Προς το περιεχόμενο

Ποιό macbook pro?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

απλα και δεδομενα τα πραγματα.

 

ηρθε η ωρα να επενδυσω σε ενα macbook pro, για χρηση:

 

1. ηχογραφησης-μιξης με το cubase 6 artist (γνησιοτατο) και την focusrite scarlet  

   8i6. μεσος ορος 6-8 audio tracks και 8-10 midi instruments απο το halion

   + 1 track addictive drums ΑΝΑ PROJECT.

 

2.στο σχολειο -σε προτζεκτορα - για να δειχνω στοιχεια μουσικης τεχνολογιας στη ταξη και δοκιμαστικες ηχογαφησεις με τους μαθητες στα μουσικα τους συνολα.

 

3.κλασσικη χρηση του office / safari.

 

EΡΩΤΗΣΗ:

 

Εχω την ΕΥΚΑΙΡΙΑ να παρω ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ macbook pro 13,3" - core 2 duo - 2,3 ghz - 4 (-8) gb RAM και 380 hdd. για 850 ευρω.

 

θα μου κανει τη δουλεια απο πλευρας επεξεργαστικης ισχυος , η να δωσω 500 παραπανω για εναν ιδιο ακριβως με τη μονη διαφορα οτι ο επεξεργαστης του ειναι i5-dual core??

 

Οι απαντησεις , απο χρηστες mac και γνωστες θα παιξουν καθοριστικοτατο ρολο στην ΑΜΕΣΗ αποφαση μου.

 

Εδω ειναι και οι απαιτησεις του cubase.

 

http://www.steinberg.net/en/products/cubase/specs_downloads.html

 

υ.γ. μεχρι τωρα δουλευω το ιδιο προγραμμα σε desktop core2duo 3.0 ghz me 3 gb ram μια χαρα.

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν ξέρω από Mac, αλλά θα είχα μια ένσταση: δε νομίζω να φτάνει μια οθόνη 13.3" για μουσική παραγωγή. Προσωπικά θα επένδυα και σε ένα εξωτερικό μόνιτορ. ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θα επένδυα και σε ένα εξωτερικό μόνιτορ. ;)

υ.γ. μεχρι τωρα δουλευω το ιδιο προγραμμα σε desktop core2duo 3.0 ghz me 3 gb ram μια χαρα.

έχει ήδη...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ηδη εξωτερικο μονιτορ 22". το χω προβλεψει. το θεμα ειναι μονο η επεξεργαστικη ισχυς και η επαρκεια της αναμεσα στο απλο core2duo και στο  i5 dual core.

 

οι ελαχιστες απαιτησεις του logic 9 ειναι core 2 duo , αλλα πρωτιστως με ενδιαφερει το cubase που το χω συνηθισει.

 

ΛΟΙΠΟΝ??

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΟΙΠΟΝ??

να δωσω 500 παραπανω για εναν ιδιο ακριβως με τη μονη διαφορα οτι ο επεξεργαστης του ειναι i5-dual core??

Να δώσεις 500 ευρώ παραπάνω...για να μην ξαναγράψεις παρόμοιο θέμα για πολλά χρόνια. ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν χρειάζεται να δώσεις 500 παραπάνω, εκτός αν θέλεις από συγκεκριμένο κατάστημα, αλλά μπορείς και με λιγότερα..Στα Multirama παίζει το Macbook Pro 13,3 με Intel Core i5 2,4GHz και 4GB Ram και πολλά ακόμα καλούδια στα 1100 και κάτι!

 

ΥΓ:Αν θεωρείται διαφήμιση να σβηστεί το σχόλιο!Δεν έχω καμία σχέση με το συγκεκριμένο κατάστημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Macbook Pro 13,3 με Intel Core i5 2,4GHz και 4GB Ram και πολλά ακόμα καλούδια στα 1100 και κάτι!

 

θα κανει δηλαδη δουλεια αυτο αρχικα με cubase και μετα με logic? (ακριβα τα pro tools...)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου