Προς το περιεχόμενο

Έλα απόψε στου Θωμάν...


juan_de_viann

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

  Καλησπέρα,

 

  μια ερώτηση. Έχω παραγγείλει μια κιθάρα απο Thomann και μου γράφει στην παραγγελία οτι θα φτάσει στη Γερμανία 19/10/2012. Κάποιος με ανάλογη εμπειρία μπορεί να μου πει κατα πόσο ισχύουν οι ημερομηνίες που δίνει ο Thomann

Οχι τπτ άλλο, αλλα καταλαβαίνετε όλοι πώς είναι αυτή η αναμονή...χαχαχα.Εχω ήδη αρχίσει τους υπολογισμούς... 19/10 Παρασκευή Γερμανία, να φύγει Δευτέρα πρωί υπολογίζω 26/10 να είναι εδώ...χαχαχαχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  Καλησπέρα,

 

  μια ερώτηση. Έχω παραγγείλει μια κιθάρα απο Thomann και μου γράφει στην παραγγελία οτι θα φτάσει στη Γερμανία 19/10/2012. Κάποιος με ανάλογη εμπειρία μπορεί να μου πει κατα πόσο ισχύουν οι ημερομηνίες που δίνει ο Thomann

Οχι τπτ άλλο, αλλα καταλαβαίνετε όλοι πώς είναι αυτή η αναμονή...χαχαχα.Εχω ήδη αρχίσει τους υπολογισμούς... 19/10 Παρασκευή Γερμανία, να φύγει Δευτέρα πρωί υπολογίζω 26/10 να είναι εδώ...χαχαχαχα!

 

Εγώ κάποτε περίμενα ένα marshall και οι ημερομηνίες αλλάζανε συνέχεια,και ο ενισχυτής δεν ερχότανε.Έκανε 2-3 μήνες παραπάνω..

Αλλά ήταν και περίεργο μοντέλο που έφταιγε η marshall για την καθυστέρηση.

Πιστεύω να μην έχεις ανάλογο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας,κρίμα γιατί έχω πρόβα αύριο και θα ήταν καλύτερα σιγά σιγά να συνηθίσω το set που αγόρασα (ενισχυτής και καμπίνα).

 

Τελικά τι παράγγειλες αδερφε?

Αντε να έρθουν να τα χαρείς με το καλό!

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τελικά τι παράγγειλες αδερφε?

Αντε να έρθουν να τα χαρείς με το καλό!

 

Έναν Blackstar HT-5R και μια 2χ12 Harley Benton.Ο Θωμάς λέει ότι η διαδικασία τελείωσε,δηλαδή πως το πακέτο παραδόθηκε,οπότε το περιμένω αύριο λογικά  ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωραία! Περιμένουμε review! Αυτή με τα vintage celestion πηρες?

 

Δυστυχώς όχι,την απλή πήρα λόγω budget.Μόλις βρεθεί ξανά το αντίστοιχο ποσό θα αλλάξω τα ηχεία!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς όχι,την απλή πήρα λόγω budget.Μόλις βρεθεί ξανά το αντίστοιχο ποσό θα αλλάξω τα ηχεία!

Με το καλό να τα παραλάβεις!

  Τα στοκ ηχεία που έχει η απλή είναι αντίγραφα των celestion seventy-80. Την είχε ένας φίλος μεταλάς και την ανοίξαμε για να δούμε τα μεγάφωνα συγκριτικά με τα seventy 80 της randall cab που είχα. Ήταν ολόιδια στο σασί, τα benton είχαν μεγαλύτερο (μάλλον 50oz)μαγνήτη και ίδιο κώνο . Ηχητικά έμοιαζαν παρότι οι καμπίνες ήταν διαφορετικές σε λίτρα και ξυλεία. Aν δεις και τα specs των celestion 80, έχουν ίδια ευαισθησία 98dB/1m/1w με τα benton. Δεν είναι τόσο lame ως μεγάφωνα και έχουν ένταση για να καλύψουν μικρές κεφαλές. Για heavy stuff μάλιστα, είναι μια χαρά.

 

Δες φωτό

BentonG212sp.jpg.bfd777292bc9515bca06f5338a3336ff.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Με το καλό να τα παραλάβεις!

  Τα στοκ ηχεία που έχει η απλή είναι αντίγραφα των celestion seventy-80. Την είχε ένας φίλος μεταλάς και την ανοίξαμε για να δούμε τα μεγάφωνα συγκριτικά με τα seventy 80 της randall cab που είχα. Ήταν ολόιδια στο σασί, τα benton είχαν μεγαλύτερο (μάλλον 50oz)μαγνήτη και ίδιο κώνο . Ηχητικά έμοιαζαν παρότι οι καμπίνες ήταν διαφορετικές σε λίτρα και ξυλεία. Aν δεις και τα specs των celestion 80, έχουν ίδια ευαισθησία 98dB/1m/1w με τα benton. Δεν είναι τόσο lame ως μεγάφωνα και έχουν ένταση για να καλύψουν μικρές κεφαλές. Για heavy stuff μάλιστα, είναι μια χαρά.

 

Δες φωτό

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωσή σου,σήμερα τα παρέλαβα,πριν λίγο τα άνοιξα!Όταν τα δοκιμάσω σε δύσκολες συνθήκες θα σας πω τη γνώμη μου!Προς το παρόν έχω παίξει μόνο με τον Blackstar και είμαι ενθουσιασμένος με τον ήχο του!!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου