Προς το περιεχόμενο

Red Clay αυτοσχεδιασμός


nasokosm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Play along  με τη νέα μου κάρτα focusrite και τη κιθάρα του avatar καρφί στην είσοδο, ένα και μοναδικό take με λίγο βάθος και EQ για να συνεφέρει κάπως τον ήχο της κιθάρας.

Δυστηχώς δεν κατάφερα να ανακαλύψω άν μπορώ να ακούω το βάθος της κιθάρας  σε real time την ώρα που γράφω και ακούω ενα κατάξερο connect ήχο στο cubase, κάθε βοήθεια δεκτή γιατί στις εγγραφές ειμαι newbie  ;D

 

Thanks

Red_Clay_-_Output_-_Stereo_Out.mp3

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nασο,ειναι εξαιρετικο με ωραιο παιξιμο και "νοστιμο" μπλουζυ ηχο-ειδικα αν σκεφτεις οτι ειναι καρφι.Την προτιμω βεβαια στον ενισχυτη που ειχαμε παιξει στην εκθεση αλλα τι να λεει.

Μια χαρα ειναι κι ετσι.

Γουσταρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την προτιμω βεβαια στον ενισχυτη που ειχαμε παιξει στην εκθεση αλλα τι να λεει.

Μια χαρα ειναι κι ετσι.

Γουσταρα!

Ευχαριστώ Γιώργο!

Στον ενισχυτή έχει πολύ καλό ήχο ειδικά σε fenderοειδή αλλά χρειάζεται παραπάνω χρόνος για στήσιμο mic και άλλα, φαντάζομαι ο ήχος θα σε αποζημιώνει.

Εχω αλλάξει  τον neck  μαγνήτη σε Gibson PAF :D

 

Η καρτούλα έχει 8 αναλογικά κανάλια in ειδικά και για εγγραφή τυμπάνων :D

 

κλασικός Νάσος ... like

Ευχαριστώ Κώστα!

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eξαιρετικό, επιτέλους "μουσικό" παίξιμο και όχι ασκήσεις επί της ταστιέρας που ακούγονται από επίδοξους ενδιαφερόμενους για το τσίρκο Medrano.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eξαιρετικό, επιτέλους "μουσικό" παίξιμο και όχι ασκήσεις επί της ταστιέρας που ακούγονται από επίδοξους ενδιαφερόμενους για το τσίρκο Medrano.

 

Ευχαριστώ :D  και ανεβάζω ενα νέο take με παρόμοιο μουσικό περιεχόμενο αλλά καλύτερο ήχο, η κιθάρα έχει περάσει απο ενισχυτή, μικρόφωνο και μετά στην  κάρτα ήχου.

 

Thanks

Red_Cley_2a.mp3

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία και η δεύτερη εκτέλεση.

Προσωπικά μου άρεσε περισσότερο από την πρώτη.  :)

Το παίξιμο ήταν εξίσου ωραίο και στις δύο εκδοχές. Αυτό όμως που με έκανε να τείνω στην δεύτερη, ήταν ο πιο ζωντανός (bright) ήχος της κιθάρας. Στην πρώτη έκδοση ήταν πολύ πιο μουντός.

Αυτά βέβαια είναι και θέμα γούστου. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία και η δεύτερη εκτέλεση.

Προσωπικά μου άρεσε περισσότερο από την πρώτη.  :)

Το παίξιμο ήταν εξίσου ωραίο και στις δύο εκδοχές. Αυτό όμως που με έκανε να τείνω στην δεύτερη, ήταν ο πιο ζωντανός (bright) ήχος της κιθάρας. Στην πρώτη έκδοση ήταν πολύ πιο μουντός.

Αυτά βέβαια είναι και θέμα γούστου. ;)

Η πρώτη εκδοχή ήταν πιο πολύ για να δοκιμάσω την κάρτα ήχου  ;D ήχος ξερός και πραγματικά ένοιωθα κάτι σαν αγγαρεία οταν το έγραφα..

Στη  δευτερη εγγραφή υπήρχε ενισχυτής σε καλή ένταση και πήρα το σήμα με μικρόφωνο σαν να έπαιζα live ειχε πιο ζωντάνια :D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη  δευτερη εγγραφή υπήρχε ενισχυτής σε καλή ένταση και πήρα το σήμα με μικρόφωνο σαν να έπαιζα live ειχε πιο ζωντάνια :D

;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου