Προς το περιεχόμενο

Έλα απόψε στου Θωμάν...


juan_de_viann

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από μια χώρα σε άλλη οι 2 μέρες είναι ανέφικτες όπως γράφτηκε και παραπάνω.

5 εργάσιμες μέρες είναι ιδανικό και μπορεί να συμβεί,ειδικά αν είσαι σε μεγάλη πόλη..

 

Εγώ τα τελευταία 3 χρόνια χρησιμοποιώ συχνά ΕΛ.ΤΑ. χωρίς απώλειες ή ζημιές.

Φυσικά βοήθησε και το track & trace γιατί παλαιότερα (2001-2002) είχα στείλει 2 φορές σε συγκεκριμένη πόλη και τα δέματα "χάθηκαν".

Αργότερα διάβασα ένα δημοσίευμα ότι κάποιοι υπάλληλοι είχαν συλληφθεί επειδή έκλεβαν δέματα και αλληλογραφία..

Όπως έχει συμβεί και στο αεροδρόμιο.

 

Αν κάτι μου τη σπάει στα ΕΛ.ΤΑ. είναι ότι  βλέπω πολλούς άνω των 40-45 ετών, που χτυπούν το πληκτρολόγιο μόνο με ένα δάχτυλο και μαντεύω τον τρόπο που προσελήφθησαν στο δημόσιο.. :P

 

Η αντιπαραγωγικότητα και το ρουσφέτι προσωποποιημένα.

 

Υ.Γ. Και τα 200ευρω του Θωμά, είχε ανέβει κάποιο φεγγάρι στο site του, αλλά δεν νομίζω να πρόλαβε να παραγγείλει κανείς με τέτοια τιμή..

300 είναι,όπως πάντα..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μιλάμε για Γερμανία-Ελλάδα, όχι Γερμανία-Αυστρία ή Γερμανία-Ολλανδία.

 

Είσαι σίγουρος γι'αυτό;  ;)  Έχω μπει στην διαδικασία αυτή -και μπαίνω συνεχώς λόγω δουλειάς- (Γερμανία-Γαλλία,Γερμανία-Αγγλία,Γερμανία-Ιταλία,Γερμανία-Ολλανδία και ότι συνδυασμό μπορείς να φανταστείς)  και επειδή προφανώς δεν γνωρίζεις,σου λέω ότι αυτά συμβαίνουν παντού και όχι μόνο για "Γερμανία-Ελλάδα".Είπαμε,ζούμε στην μόνη αφρικανική χώρα με λευκούς κατοίκους,αλλά μην βγάζουμε και τα μάτια μας από μόνοι μας...  ;)

 

(Αναφέρομαι σε αποστολές εντός Ε.Ε. και όχι για αποστολές από χώρες εκτός Ε.Ε., όπου εκεί υπεισέρχεται ο φοβερός και τρομερός παράγοντας..."Ελληνικά τ(ρ)ελωνεία"...)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 και επειδή προφανώς δεν γνωρίζεις,σου λέω ότι αυτά συμβαίνουν παντού και όχι μόνο για "Γερμανία-Ελλάδα".

 

Ποιά είναι "αυτά" που συμβαίνουν παντού;

 

Αναφερόμουν μόνο στο χρόνο παράδοσης.

 

Που πολύ αμφιβάλλω αν πέφτει στις 2 μέρες ακόμη και για Ολλανδία ή Αυστρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 'εχω κανει 100 παραγγελιες και δεν εχει χαθει τπτ' δεν ειναι επιχειρημα ειναι 'παλι καλα'!!!!

 

ΕΚΑΤΟ παραγγελίες έχει κάνει ο άνθρωπος...όχι 2-3!

για μένα είναι αρκετά μεγάλο το δείγμα για να αποτελέσει επιχείρημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΚΑΤΟ παραγγελίες έχει κάνει ο άνθρωπος...όχι 2-3!

για μένα είναι αρκετά μεγάλο το δείγμα για να αποτελέσει επιχείρημα...

 

Πράγματι, ας μην τρέχουμε να κατηγορήσουμε τα Ελ.Τα. για κάτι που ακούσαμε κι ίσως είναι urban legend... Κι εγώ συχαίνομαι να περιμένω στην ουρά για τα δεματάκια κλπ αλλά όπως και να 'χει, φθηνά στέλνω σ΄Ελλάδα κι Ευρώπη και πάντα φτάνει. Επίσης, πάντα πληρώνομαι/πληρώνω κανονικά τις αντικαταβολές. Από εκεί και πέρα, ατυχήματα συμβαίνουν και στα καλύτερα συστήματα αλλά προσωπικά δεν έχω πετύχει κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΚΑΤΟ παραγγελίες έχει κάνει ο άνθρωπος...όχι 2-3!

για μένα είναι αρκετά μεγάλο το δείγμα για να αποτελέσει επιχείρημα...

καλα ρε παιδια ιδια γλωσσα μιλαμε,γτ δε καταλαβαινομαστε...εδω μιλαμε για χρονους παραδοσης και φερνουμε παραδειγματα οτι στις 100 παραγγελιες δε χαθηκε τπτ και το επικροτειτε κιολας?Δηλαδη τι θα επρεπε να λεμε και ευχαριστω???Ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ τους να μη χαθει τπτ,αλλα τι σχεση εχει αυτο με τους χρονους παραδοσης???

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ρε παιδια ιδια γλωσσα μιλαμε,γτ δε καταλαβαινομαστε...εδω μιλαμε για χρονους παραδοσης και φερνουμε παραδειγματα οτι στις 100 παραγγελιες δε χαθηκε τπτ και το επικροτειτε κιολας?Δηλαδη τι θα επρεπε να λεμε και ευχαριστω???Ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ τους να μη χαθει τπτ,αλλα τι σχεση εχει αυτο με τους χρονους παραδοσης???

 

Εγώ απαντούσα στο ποστ #11 που έλεγε οτι χάνονται πακέτα.

 

Που ακριβώς γράφει οτι μιλάμε αποκλειστικά για χρόνους παράδοσης σε αυτό το θρεντ;  ??? ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απαντούσα στο ποστ #11 που έλεγε οτι χάνονται πακέτα.

 

Που ακριβώς γράφει οτι μιλάμε αποκλειστικά για χρόνους παράδοσης σε αυτό το θρεντ;  ??? ::)

1ον δεν αναφερομουν σε σενα!

 

            2ον εγραψα το ποστ με αφορμη αυτο που εγραψε ο φιλος για 2 μερες παραδοση!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δικιές μου εμπειρίες: Τόμαν 5 μέρες (εργάσιμες), με ελτά ταχυμεταφορές που είναι πολύ εξυπηρετικοί και επαγγελματίες ως επι το πλείστον.

 

Περί 2 ημερών, ναι φαίνεται εξωπραγματικό αλλά μου έτυχε προ 1 μήνα όταν ψώνησα απο ebay απο αγγλία κάτι, κλείσαμε τη συμφωνία Τετάρτη, και Παρασκευή ήρθε...Πως? Αν όλα πάνε άψογα και τύχουν τα δρομολόγια (αεροπλανα πουλμαν οτιδήποτε) να βολεψουν. Στη δική μου περίπτωση επειδή το παρακολουθούσα απο το On line της κούριερ, της αγγλικής που ούτε που θυμάμαι ποια ήταν, έφυγε Πέμπτη πρωί απο Αγγλια και μεσημέρι ήταν εδώ (αεροπλάνο γαρ...). Το παρέλαβε η tnt courier  στη Θεσ/κη και την επόμενη μέρα το πρωί ήταν Καβάλα. Το μεσημέρι θα ήταν στη πόρτα μου, αν δεν πέρναγα εγώ απο τα γραφεία τους που ήταν 100 μέτρα απο τη δουλειά μου να το πάρω. Δεν είναι κάτι δύσκολο, αλλά είναι σπάνιο. Πάντως η Αγγλική εταιρία ήταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ. Ήθελα να μάθω με ποια συνεργάζονται στην Ελλάδα, για να ξέρω που να το αναζητήσω σε περίπτωση που πάει κατι στραβά και είχανε On line chat με ανθρώπους εξυπηρετικότατους που ότι απορία είχανε στη λύνανε σε real time συνθήκες..

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερόμουν μόνο στο χρόνο παράδοσης.

 

Που πολύ αμφιβάλλω αν πέφτει στις 2 μέρες ακόμη και για Ολλανδία ή Αυστρία.

 

Τότε πάσο.Έτσι όπως το έγραψες μπορεί κάποιος να το παρερμηνεύσει και να καταλάβει ότι εννοείς πως όλα σίγουρα θα "κυλούσαν ρολόι" αν ήταν η αποστολή από Γερμανία-Αυστρία Γερμανία-Ολλανδία κ.ο.κ. Δεν ισχύει.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου