Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για ενίσχυτη metal εως 400€.


MetalMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν παίζω κυρίως metal(Sabbath,Metallica,Maiden) και ψάχνω κατι ανάλογο. Το budget μου φτανει τα 400€ και μπορει να παει μέχρι τα 450 αν αξίζει. Τι έχετε να προτείνετε σε low w γιατι έχω και γείτονες >:(;

 

Είχα στο νου μου τον Bugera 6262 212 αλλα ειναι πολλα τα watt.

Guitars:

Yamaha EG112

Yamaha PAC120

Epiphone Les Paul Custom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παίζω κυρίως metal(Sabbath,Metallica,Maiden) και ψάχνω κατι ανάλογο. Το budget μου φτανει τα 400€ και μπορει να παει μέχρι τα 450 αν αξίζει. Τι έχετε να προτείνετε σε low w γιατι έχω και γείτονες >:(;

 

Είχα στο νου μου τον Bugera 6262 212 αλλα ειναι πολλα τα watt.

 

 

 

και μενα τον bugera 6262 212 μου πρότειναν και το αργότερο τα Χριστούγεννα θα τον αγοράσω  ;D ...αμα ειναι για τους γείτονες πιστευω το καλυτερο ειναι τα ακουστικα :P

δεν ξερω πολλά οτι βλεπω λεω

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/blackstar_ht_1r_combo.htm.

 

Νομίζω για μέταλ καταστάσεις και σε λίγα w είναι οτι πρέπει.Τα λεφτά που περισσεύουν πάρε κανένα πεταλάκι ή καμιά φτηνή πεταλιέρα για να αρχίσεις να εξοικειώνεσαι με εφέ και ιστορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

και μενα τον bugera 6262 212 μου πρότειναν και το αργότερο τα Χριστούγεννα θα τον αγοράσω  ;D ...αμα ειναι για τους γείτονες πιστευω το καλυτερο ειναι τα ακουστικα :P

δεν ξερω πολλά οτι βλεπω λεω

 

 

χωρις να ειμαι σιγουρος,δεν νομιζω να παιρνει ακουστικα!

 

 

 

 

 

 

 

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσέκαρε και αυτόν

http://www.thomann.de/gr/blackstar_ht5c_combo.htm

 

Είναι μία απο τις λίγες λύσεις για high gain ενισχυτή με πολύ λιγα βατ.

Αλλά κοστίζει αρκετά λεφτά.

 

Εγώ στη θέση σου θα χτύπαγα τον 6262 και θα έπαιζα με το volume χαμηλά.

Αρκετοί το κάνουν και λένε πως δεν έχουν θέμα με τον ήχο τους.

Δοκίμασε τον αν μπορείς σε κάποιο μαγαζί που τον έχει (νομίζω το μουσικόραμα στα εξάρχεια έχει έναν 6260) και δεν πως ανταποκρίνεται στις εντάσεις που θες να παίζεις.

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/blackstar_ht_1r_combo.htm.

 

Νομίζω για μέταλ καταστάσεις και σε λίγα w είναι οτι πρέπει.Τα λεφτά που περισσεύουν πάρε κανένα πεταλάκι ή καμιά φτηνή πεταλιέρα για να αρχίσεις να εξοικειώνεσαι με εφέ και ιστορίες.

 

Καλός (τον είχα) αλλά το 8ρι ηχείο του θα κλάνει...πάρει τον 5βάτ που πάει 400 ευρώ και έχει 12ρι και θα είσαι κύριος.

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Blacstar ειναι καλη επιλογη αν ειναι να πάω προς τα εκει θα παρω τον HT-5R για το reverb.

Για τον Peavey Winsdor Studio τι γνωμη έχετε, δεν ειναι τόσο για μετάλ αλλα με 2 πέταλακια ;)

Guitars:

Yamaha EG112

Yamaha PAC120

Epiphone Les Paul Custom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω αρχικα για τον 6262-212 πηγαινα αλλα τα watt ειναι οντως πολλα.Tελικα πηρα τον v22 o οποιος εχει απιστευτα καθαρα και σε συνδιασμο με το sansamp gt2 της tech21 απλα τα σπαει και στα βρομικα!!Πολυ δυναμη το μηχανημα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου