Προς το περιεχόμενο

Οταν δεν εχεις τι να κανεις Σαββατο βραδυ


sr4u

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλή η προσπάθειά σου φίλε sr4u.  :)

To riff είναι πολύ ενδιαφέρον με το εφέ που του έβαλες. Επίσης και το tapping καλό είναι, αλλά κατά τη γνώμη μου έπρεπε να "βγει" λίγο πιο μπροστά στη μίξη, να ακούγεται λίγο πιο δυνατά.

Αυτό που δεν μου άρεσε ήταν τα ντραμς.

Μπράβο και πάλι για την προσπάθεια σου και keep practising!!!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή η προσπάθειά σου φίλε sr4u.  :)

To riff είναι πολύ ενδιαφέρον με το εφέ που του έβαλες. Επίσης και το tapping καλό είναι, αλλά κατά τη γνώμη μου έπρεπε να "βγει" λίγο πιο μπροστά στη μίξη, να ακούγεται λίγο πιο δυνατά.

Αυτό που δεν μου άρεσε ήταν τα ντραμς.

Μπράβο και πάλι για την προσπάθεια σου και keep practising!!!  :)

Σευχαριστω!

Το σκεφτομουν κ γω αυτο για την ενταση του tapping αλλα εγω ακουω τα κομματια απο 7.1 ηχεια ή απο ακουστικα (ξερω στα 7.1 παλι 2 παιζουν) και δεν ξερω μου φανηκε αρκετο,αλλα μαλλον φοβομουν να μην το παρακανω και το αφησα σε αυτην την ενταση.

Ντραμς θα με συγχωρεσεις αλλα δεν το κατεχω :) ουτε σαν φαντασια αλλα ουτε και στο προγραμμα..και δυσκολευομαι πολυ..

Ευχαριστω και παλι,Σαράντης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ηχεια που χρησημοποιεις ΔΕΝ κανουν για να μιξαρεις και καλο θα ηταν να το αποφευγεις να δουλευεις τα κομματια σου μεσω αυτων - με τα ακουστικά ειναι πολυ καλυτερα εαν εχεις και καλης ποιοτητας ακομα καλυτερα αλλα κουραζει ευκολα

 

 

Μου αρεσε το ριφ αλλα και το tapping - σαν ιδεα δεν ειναι κατι το πρωτοτυπο αλλα ειναι πολυ καλυτερο απο καποια αλλα που εχουμε ακουσει κατα καιρους εδω μεσα  ;) - keep up the good work  :)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ηχεια που χρησημοποιεις ΔΕΝ κανουν για να μιξαρεις και καλο θα ηταν να το αποφευγεις να δουλευεις τα κομματια σου μεσω αυτων - με τα ακουστικά ειναι πολυ καλυτερα εαν εχεις και καλης ποιοτητας ακομα καλυτερα αλλα κουραζει ευκολα

 

 

Μου αρεσε το ριφ αλλα και το tapping - σαν ιδεα δεν ειναι κατι το πρωτοτυπο αλλα ειναι πολυ καλυτερο απο καποια αλλα που εχουμε ακουσει κατα καιρους εδω μεσα  ;) - keep up the good work  :)

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια!

Δυστυχως τα ακουστικα ειναι των 10 ευρω:)ψαχνω να αγορασω άλλα,γυρω στα 50 ευρω αν εχει να προτεινει καποιος κατι..

Θα ανεβασω κ άλλα αυτες τις μερες γιατι τα εχω και καθονται στο σκληρο πολυ καιρο τωρα,τουλαχιστον να τα ακουσει καποιος..χαχα

Ευχαριστώ κ πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως να ανεβαζες λιγο παραπανω το budjet σου και να επερνες καποια ποιοτικα και φθηνα μεν monitor ? ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ off topic η συζητηση αλλα......

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως να ανεβαζες λιγο παραπανω το budjet σου και να επερνες καποια ποιοτικα και φθηνα μεν monitor ? ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ off topic η συζητηση αλλα......

σωστο αλλα τωρα πληρωνουμε την εφορια...;)απτου χρονου και βλεπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σευχαριστω!

Το σκεφτομουν κ γω αυτο για την ενταση του tapping αλλα εγω ακουω τα κομματια απο 7.1 ηχεια ή απο ακουστικα (ξερω στα 7.1 παλι 2 παιζουν) και δεν ξερω μου φανηκε αρκετο,αλλα μαλλον φοβομουν να μην το παρακανω και το αφησα σε αυτην την ενταση.

Ντραμς θα με συγχωρεσεις αλλα δεν το κατεχω :) ουτε σαν φαντασια αλλα ουτε και στο προγραμμα..και δυσκολευομαι πολυ..

Ευχαριστω και παλι,Σαράντης

Ασ' τα να πάνε Σαράντη...σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγώ μια απ' τα ίδια είμαι με τα ντραμς...  :-[ :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι κακο να ζητας βοηθεια οταν δεν τα καταφερνεις ο ιδιος  ;) προσωπικα εχω γραψει/φτιαξει ντραμς για πολλους εδω μεσα....

 

Υ.Γ. και δεν ειμαι ντραμερ  ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ένα μπάσο, ένα σωστό drum programming (όχι κατσαρόλες), έναν τραγουδιστή, μία σωστή μίξη κι έναν σωστό παραγωγό το κομμάτι έχει πιθανότητες!!! Προς το παρών δεν μπορώ να κρίνω κάτι γιατί ακούω απλά 1 ριφάκι ;) Θα σου πω κάτι που το έμαθα the hard way! Όταν δεν μπορείς να ολοκληρώσεις κάτι μόνος σου ζήτα βοήθεια! Δεν είναι ούτε ντροπή ούτε κακό!!! ;)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου