Προς το περιεχόμενο

ηλεκτρική κιθάρα με floyd rose και πεντάλ για thrash metal


Stef4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θέλεις καινούρια ηλ. κιθάρα.Ενισχυτή-"γομάρι"  θέλεις... (όπως σου είπαν και άλλοι)  

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν θέλεις καινούρια ηλ. κιθάρα.Ενισχυτή-"γομάρι"  θέλεις... (όπως σου είπαν και άλλοι)  

 

 

 

ωραια :P αλλα σιγουρα θα παρω μια κιθαρα γιατι αυτη (οσο ημουν διακοπες)καποιος εκανε κατι(ισως να την έριξε καπου) και στην ευθεια της 3ης χορδής εχει κανει σημαδια σαν να την χτύπησαν με μαχαιρι και αυτο μου δημιουργεί προβληματα στα bend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ωραια :P αλλα σιγουρα θα παρω μια κιθαρα γιατι αυτη (οσο ημουν διακοπες)καποιος εκανε κατι(ισως να την έριξε καπου) και στην ευθεια της 3ης χορδής εχει κανει σημαδια σαν να την χτύπησαν με μαχαιρι και αυτο μου δημιουργεί προβληματα στα bend

 

Μάλλον την έριξαν κάτω για να φαγώθηκαν έτσι τα τάστα... Anyway, παίρνεις και μια κιθάρα με ό,τι περισσέψει χωρίς όμως να χρειάζεται να δώσεις μια περιουσία. Δοκίμασε ενισχυτές αρχικά αλλά και κιθαρούλες για να έχεις μια εικόνα του τι σε βολεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον την έριξαν κάτω για να φαγώθηκαν έτσι τα τάστα... Anyway, παίρνεις και μια κιθάρα με ό,τι περισσέψει χωρίς όμως να χρειάζεται να δώσεις μια περιουσία. Δοκίμασε ενισχυτές αρχικά αλλά και κιθαρούλες για να έχεις μια εικόνα του τι σε βολεύει.

 

ο ηχος του bugera 6262 212 που ακουσα στο internet μου φάνηκε αρκετά ωραίος...θα τον δω και απο κοντα φυσικα...αν και υπαρχει το προβλημα οτι εδω που μενω ειναι μονο 1 μαγαζι με μουσικα είδη και δεν εχει bugera απ'οτι θυμάμαι ..οποτε τελικά θα πρεπει να αποφασίσω ακούγοντας τον ηχο του απο το internet και παίρνοντας γνωμες απο εδω μεσα χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά στα λένε όλοι ότι χρειάζεσαι ενισχυτή. Αλλα ρε παιδιά το δεν χρειάζεσαι κιθάρα και ότι είναι μια χαρά και δεν θα δεις διαφορά , δεν ισχύει πιστεύω. Τρελλή διαφορά στον ήχο δεν θα δει αλλά τα δακτυλά του δεν θα καταλάβουν τίποτα? Η ερμη η V της JD είναι ένα πολύ φθηνό όργανο και καλά θα κάνει να την αλλάξει σύντομα να δεί διαφορά στο παίξιμο με μια πιο αξιοπρεπή κιθάρα. Όποτε χτύπα τον 6262-212 που είναι ενισχυτάρα και είναι και σχετικά φθηνός και δώσε τα υπόλοιπα να παρεις μια κιθάρα που θα σε καλύπτει περισσότερο, τόσες καλές κιθάρες σου προτάθηκαν. Απο χαρακτηριστηκά ας πούμε η Kramer σκίζει και απο ότι εχω διαβάσει εντυπώσεις εδω στο φόρουμ μιλάμε για πολύ καλό εργαλείο. Τσέκαρε και στις αγγελίες που παίζουν πολύ καλες μεταχειρισμένες σε πολύ προσιτες τιμές.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, πρέπει να αλλάξει και κιθαρούλα μετά τ ατύχημα αλλά ας μην πάει για 1000$... Μια τέτοια ας πούμε, σκίζει και δεν κοστίζει!:

http://www.thomann.de/gr/kramer_guitars_assault_220_redburst.htm

 

Την έχει φίλος κιθαρίσταs στην μπάντα και είναι πολύ καλή κιθάρα για metal/shredding. Μπορώ να πω ότι από playability είναι όπως οι ltd ec1000 χαλαρά. Από ήχο, έχει hot μαγνήτες κεραμικούς σχεδιασμένους απ τη duncan και είναι αξιοπρεπέστατοι. Ούτε λόγος για να αλλάξουμε κάτι επάνω της(όπως κάναμε με τις epi lp), είναι πλήρης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, πρέπει να αλλάξει και κιθαρούλα μετά τ ατύχημα αλλά ας μην πάει για 1000$... Μια τέτοια ας πούμε, σκίζει και δεν κοστίζει!:

http://www.thomann.de/gr/kramer_guitars_assault_220_redburst.htm

 

Την έχει φίλος κιθαρίσταs στην μπάντα και είναι πολύ καλή κιθάρα για metal/shredding. Μπορώ να πω ότι από playability είναι όπως οι ltd ec1000 χαλαρά. Από ήχο, έχει hot μαγνήτες κεραμικούς σχεδιασμένους απ τη duncan και είναι αξιοπρεπέστατοι. Ούτε λόγος για να αλλάξουμε κάτι επάνω της(όπως κάναμε με τις epi lp), είναι πλήρης.

 

 

 

καλη φαίνεται...ας δουμε κανα review  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι θα λέγατε για αυτην?

http://www.thomann.de/gr/kramer_guitars_assault_220_fr_aw.htm

μήπως εχω καποιο προβλημα με το κούρδισμα? πχ να ξεκουρδίζεται λογο φθηνου floy rose?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι θα λέγατε για αυτην?

http://www.thomann.de/gr/kramer_guitars_assault_220_fr_aw.htm

μήπως εχω καποιο προβλημα με το κούρδισμα? πχ να ξεκουρδίζεται λογο φθηνου floy rose?

 

 

 

Οποιαδήποτε φθηνή κιθάρα χωρίς original Floyd rose η κάποιο απο τα edge zero ,edge pro zr , της ιμπανεζ είναι προς αποφυγή . Εξαιρούνται κάποιες Jackson Japan παλαιότερης παραγωγής που και πάλι σε πολυ ταλαιπωρία χανανε το κουρδισμα τους .

 

Όπως σου είπαμε αν θες Floyd rose τότε μόνο σε ιμπανεζ prestige μπορείς να κοιτάξεις στις αγγελίες . Αυτα με δεδομένο ότι θες να παίζεις με το Floyd αρκετά . Διαφορετικά αν θες απλά να ακουμπασ το δεξί σου χέρι επάνω τότε πάρε οποία κιθάρα σου αρέσει .

 

Πάντως προφανεστατα πρέπει με τα χρήματα που έχεις να επενδύσεις και κάποιο μέρος για κιθάρα . Ότι σου πέρρισεψει δηλαδη απο τον bugera

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τους προλαλήσαντες. Τα licensed floyd δεν είναι για πολλά - πολλά. Η δικιά μου για παράδειγμα, όχι απλά χάνει το κούρδισμα αλλά μου έχει τύχει να φύγει η χορδή από το βαγονάκι (saddle) την ώρα της πρόβας. Αυτό βέβαια με σκληρή χρήση. Επειδή δεν το πολυχρησιμοποιώ όμως πλέον (το floyd), μπορώ να πω ότι δεν χάνει καθόλου το κούρδισμά της με τον καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου