Προς το περιεχόμενο

από p90 σε humbuckers?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια μια γρηγορη ερωτησουλα εκμερος φιλου! εχει μια Gibson LP studio και την αγορασε με p90 μπορει να βαλει humbuckers η πρεπει να σκαψει την κιθαρα? ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δυστυχώς δεν γίνεται. Αν θέλει κάτι διαφορετικό από P90 υπάρχουν μερικοί mini humbuckers οι οποίοι χωράνε στο space ενός P90.

(πχ κάτι τέτοιο): gibson-mini-humbucker.jpg

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ μαλλιστα! η κιθαρα ειναι αυτη http://www.thomann.de/gr/gibson_lp_studio_60s_tribute_hb_dbs.htm μου ειπε οτι επαιξε με μια αντιστοιχη 50s με humbuckers και του αρεσε περισοτερο. ευχαριστω για την απαντηση θα του δειξω αυτα που μου εστειλες για να καταλαβει... (εχουν περισοτερο γκαζι οι humbuckers η ιδεα μου ειναι?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μπουν full size διπλοι πρεπει να σκαφτει η κιθαρα. Περαν αυτων μπορουν να μπουν ειτε mini-hums σαν αυτους που σου εδειξαν ειτε μερικες πατεντες για διπλους σε P90 frame. Ο Haussel εχει τετοιους μαγνητες, ισως και αλλοι κατασκευαστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου