Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις για Vox tonelab SE (2004)


daeore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα! θελω να μου πειτε οσοι ξερετε το μοντελο Vox tonelab SE (2004)

 

τι δυνατοτιτες προσφερει?

με πια πεταλιερα θα μπορουσατε να την συγκρινετε?

ποσο  πιστευετε αξηζει μεταχειρισμενη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αν και μεγάλο....το θέμα αυτό περιέχει άπειρες πληροφορίες

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=6310.0

 

κι εγώ το έλιωσα πριν πάρω τη δικιά μου

 

όσο για τις δυνατότητες...δες το manual...

τιμή, το πολύ μέχρι 300 είναι καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και μεγάλο....το θέμα αυτό περιέχει άπειρες πληροφορίες

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=6310.0

 

κι εγώ το έλιωσα πριν πάρω τη δικιά μου

 

όσο για τις δυνατότητες...δες το manual...

τιμή, το πολύ μέχρι 300 είναι καλά

 

 

 

 

 

μαλιστα εδιαφερων πραγματα λεν τα παιδια. μου λες στα 300 ευρω για ενα μοντελο που ειναι 2004?

και  επειδη δεν ξερω τι πεζει με τα μοντελα της vox πεστε μου λιγο.

 

(Vox tonelab SE) (VOX ToneLab LE)  (Vox ToneLab Ex)πια θεωριτε καλυτερη?

 

η Vox tonelab SE και η VOX ToneLab LE εχουνε δυνατοτιτα να συνδέονται με το pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

μαλιστα εδιαφερων πραγματα λεν τα παιδια. μου λες στα 300 ευρω για ενα μοντελο που ειναι 2004?

και  επειδη δεν ξερω τι πεζει με τα μοντελα της vox πεστε μου λιγο.

 

(Vox tonelab SE) (VOX ToneLab LE)  (Vox ToneLab Ex)πια θεωριτε καλυτερη?

 

η Vox tonelab SE και η VOX ToneLab LE εχουνε δυνατοτιτα να συνδέονται με το pc?

 

Δες αυτό

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=159170.0

 

Στα δικά μου τα αυτιά δεν υπάρχει διαφορά,μια  απειροελάχιστη υπέρ της SE (πάντα για μένα μηλάω).

 

Και δεν το λέω αυτό επιδή έχω την LE και θέλω να την πενέψω,γιατί όταν το άκουσα ήμουν σε φάση να κρίνω αν θα αλλάξω την LE με SE οπότε η καλύτερη θα με κέρδιζε.

 

Η SE είναι πιο πρακτική σε θέμα χειρισμού μιας και έχει πιο πολλά footswicth και 2 expression pedals.

 

Πάντα παίζει ρόλο ο ενισχυτής μπορεί να το έχεις δει και αλλού που το έχω αναρτίσει

 

 

και σύγκρινε με original πετάλια και ενισχυτές το UK'90s που του αρέσει αντιπροσωπεύει τον jcm 900.

 

Έχουν και θύρα για usb για υπολογιστή,έχεις στην οθόνη του υπολογιστή το panel της πεταλιέρας.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες αυτό

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=159170.0

 

Στα δικά μου τα αυτιά δεν υπάρχει διαφορά,μια  απειροελάχιστη υπέρ της SE (πάντα για μένα μηλάω).

 

Και δεν το λέω αυτό επιδή έχω την LE και θέλω να την πενέψω,γιατί όταν το άκουσα ήμουν σε φάση να κρίνω αν θα αλλάξω την LE με SE οπότε η καλύτερη θα με κέρδιζε.

 

Η SE είναι πιο πρακτική σε θέμα χειρισμού μιας και έχει πιο πολλά footswicth και 2 expression pedals.

 

Πάντα παίζει ρόλο ο ενισχυτής μπορεί να το έχεις δει και αλλού που το έχω αναρτίσει

 

 

και σύγκρινε με original πετάλια και ενισχυτές το UK'90s που του αρέσει αντιπροσωπεύει τον jcm 900.

 

Έχουν και θύρα για usb για υπολογιστή,έχεις στην οθόνη του υπολογιστή το panel της πεταλιέρας.

 

δηλαδη δεν εχουν τεραστιες διαφορες. μαλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη δεν εχουν τεραστιες διαφορες. μαλιστα.

 

Αυτό είναι προσωπική άποψη,π.χ. σε άλλους μπορεί να είναι μέρα με την νύχτα ο καθένας έχει την αποψή του. 

 

Στα δικά μου αυτιά είναι τόσο μηδαμηνές που δεν μπήκα στον κόπο να την  αλλάξω,αν και ζητούσα ευκαιρία γιατί η SE είναι όπως είπαμε πιο εύχρειστη αλλά πούλα βρες να αγοράσεις και σε τι κατάσταση θα είναι η άλλη όλο αυτό ήταν πονοκέφαλος,οπότε παρέμεινα στην Le η οποία και αυτή είναι πάρα πολύ εύχρειστη απλά η SE είναι παραπάνω.

 

Τώρα άκου εσύ τι διαφορές υπάρχουν μεταξύ τους,σύγκρινε και με τους πραγματικούς ενισχυτές,πετάλια κτλ.(γι'αυτό είναι το βίντεο)δες τι χρειάζεσαι και το λέω αυτό γιατί αν από θέμα ήχου σου ακούγονται ίδιες και δεν θέλεις τα εξτρά swicth που έχει η SE (σε σύγκριση με την LE πάντα)τότε δεν υπάρχει λόγος να δώσεις 80-100(στο περίπου) ευρό παραπάνω,με την προυπόθεση πως σου ακούγονται ίδιες στα δικά σου αυτιά.

 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι προσωπική άποψη,π.χ. σε άλλους μπορεί να είναι μέρα με την νύχτα ο καθένας έχει την αποψή του. 

 

Στα δικά μου αυτιά είναι τόσο μηδαμηνές που δεν μπήκα στον κόπο να την  αλλάξω,αν και ζητούσα ευκαιρία γιατί η SE είναι όπως είπαμε πιο εύχρειστη αλλά πούλα βρες να αγοράσεις και σε τι κατάσταση θα είναι η άλλη όλο αυτό ήταν πονοκέφαλος,οπότε παρέμεινα στην Le η οποία και αυτή είναι πάρα πολύ εύχρειστη απλά η SE είναι παραπάνω.

 

Τώρα άκου εσύ τι διαφορές υπάρχουν μεταξύ τους,σύγκρινε και με τους πραγματικούς ενισχυτές,πετάλια κτλ.(γι'αυτό είναι το βίντεο)δες τι χρειάζεσαι και το λέω αυτό γιατί αν από θέμα ήχου σου ακούγονται ίδιες και δεν θέλεις τα εξτρά swicth που έχει η SE (σε σύγκριση με την LE πάντα)τότε δεν υπάρχει λόγος να δώσεις 80-100(στο περίπου) ευρό παραπάνω,με την προυπόθεση πως σου ακούγονται ίδιες στα δικά σου αυτιά.

 

 

βρηκα μια Vox tonelab SE στα 200 ευρω.αλλα μου φενετε ακριβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα μια Vox tonelab SE στα 200 ευρω.αλλα μου φενετε ακριβη.

 

εγώ πάντως αν είχα τώρα τ λεφτά θα τ χτύπαγα 1 γιατί έχει πολύ καλές κριτικές από πολλούς έμπυρους και άμα δ σου άρεσε απλά τ πουλάς κ είσαι οκ,και πιστεύω θα φύγει αρκετά εύκολα!! από ελλαδα τ βρήκες ?

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εγώ πάντως αν είχα τώρα τ λεφτά θα τ χτύπαγα 1 γιατί έχει πολύ καλές κριτικές από πολλούς έμπυρους και άμα δ σου άρεσε απλά τ πουλάς κ είσαι οκ,και πιστεύω θα φύγει αρκετά εύκολα!! από ελλαδα τ βρήκες ?

 

 

ναι φιλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ναι φιλε.

 

θέλω κ εγώ να πάρω πεταλιερα μιας κ δεν έχω και είμαι καινούριος, είναι πολύ δύσκολο να καταλήξεις κάπου στην αρχή ήθελα την zoom g9.2 tt , μετά σκεφτόμουν για καμία boss και τώρα σκέφτομαι κ τ vox  >:(  >:( να δω ποια θα πάρω στο τέλος !!

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου