Προς το περιεχόμενο

Clip No6


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έκτο κλιπ μου στο Noiz (δεν υπολογίζω ένα σόλο σε backing track).Δουλειά δεν έχουμε γράφουμε και ανεβάζουμε κλιπς :P .Μπάσο,μερικές κιθάρες και midi drums.Βασικό μέρος σε FM7-CM7-Bm7b5-G-Am και γέφυρα σε Em7-Dm7. G mixolydian, A aeolian,C ionian, δρόμοι (ίδιοι είναι αλλά να'χουμε να λέμε ;D).Εννοείται ότι ΚΑΘΕ σχόλιο είναι ευπρόσδεκτο :)

Nights_in_black_satin.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίος, μπράβο!  :)

Μου άρεσε πολύ το phrasing σου, έπαιζες με συναίσθημα και είχες ωραίο ήχο.

Οι στάθμες στις εντάσεις των οργάνων πιστεύω θα ήθελαν λίγο πείραγμα. Μου ακούγεται αρκετά δυνατά η ρυθμική κιθάρα σε σχέση με την σόλο, με αποτέλεσμα να χάνεται (η σόλο) σε κάποια σημεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτό το "καλιμπράρισμα" των οργάνων (λόγω του ότι δεν έχω μόνιτορς) έχω μεγάλο πρόβλημα.Πρέπει να πάρω μόνιτορς  >:(...... Ευχαριστω για το σχόλιο φίλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικες ωραιες μελωδιες-την αρχικη θα μπορουσες ισως να την επαναλαβεις ξανα μεσα στο κομματι και να λειτουργησει ως βασικη του-και καλο παιξιμο.

Αν αφηνες λιγες παυσεις παραπανω-λεμε τωρα-σε καποια σημεια θα ακουγονταν ακομα πιο καλα οι ομορφες νοτες που παιζεις.

Θα μου πεις οτι ετσι σου βγηκε οποτε καλα εκανες.

Και πραγματι οπως ειπε ο φιλτατος geodimitri λιγο πιο "εξω" η λιντ το ηθελε.

Αρχοντας. 8)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κακό δεν το λες, το αντίθετο μάλιστα...

 

Προσωπικά μου έλειψε λίγο παραπάνω «συναίσθημα», λίγο πιο «μεγάλες» νότες, λίγο βιμπρατάκι- στις αργές φράσεις.

 

Κατά τα άλλα μια χαρά. Άξιος  8)

 

ΥΓ: Πάρε ταχύτατα τα μόνιτορ  :D γιατί (συμφωνώ απόλυτα με τα παιδιά) το μιξ ήταν εις βάρος της lead κιθάρας.  

 

Εδιτ: Τώρα που σε ξανά ακούω, τελικά νομίζω ότι περισσότερο μου λείπει το βιμπράτο και όχι η διάρκεια κάποιων νοτών.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να γιατί ανεβάζω "κλιψ" στο νόιζ, παίρνοντας στα σοβαρά τις υποδείξεις και τις συμβουλές σας, γίνομαι καλύτερος μουσικός (νομίζω δηλαδή ;D) Τώρα που το ξανακούω φυσικά και ήθελε περισσότερες παύσεις και βιμπράτο ::)Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου