεις διεξοδικά και θα σε καλύπτει απόλυτα. ΜΗΝ πετάς χρήματα (την σήμερον ημέρα κυρίως) σε αλχημείες...

Φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν ψεκάζεις για κανα 2-3 μήνες καθημερινά...

 

Μάλιστα..Μπα δύσκολο..

 

@juan_de_viann Ενδιαφέρον και αυτό με την ταστιέρα.

Απλά τα εργατικά πιστεύω θα είναι τέτοια που ίσως δεν αξίζει τον κόπο.

Ούτε να βάλω άλλο μανίκι,αν είναι παίρνω μια Les Paul 50's tribute στα 600 ευρώ.

 

@chris gti Σωστό και αυτό..

 

Απλά με το στυλ που παίζω φοβαμαι καμιά τενοντίτιδα,και όχι ο αντίχειρας καλά είναι εκεί πίσω.. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου