Προς το περιεχόμενο

Αχρωμάτιστα Studio monitor


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια γεια σας κι απο μενα . Θα ηθελα να μου προτεινετε studio monitor μεχρι 1000 ευρω.

Τα οργανα που ηχογραφω ειναι κυριως λαικα -  θρακιωτικη και ποντιακη λυρα και φωνες.

Η μουσικη ειναι συγκεκριμενου ειδους και θα ηθελα την γνωμη σας για ηχεια με πολυ καλη πιστοτητα χωρις ιδιαιτερους χρωματισμους στα μπασσα στα μεσσαια η στα πριμα.

Εχω τα YAMAHA HS-50 τα Event PS-6 και τα ESI NEAR 08. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε της αγγελίες του noiz , πουλάνε κάτι genelec σε πολυ καλη τιμη κοντά στα λεφτά που διαθέτεις ......προτείνω genelec 1031 αν το βρεις ......αυτα που έχει στης αγγελίες είναι πιο καινούργια .....

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε στα λεφτά που διαθέτεις, οι καλύτερες επιλογές είναι:

1. Adam A7X

2. Genelec 8030APM

3. Mackie HR824 Mk2

4. Dynaudio BM5A MKII

 

Εγώ θα επέλεγα τα Adam ή τα Genelec. Είναι σαφώς τα καλύτερα σε αυτή τη τιμή. Μπορώ επίσης να σου πω από προσωπική εμπειρία ότι τα μεγαλύτερα μόνιτορς της Yamaha (HS80M) που βγαίνουν και κοντά στα 500ε είναι μια πολύ καλή λύση, σαφώς ανώτερη από τα 5ιντσα που έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Τσεκαρε της αγγελίες του noiz , πουλάνε κάτι genelec σε πολυ καλη τιμη κοντά στα λεφτά που διαθέτεις

 

Τα εχω τσεκαρει εγω εδω και καιρο αλλα ο μονος ενδοιασμος που εχω ειναι οτι πώς θα καταλαβω αν παιξει κανενα προβλημα αργοτερα...δεν ξερω ...μιλαμε ειμαι στο τσακ να τα τσιμπησω αλλα πως θα καταλαβω αν ειναι προβληματικα; Τα παντα μπορουν να αντιληφθουν μεσα απο την ακροαση ή χρειαζεται και μια πολυωρη χρηση αρκετων ημερων; Σε ενα θεμα παλαιοτερα μου ειχαν πει οτι συνηθως τα προβληματα που βγαζουν τα πολυχρησιμοποιημενα μνοτορς ειναι καποιοι ηλεκτρολυτικοι πυκνοτες και η αναρτηση του γουφερ τα οποια αλλαζουν...

 

Κ για να δωσω κ γω μια απαντηση επι του θεματος, εχω δουλεψει τα HS-80 που αναφερθηκαν πιο πανω και εχουν πολυ σωστο αντικειμενικο ηχο για τα λεφτα τους(ανταγωνιζονται υψηλοτερου badget),λιγο υστερουν στο επιπεδο εντασης μπασου αλλα πιστευω πως σε μελετημενο χωρο θα ειναι κομπλε(μπορει ο δικος μου να ηταν εντελως ακυρος).

Εχω ακουσει και τα adam A5x και ο ηχος τους σκιζει,πολυ καλη ευκρινεια,μπασο προφανως δεν εχουν πληρες αλλα τα 7αρια που προτεινονται πιο πανω καλυπτουν τις χαμηλες συχνοτητες...

Για τα genelec και dynaudio εχω ακουσει τα καλυτερα και ειμαι περιεργος να τα κανω κανα soundcheck ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Φίλε στα λεφτά που διαθέτεις, οι καλύτερες επιλογές είναι:

1. Adam A7X

2. Genelec 8030APM

3. Mackie HR824 Mk2

4. Dynaudio BM5A MKII

 

Event 20/20 bas v3 ?? Tι παιζει με τουτο,ξερει κανεις;Ανταγωνιζεται τα παραπανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα με όλες τις προτάσεις που αναφέρθηκαν...αλλά κάνε ένα κόπο και δοκίμασε και τα focal cms50...είναι φοβερό ηχείο για την τίμη του..ίσως το καλύτερο για μένα...με 1000 ευρώ που θές να διαθέσεις...είσαι μέσα 100%

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου