Προς το περιεχόμενο

Relicing a PRS - ποιός αντέχει να το δει μέχρι τέλος?


kkmspm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

παντως ο τυπος εκανε μια ασχημη κιθαρα ακομα πιο ασχημη..... ;D

 

+1000

 

Ασε που ειναι και....ανεδαφικο το relicing μια και ποτέ δεν προκειται να παλιωσει μια PRS με τα 4 κιλα πολυεστερα που εχει για φινιρισμα... ;D....οντως μονο σε Fender & Gibson "λενε" τα relicing μια και ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ παλιες Fender & Gibson σε αυτη την κατασταση...

 

Εμενα ενα ..ελαφρυ relicing μου αρεσει παντως,κανει την κιθαρα πιο "οικεια"  ;D,βεβαια ειμαι απο αυτους που ποτέ δεν μου αρεσαν οι κιθαρες του "κουτιου",μονο μεταχειρισμενες κιθαρες αγοραζω.  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αχ αναμνήσεις. Θυμάμαι όταν είμασταν γυμνασιόπαιδα που κοπανάγαμε τα martins στους τοίχους για να φθαρθεί το δέρμα. Αν το έφτανες και μέχρι το μέταλλο, ήσουν πολύ μάγκας. Κάποιοι τα γυαλοχαρτίζανε κιόλας για να μην γυαλίζουν.

 

Πάντως για παλιά και πολυχρησιμοποιημένη κιθάρα δεν φαίνεται μετά από όλα αυτά. Φαίνεται αυτό που είναι, κιθάρα βαρεμένου.  ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ενα ..ελαφρυ relicing μου αρεσει παντως,κανει την κιθαρα πιο "οικεια"  ;D,βεβαια ειμαι απο αυτους που ποτέ δεν μου αρεσαν οι κιθαρες του "κουτιου",μονο μεταχειρισμενες κιθαρες αγοραζω.  

Μαζί σου 100% Νίκο.

Αλλά υπάρχουν και περιπτώσεις που ο ποιητής ξεφεύγει.

Όταν βλέπεις σαν αυτό το σώμα (πολύ γνωστός relic κατασκευαστής) που επισυνάπτω, είσαι σίγουρος ότι ο ιδιοκτήτης (όχι ο κατασκευαστής) είναι κάφρος.

Καθότι είτε δεν είχε γούστο να αγοράσει κάτι με λογικό relic, είτε συμπεριφερόταν στο μπάσο σαν Neandertal.

Εξαιρέσεις αποτελούν κιθάρες/επενδύσεις από διάσημους Neandertal.  ;D

54__P-bass.thumb.JPG.d223e5ccdee5a3a4d35c0bfc028fb303.JPG

54__P-bass_back.thumb.JPG.9ee5d8ec3890743142f26cf856961ec4.JPG

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά υπάρχουν και περιπτώσεις που ο ποιητής ξεφεύγει.

 

Σιγουρα,το υπερβολικο relicing μου θυμιζει τα ...jeans που φορουσε ο Γαρδελης στο "Ροδα-Τσαντα και Κοπανα".... ;D

 

acidwashjeans.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ελαφρύ και βαρύ, αν ξέρει ο μάστορας σε τι και πως να την κάνει τη δουλειά, σίγουρα θα μας κάνει τα σάλια να τρέχουν...

fender1.jpg.5fa1e4c6b002b96e46bff0eeeae01991.jpg

fender_2.jpg.90f0cd29ea085d5743c47071658825fa.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναλέω... Αν παίζει το όργανο αυτό που θέλω να ακούσω δεν πα να έχει ροζ γατούλες με relic πάνω? Στην τελική οι απόψεις και το γούστο είναι σαν τις (ξέρετε)... Όλοι έχουν από μία... Αν ο τυπάς ήθελε relic PRS και ΠΛΗΡΩΣΕ για αυτό τότε με γεια του με χαρά του... Στην τελική το ίδιο κάφρος με κάτι κυρίους (βλέπε Jaco) υπάγεται στα μάτια μου!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διακρίνω μια έντονη εμπάθεια για τις prs στο φόρουμ;;;; ???

Τις θέσεων έργα τέχνης. Έχουν υπέροχο φινίρισμα και ηχητική πολυμορφικοτητα...προσωπικά μόνο το μπράτσο τους δεν μπορώ αν και δεν έχω βρει thin hape να δοκιμάσω....Ε είναι και πανάκριβες οπότε...

 

Πάντως σκεπτόμενος την προσπάθεια και το μεράκι του τεχνίτη για να τη φτιάξει τρελαίνομαι που της φέρετε έτσι ο ιδιοκτήτης...

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Νομίζω ότι το είπε και πιο πάνω ο Blue.  ;D

 

Και εγώ είμαι υπέρ της άποψης της ποινικοποίησης της πρόκλησης εσκεμμένης φθοράς σε οιοδήποτε προϊόν και δη μουσικόν όργανον (λογιζόμενον και ως έργον τέχνης)  .  

Κάτι σαν επέκταση των ορίων του 384Α ποινικού κώδικα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Νομίζω ότι το είπε και πιο πάνω ο Blue.  ;D

 

Και εγώ είμαι υπέρ της άποψης της ποινικοποίησης της πρόκλησης εσκεμμένης φθοράς σε οιοδήποτε προϊόν και δη μουσικόν όργανον (λογιζόμενον και ως έργον τέχνης)  .  

Κάτι σαν επέκταση των ορίων του 384Α ποινικού κώδικα.

 

;D ;D

 

Βρε τι 384Α και κουραφέξαλα;  ;D Relicing σε αυτούς που πάνε τα όργανα για Relicing  ;D

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

;D ;D

 

Relicing σε αυτούς που πάνε τα όργανα για Relicing  ;D

 

 

;D ;D ;D

Μετά από νόμιμο δίκη βεβαίως-βεβαίως. Σε δύο βαθμούς. ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου