Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για κιθάρα max 1700€


rockjohny

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, γράφω πρώτη φορά στο forum... είναι αρκετά ενδιαφέρων και πολύ εξυπηρετικό !  :) ..... θα ήθελα να μου προτείνεται μια ηλεκτρική κιθάρα max1700 ευρώ.. Μου αρέσει να παίζω rock,hard rock,metal,blues .... εγώ έχω το νου μου για κάτι τέτοιο.. http://www.thomann.de/gr/gibson_50th_anni_robby_krieger_sg.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλώς όρισες αγόρι.

Κάνε έναν κόπο και πες μας με τι ενισχυτή παίζεις.

Ξέρω πως δεν απαντά το ερώτημά σου, αλλά είναι σημαντικότατο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η τωρινή σου κιθάρα αν επιτρέπεται?

 

Γενικώς, έχεις παίξει/δοκιμάσει διάφορες κιθάρες για να δεις τι σου ταιριάζει από θέμα playability (δεν μιλάω για τον ήχο)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κιθάρα fender squier strat .... έχω δοκιμάσει sg ... γενικά εχω δοκιμάσει αρκετές κιθάρες κάθε steal κιθάρας  ... η sg μου είναι αρκετά βολική σαφώς και  όχι όσο μια fender αφού τέτοιο steal έχω συνηθίσει .... αλλά έχω και μια τρελά με τις sg ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις les paul είσαι αρνητικός;

 

Αν πας σε sg εγώ λεω να μην πας σε τόσο εξεζητημένο μοντέλο,πολλά λεφτά μικρή διαφορά..Η sg standard δε σε καλύπτει;

 

Με τα 700 που μένουν μπορείς να πάρεις ένα καλύτερο ενισχυτή και να έχεις μακράν καλύτερο αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

όχι δεν είμαι αρνητικός είναι μέσα στις επιλογές μου ... δίκιο έχεις τι προτείνεις ?

 

Βρε rockjohny... καταρχάς καλώς ήρθες.

 

Τα παιδιά εντελώς καλοπροαίρετα θα σου προτείνουν διάφορα- και καλά θα κάνουν.

 

Όμως...

 

Το θέμα που έθεσες είναι τόσο γενικό και αφηρημένο...

Θα διαβάσεις 100 προτάσεις, που (κυρίως) θα αφορούν τα γούστα άλλων.

 

Έτσι δεν παίρνουμε όργανα. Και απ' ότι αντιλαμβάνομαι πας για να κάνεις «το μεγάλο άλμα», δηλαδή να αλλάξεις κατηγορία και από το κουτσουράκι που έχεις να περάσεις σε κούτσουρο  ;D ;D ;D (όλα τα όργανα τα αποκαλώ κούτσουρα)  ;)

 

Κατανοητό ότι θες να μαζέψεις γνώμες... Αλλά πάνω σε τι;

 

Εσύ θα παίξεις με αυτό το όργανο, εσύ ξέρεις τι παίζεις, εσύ ξέρεις (θέλω να ελπίζω) τι ήχο θέλεις μέσα σε άκρες, εσύ ξέρεις ποιό μπράτσο σου κάθεται καλύτερα στο χέρι, εσύ ξέρεις ποιο όργανο κάθεται καλύτερα επάνω σου.

 

Αντιληπτό να έχεις κατασταλάξει σε ένα όργανο (πχ SG) και να ψάχνεσαι για το πιο μοντέλο.

 

Αλλά τώρα πας (ή τουλάχιστον έτσι δείχνεις) στα απίστευτα τυφλά.

 

Και αν θες την γνώμη μου... Μην πάρεις κιθάρα τώρα, γιατί πολύ φοβάμαι ότι δεν έχεις κατασταλάξει- και εννοώ μουσικά.

 

Θες να πας από την Squier παραπάνω, αλλά (μάλλον) δεν γνωρίζεις που.

 

Σχηματοποίησε τον στόχο και μετά κάνε την αγορά σου.      

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου