Προς το περιεχόμενο

Αγωνία (μια συντομη ιδεα)


mehiko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λιγες μερες μου ηρθε μια συντομη ιδεα. Το κομματι το βαφτησα "Αγωνία".

Τα τυμπανα και το μπασσο ειναι midi. Το μπασσο το εγραψα παιζοντας τισ νοτες με το πληκτρολογιο του PC.

Και ολες οι κιθαρες φυσικα ειναι παιγμενες με Fender Mexico (Sabora) se Peavey Ultra 410 (tube).

 

http://www.sendspace.com/file/sg3ybr

 

Μαζευω γνωμες.

Thanks!!! ;)

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγες μερες μου ηρθε μια συντομη ιδεα. Το κομματι το βαφτησα "Αγωνία".

Τα τυμπανα και το μπασσο ειναι midi. Το μπασσο το εγραψα παιζοντας τισ νοτες με το πληκτρολογιο του PC.

Και ολες οι κιθαρες φυσικα ειναι παιγμενες με Fender Mexico (Sabora) se Peavey Ultra 410 (tube).

 

http://www.sendspace.com/file/sg3ybr

 

Μαζευω γνωμες.

Thanks!!! ;)

Ρε'συ αφου εισαι καλο παιχτρονι βρες κατι πιο πρωτοτυπο,δινεις απλα εμφαση στην #7 κ αυτο ειναι ολο,μπορεις κ παραμπορεις μαλιστα,πολυ καλυτερα.

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχας σ'ευχαριστω που το ακουσες και εκανες την καλη να σχολιασεις! ;)

 

  Μαλλον εννοεις την αρμονια το κομματιου. Και φυσικα εχεις δικαιο. Αλλα ειναι απλως ενα riff. Κυριως ηθελα να δω πως σας ακουγεται η ενορχιστρωση (εχω περασει 5 κιθαρες).

  Επισης, επειδη εμενα καθως το ακουω μου προξενει μια αισθηση αγωνιας ( εξ' ου και το βαφτησμα), το ανεβασα για να δω αν και σ' αλλους συμβαινει το ιδιο. Αλλα απ' οτι φαινεται ειμαι ο μονος. (χωρις βεβαια να ειναι απαραιτιτος κακο αυτο) :P :P :P

 

  Γενικα δεν πολυ προλαβαινω τελευταια, και αυτος ειναι ενας βασικος λογος για τον οποιο δεν εχω γραψει κατι αρμονικα πιο συνθετο. Αλλα μη νομιζεις, κι εγω το εχω κα'ι'μο. Που θα παει ομως, θα αξιωθω καποια στιγμη.

 

Thanks man!!! :) ;)

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχας σ'ευχαριστω που το ακουσες και εκανες την καλη να σχολιασεις! ;)

 

   Μαλλον εννοεις την αρμονια το κομματιου. Και φυσικα εχεις δικαιο. Αλλα ειναι απλως ενα riff. Κυριως ηθελα να δω πως σας ακουγεται η ενορχιστρωση (εχω περασει 5 κιθαρες).

   Επισης, επειδη εμενα καθως το ακουω μου προξενει μια αισθηση αγωνιας ( εξ' ου και το βαφτησμα), το ανεβασα για να δω αν και σ' αλλους συμβαινει το ιδιο. Αλλα απ' οτι φαινεται ειμαι ο μονος. (χωρις βεβαια να ειναι απαραιτιτος κακο αυτο) :P :P :P

 

   Γενικα δεν πολυ προλαβαινω τελευταια, και αυτος ειναι ενας βασικος λογος για τον οποιο δεν εχω γραψει κατι αρμονικα πιο συνθετο. Αλλα μη νομιζεις, κι εγω το εχω κα'ι'μο. Που θα παει ομως, θα αξιωθω καποια στιγμη.

 

Thanks man!!! :) ;)

To'χεις η αληθεια ειναι αυτη.

Προκαλει οντως ενα περιεργο feellin,απλα σε εχω για πολλα περισσοτερα,τι εννο(α)ω -εαν πχ εβγαζες μια δουλεια,ας πουμε 10 τραγουδια αυτη η συνθεση θα ηταν για να γεμισεις το CD,το 8-9 track ας πουμε,καταλαβαινεις τι λεω.

 

ΥΓ Παντα οι diminished μελωδιες προκαλουν αυτο το "περιεργο" σπουκι συναισθημα.Ενα αρπετζιο δηλ.με 2 κολλητες μινορε τεταρτες.

Ο G.Lynch το'χει κανει τεχνη αυτο.Ακου το τελος του Kiss of death.

http://www.youtube.com/watch?v=JJ2MDHhbfHU

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μ' αρεσουν και τοσο οι Dokken.  :( :( :(

Ρε'συ τις diminished φρασεις που παιζει o Lynch στο τελος σου ειπα να προσεξεις,σηκωνεται τριχα κτλ :D

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε συ. Το ειχα ακουσει απο την αρχη κανα δυο φορες. Απλως αυτο που λεω ειναι πως δεν υπαρχει καμια πιθανοτητα να αποκαλεσω αυτο το κομματι ΥΜΝΟ, οπως εσεις το ειπατε.  :)

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε συ. Το ειχα ακουσει απο την αρχη κανα δυο φορες. Απλως αυτο που λεω ειναι πως δεν υπαρχει καμια πιθανοτητα να αποκαλεσω αυτο το κομματι ΥΜΝΟ, οπως εσεις το ειπατε.  :)

Aλοιμονο,περι ορεξεως.. :)

 

 

 

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου