Προς το περιεχόμενο

strat american deluxe HSS ή/και les paul classic custom ή les paul trad. pro


panix

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τότε μην ψάχνεις κιθάρες με bolt-on και set-in μανίκια. Θα ψάχνεις μόνο για neck-through.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τότε μην ψάχνεις κιθάρες με bolt-on και set-in μανίκια. Θα ψάχνεις μόνο για neck-through.

 

η kramer μου, bolt-on, πάιζει tap harmonics, ..... σαν να μην υπάρχει αύριο.. και με τρελό sustain, όπως φυσικά και άπειρες bolt-on ibanez.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η kramer μου, bolt-on, πάιζει tap harmonics, ..... σαν να μην υπάρχει αύριο.. και με τρελό sustain, όπως φυσικά και άπειρες bolt-on ibanez.

 

Και η δικιά μου bolt-on Kramer τα ίδια κάνει...αλλά σε ένταση που φέρνει δάκρυα σε ότι έχει σφυγμό σε ακτίνα 100 μέτρων από το μεγάφωνο... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά πήρα το ibanezaki από τον τρίμη!

 

http://www.ibanez.co.jp/products/eg_page12.php?data_id=246&color=CL02&area_id=3&year=2012&cat_id=1&series_id=79

 

Εντυπώσεις για κιθάρα : φοβερή ποιότητα κατασκευής!, φοβερός ήχος, φοβερή για καθαρά, blues, rock, metal, thrash, nu-metal, drop down tunings, etc....

 

ξεσκεύρωσα ελαφρώς, κατέβασα το action στο 17th fret στην ψιλή E (fully open) στο 1mm, και δεν ταστάρει πουθενά....

 

είμαι πολύ ευχαριστημένος, σήμερα, θα δώσω λίγο σκεύρωμα, ελάχιστο, και θα ξανασηκώσω το action, και γενικώς θα πάιξω με τα settings.....

 

εντυπώσεις από τρίμη....

Ο θάνος είναι ΑΠΑΙΚΤΟ παιδί, φοβερός στην δουλιά του, και εξυπηρετικότατος, γρήγορος, ευγενικός, χωρίς να πουλάει ΙΧΝΟΣ εξυπνάδας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

ξεσκεύρωσα ελαφρώς, κατέβασα το action στο 17th fret στην ψιλή E (fully open) στο 1mm, και δεν ταστάρει πουθενά....

 

είμαι πολύ ευχαριστημένος, σήμερα, θα δώσω λίγο σκεύρωμα, ελάχιστο, και θα ξανασηκώσω το action, και γενικώς θα πάιξω με τα settings.....

 

 

 

Κιθαρα επαιξες καθολου, η ολη τη μερα με τα κατσαβιδια και τα αλεν ησουν; ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κιθαρα επαιξες καθολου, η ολη τη μερα με τα κατσαβιδια και τα αλεν ησουν; ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

έπαιξα, έπαιξα!!,

καλά δεν μπορούσα να φανταστώ οτι μια κιθάρα που την πήρα για τον nu-metal ήχο της θα έπαιζε τόσο όμορφα καθρά....

επίσης για τους active EMG (81 / 60), τι να πώ, πολύ κλασικός ήχος!!! καμία σχέση με την βρώμα του seymour duncan livewire! πολύ καλοί μαγνήτες!!

 

α ξέχασα, με το πολύ το σεταπ, μάμησα και το sustain στην high Ε 12th fret.... lol... μάλλον οι φίλοι (superfunk) είχαν δίκιο, το sustain δεν σημαίνει από μόνο του και πολλά!!

 

σας ευχαριστώ όλους!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕΓΕΙΑ και καλόπαιχτη!!

 

Να κάνω μια ερώτηση γιατί μάλλον κάπου χάθηκα...

Πως κατέληξες από USA Strat και Gibson Les Paul (classic custom κλπ) και budget 3K, στην Ibanez???  :o

 

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕΓΕΙΑ και καλόπαιχτη!!

 

Να κάνω μια ερώτηση γιατί μάλλον κάπου χάθηκα...

Πως κατέληξες από USA Strat και Gibson Les Paul (classic custom κλπ) και budget 3K, στην Ibanez???  :o

 

thnx!!

μάλλον δεν μου έκατσε κάποια άλλη ηχητικά... χθές το πρωί έπαιζα μια american deluxe strat sss, και μια gibson les paul studio (gibson της προκοπής δεν μπορούσα να βρώ πουθενά).... και δεν έκατσε να βγεί ο ήχος ... μπορεί και να είναι τυχαίο, τι να πώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικη και να τη χαρείς!

thnx(gibson της προκοπής δεν μπορούσα να βρώ πουθενά).... και δεν έκατσε να βγεί ο ήχος ... μπορεί και να είναι τυχαίο, τι να πώ...

Στο arco δεν έχει μια traditional πρώτη μούρη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου