Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με fast track ultra


BILLYDELUXE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω εδώ και λίγο καιρό την FAST TRACK ULTRA ,και μου έχει βγάλει κάποια προβλήματα..

Αρχικά έκανε κάποια «τσικ» κατά την ηχογράφηση ,νόμιζα ότι δεν θα κάνει καλή επαφή το MIC αλλα το έβαλα να γράφει χωρίς να είναι συνδεμένο και το έκανε παρόλα αυτά.

 

wtfwhi.jpg

 

Χθες προέκυψε άλλο πρόβλημα..δεν ηχογραφεί και δεν βλέπει τις 2 από τις 4 μπροστά εισόδους στο control panel,είναι γκρι και δεν μπορείς ούτε καν να πειράξεις τις στάθμες.

 

wtf3n.jpg

 

στο monitor 5/6 είναι επίσης όλα γκρι και στο monitor 7/8 το ίδιο με το monitor 1/2

 

Συνδέω ένα δυναμικό MIC με XLR/καρφί στις πρώτες εισόδους που λειτουργούν και γράφει.

Συνδέω πυκνωτικό με XLR/καρφί στην ίδια είσοδο και δεν γράφει…

Έχει κανεις καμιά ιδέα για το τι μπορεί να γίνετε γιατι την αγόρασα από thomman και δεν έχω καμία όρεξη να στη στέλνω γερμανία…

 

Ξέρει κανεις αν συνεργάζοντε με κάποια εταιρία στην Ελλάδα για να απευθυνθώ εκεί ?!

 

 

έχω  windows 7 64 bit

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την κάρτα την τροφοδοτείς μόνο μέσω USB ή συνδέεις και τον μετασχηματιστή της;

 

Φίλε μου έισαι ΘΕΟΣ......

 

Αν και με έκανες να νιώσω ηλίθιος ... είχα καιρό να την χρησιμοποιήσω και είχα βγάλει την πρίζα για να βάλω έναν εκτυπωτή .. δεν την είχα δοκιμάσει ποτέ χωρίς ρεύμα και δεν ήξερα οτι λειτουργεί και μόνο με το ρεύμα του USB...

 

Τι να πω με γλίτωσες απο  μεγάλη ταλαιπωρία και θα γελούσαν μαζί μου οι τεχνικοί  όπως με αυτον που νόμιζε ότι τον καλεί στο κινητό του ένας χαμηλ. μπαταρ. !!!  ;D

 

σε ευχαριστώ !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τώρα που σε βρήκα μήπως έχεις καμια λύση για τα τζιμπηματα που κανει κατα την ηχογράφιση ?

γιατί αυτα τα κάνει και οταν είνια συνδεμένη στο ρεύμα !! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα clicks συνήθως οφείλονται σε θεματάκια των drivers!Δοκίμασε αν είναι να τους ξαναβάλεις ή να δοκιμάσεις κάποια προηγούμενη έκδοση(ναι μπορεί να δουλέψει καλύτερα)!

 

Πρίν απο αυτό τσέκαρε το buffer sizeΤο default είναι 256samples!Δοκίμασε να το αυξήσεις λίγο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα clicks συνήθως οφείλονται σε θεματάκια των drivers!Δοκίμασε αν είναι να τους ξαναβάλεις ή να δοκιμάσεις κάποια προηγούμενη έκδοση(ναι μπορεί να δουλέψει καλύτερα)!

 

Πρίν απο αυτό τσέκαρε το buffer sizeΤο default είναι 256samples!Δοκίμασε να το αυξήσεις λίγο!

 

Δοκίμασα να ανεβάσω τα samples (το default ειναι 128 ) αλλα ανεβαίνει το LATENCY .. μέχρι πόσο LATENCY είναι οκ ???

 

στα 128 έχει 6,4

στα 256 έχει 8,2 ...

 

και είναι ενεργοποιημένο το multi procecing ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου