Προς το περιεχόμενο

Απορια σχετικα με οσους ξερουν την digitech rp1000


daeore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια! ειμαι κατοχος λιγο ημερων της digitech rp1000.νομιζα οτι αντιμετωπιζα προβλημα με τι πεταλιερα.αλλα ευτυχως μαλλον δεν υπαρχει προβλημα.αλλα εφτιαξα αυτο το θεμα για να μου πειτε αν ειναι φισιολογικο αυτο που μου εκανε.

 

 

πηρα λοιπον ενα clean ηχο, και πρόσθεσα ελαφρυ distortion.(αυτο το εκανα μεσω του προγραματος στο pc) το αποθηκευσα απο την πεταλιερα σε ενα καναλι.ολα ακουγοτανε φισιολογικα.αλαζω καναλι και ξαναπαω στο προηγούμενο που αποθηκευσα τον ηχο, για να δω αμμα πραγματι αποθηκεύτηκε.και μου ακουγετε distortion full! μου είχε αλλοιωθεί ο ηχος εντελως και το volum full!και μου ακουγοτανε κχχχχχ.! βρε κηταω της ρυθμισεις ειναι αυτες που ηχα βαλι δεν αλαξαν.τι στο καλο!!!! χεστικα πανο μου! το ξανα εκανα ξανα και ξανα.παλη τα ιδια!

πως με εκοψε την σβηνω και την ξανα ανοιγω. και ιταν τσαμι!!!! ;D

 

ειναι φυσιολογικο αυτο ομος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καπιος που να ξερει πανο στο θεμα κατι?

 

 

 

και κατι αλλο που ηθελα να ροτισω.η digitechrp1000 δουλευει και σαν καρτα ηχου σωστα? προσπαθω να κανω ηχογραφιση με το cubese και η κιθαρα δεν ακουγετε καν.θελει καπια ρυθμιση το προγραμα η πεταλιερα?μπορει να με βοηθήσει κανεις και σε αυτο το θεμα? ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποθήκευση έγινε κανονικά σε U? κι όχι σε F ?

 

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποθήκευση έγινε κανονικά σε U? κι όχι σε F ?

 

 

 

ναι φιλε μου. μηπως επειδη τον εχω κατεβασει τον  ηχο, και τον επεξεργαστηκα? γιατι βρηκα εναν ηχο που ηχα κατεβασει που δεν δεχοτανε επεξεργασια απο την πεταλιερα. δεν ξερω τη να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου