Προς το περιεχόμενο

Της που..νας το κάγγελο (ΔΙΣ$ΙΣΟΒΙΑ)


fendercustomshop

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα επίκαιρο άσμα σε δικούς μου στίχους και μουσική και παραγωγή Πάνου Νανόπουλου

όταν ακόμα είχαμε τους ΔΙΣ$ΙΣΟΒΙΑ...

hope u like it guys

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δηλαδή όταν προχτές σου έστειλα pm για τους λόγους που κλείδωσα ένα thread - καρμπόν, εσύ κατάλαβες ότι πρόβλημα ήταν ότι δε μας είπες τίποτα για το τραγούδι.  ::) ::) ::)

 

 

Και αυτή τη φορά δε θα κλειδώσω γιατί τελικά εσένα προστετεύω έτσι. Τα σχόλια έρχονται (neeq?)

 

Καλή τύχη.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

 

 

το pm μύνημά σας ανέφερε τα ακόλουθα

 

"χωρίς να μπω στη διαδικασία να σχολιάσω τί μου άρεσε (ή δε μου άρεσε) στο κομμάτι, εγώ σαν αναγνώστης βλέπω ένα thead χωρίς τίτλο, χωρίς κείμενο, με ένα ξερό YouTube link.

 

Έχεις συμμετάσχει στην εκτέλεση του κομματιού; Στη σύνθεση; Στην παραγωγή; Είναι απλά ένα κομμάτι που βρήκες και σου άρεσε τόσο ώστε να το μοιραστείς μαζί μας; Ποιός ξέρει. Δε μας το λες."

 

 

 

έχω την αίσθηση ότι μέσες άκρες αναφέρθηκα με αυτό το νέο thread στις ελείψεις που επισημάνετε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου καλημέρα.

Ούτε εγώ είμαι της κυρίαρχης ιδεολογίας αλλά το κομμάτι από όλες τις πλευρές δεν μου άρεσε.

 

Η ερμηνεία άσχημη.Μουσικά και στιχουργικά δεν πρωτοτύπησες.Μου μοιάζει σαν επαναστατικό σκυλάδικο.Απλώς το σκυλάδικο πραγματεύεται με βαρετό επαναλαμβανόμενο τρόπο την αγάπη όπως αυτου του είδους τα κομμάτια τις επαναστατικές ιδέες.

 

Βέβαια εκτός από την έλλειψη πρωτοτυπίας που ανέφερα,το ''ντου'' που λες δεν ξέρω πόσο επαναστατική πράξη είναι.Η επανάσταση ξεκινάει στο μυαλό πρώτα από όλα.Η ένοπλη διαρκής πάλη μια τρύπα στο νερό κάνει στο σύστημα που αντιπαθείς.

 

Δεν συνεχίζω παρακάτω γιατί έχει κάποιους κανονισμούς το φόρουμ.

Πολύ φιλικά,

Δημήτρης  :)

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι δεν είναι καλό (συνθετικά, στιχουργικά, εκτελεστικά). Δεν θα τιμωρούσα τους δημιουργούς του όμως με δις ισόβια. Ίσως με δίμηνο αποκλεισμό.  >:(

 

 

 

 

 

 

 

 

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι δεν είναι καλό (συνθετικά, στιχουργικά, εκτελεστικά). Δεν θα τιμωρούσα τους δημιουργούς του όμως με δις ισόβια. Ίσως με δίμηνο αποκλεισμό.  >:(

...βολεμένε αστέ.... 8)

 

YΓ. έχουμε πάντως ακούσει και χειρότερα εδώ μέσα!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...βολεμένε αστέ.... 8)

 

 

Φίλος, ο φίλος δεν είναι αστός... είναι Sir, ευγενής και «γαλαζοαίματος»  :D Μην τον τσουβαλιάζεις με το πόπολο  ;D

 

Στα περί του κομματιού, με άρεζε που στο ρεφρέν, μουσικά, είχε μια υποψία από Sabbath- εποχής Dio.

 

Ι ρεστ μυ ψασε  ;D ;D ;D 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παραγωγή είναι καλή... Το μπάσο έχει 2-3 ενδιαφέροντα σημεία... Η φωνή δεν μου άρεσε σχεδόν καθόλου... Η μουσική θα μπορούσε να είναι ενδιαφέρουσα αλλά χάνεται στους μετριότατους στίχους... Όταν κάνεις ένα τραγούδι που έχει κοινωνικόπολιτικό statement πρέπει να ξέρεις να γράφεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ στίχους... Είναι πιο δύσκολο από οτιδήποτε άλλο στιχουργικά... Επίσης πρέπει να ξέρεις πως αυτόματα στιγματίζεσαι σε έναν στρατευμένο χώρο οπότε θα πρέπει να ξέρεις ότι δεν είναι εύκολη αποδοχή... Ειδικά όταν το αποτέλεσμα είναι και αμφιλεγόμενο μουσικά!!! ;)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε να μου είχε αρέσει έστω και λίγο, αν οι στίχοι δεν ήταν τόσο (μα τόσο) κλισαρισμένοι και αν δεν συνοδευόταν από ένα επίσης καρακατακλισαρισμένο slide-show βίντεο.

Δυστυχώς, έτσι όπως είναι δεν μου λέει απολύτως τίποτα.

Το σόλο προς τέλος πάντως ήταν καλό.   

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι δεν είναι καλό (συνθετικά, στιχουργικά, εκτελεστικά). Δεν θα τιμωρούσα τους δημιουργούς του όμως με δις ισόβια. Ίσως με δίμηνο αποκλεισμό.  >:(

 

...από φαγητό και νερό (+100).  ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου