Προς το περιεχόμενο

TOTO Live at Paris 2007


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι φωνες ειναι πειραγμενες λιγακι

Τι σου ακουγεται περιεργα? Το υπερβολικο τρεμολο στη φωνη (38:32-33)??

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι σου ακουγεται περιεργα? Το υπερβολικο τρεμολο στη φωνη (38:32-33)??

 

Μα πλακα μου κανεις? Δε καταλαβαινεις πως εχει καποιου ειδους flangeroειδες auto tuning vocoding ή κατι παρεμφερες? Σε λιγο νομιζα θα ακουγα το κομματια σπασμενα οραματα  ;D

No offence φυσικα σε μια απο τις αγαπημενες μου μπαντες ωστοσο ειναι λιγο υπερ του δεοντος η χρηση του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βρε παιδιά, το ακούω και το ξανακούω... Δεν βρίσκω κάτι επιλήψιμο στην φωνή  ::)

 

Στο 38:32 κάνει ένα «κατσάρωμα», αλλά no big deal. Μια χαρά το λέει ο άνθρωπος.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια σχεση....

 

τωρα σοβαρα δε καταλαβαινετε πως ολο το σετ εχει auto tuning? αν δε το καταλαβαινετε τοτε η επιστημη σηκωνει τα χερια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν και "χειροτερα". ;D

Ακου παρακατω τον Ντεμη Ρουσσο και πες μας τι εφφε εχει στη φωνη του.

Στο λεω απο τωρα οτι δεν εχει τιποτα, ετσι τραγουδαει μια ζωη... ;D

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

τωρα σοβαρα δε καταλαβαινετε πως ολο το σετ εχει auto tuning? αν δε το καταλαβαινετε τοτε η επιστημη σηκωνει τα χερια

 

Τι να σου πω...  μπορεί να είναι και έτσι. Πάντως μιλάμε για τον άνθρωπο που έχει τραγουδήσει αυτό- και δεν έχει auto tune  ;D

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://forums.melodicrock.com/phpBB/viewtopic.php?t=48732&sid=c881acd5c68b38bcf9fbc450ea4fb07e

http://www.bigpicturebigsound.com/Toto-Falling-In-Between-Live-Blu-ray.shtml

 

και καμια 100 ακομα site λενε για την ασυστολη χρηση του auto tuning του Kimball. αλλα ξεχασα. εμεις εδω ακουμε καλυτερα απο ολους και ξερουμε τα παντα με καποιο μαγικο τροπο. Γιατι ειμαστε μουσικαρες....τι να κανεις.....το μονο που συμπεραινω ειναι πως προφανως δεν εχετε ακουσει παλαιοτερα live των Toto. Δεν εξηγειται αλλιως. Ο συμπαθεστατος Bobby εδω δεν εχει καμια σχεση με παλαιοτερα Live. Λες ξαφνικα να εγινε 100,1% αλανθαστος και αψεγαδιαστος? Αλλα ξεχασα. Εμεις εδω τα ξερουμε ολα!

Δεν αμφισβητω την τεραστια κλαση του Kimball φιλε μου απλα σου λεω πως ο ανθρωπος δεν ειναι πια οπως ηταν και βγαινει με το auto tune αγκαλια να τραγουδησει και μου λετε οχι ειναι φυσικος ηχος! κοντεψαν να μου φυγουν τα μαλλια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αλλα ξεχασα. εμεις εδω ακουμε καλυτερα απο ολους και ξερουμε τα παντα με καποιο μαγικο τροπο.

Ενταξει, οσο να'ναι δεν ειμαστε και ειδημονες, οπως ειναι τα μελη του...MelodicRock Forum :-X

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κανένα πρόβλημα. Auto tune... auto tune λοιπόν. Ούτε ο πρώτος, ούτε ο τελευταίος  ;) ;D

 

Έχουμε δει μπάντες και μπάντες σε live με «υποβοήθηση»  ;D Δεν είναι και για θάνατο.

 

Ε, και κάποιοι γέροντες μπορούσαν καλύτερα από άλλους (βλέπε Dio)...  :)  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου