Προς το περιεχόμενο

Καινούργια Jackson Kelly


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει και η παρακάτω:

http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/Explorer/Epiphone/Prophecy-Futura-Custom-FX.aspx

Δεν θα την βρεις σε thomann κτλπ γιατι έχει σταματήσει η παραγωγή της αλλα υπάρχει ένα κομμάτι σε μαγαζι στο κέντρο της Αθήνας(σου λέω απο p.m) σε πράσινο χρώμα.

Το κακό ειναι ότι θα χρειαστείς να δώσεις λίγο παραπάνω, αν δεν κάνω λάθος κοστίζει 660€.

Την είχα δοκιμάσει, το μπράτσο της ήταν πολυ βολικό και γρήγορο. Φοραει τους μαγνήτες που θες 81-85 και κατα την γνωμη μου πατάει οποιαδήποτε ltd και Jackson στην ίδια τιμη. Το μόνο που δεν ξέρω ειναι τι παίζει με το floyd.

Καλο θα ήταν να πας να την δοκιμάσεις γι να δεις αν σου κάνει.

Guitars:

Yamaha EG112

Yamaha PAC120

Epiphone Les Paul Custom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω οτι κολυμπαμε σε απατα νερα....

Εδω δεν ξερει για πιο λογο "θελει" να αγορασει αυτη την κιθαρα και του προτεινουμε ασχετα

 

Ας μας πει τι θελει να κανει και τι εξοπλισμο (ενισχυτη,εφφε) ηδη εχει να του πουμε

Στο ξεκουδουνο μπορουμε να του βρουμε οτι θελει και θα γραφουμε για 1000 σελιδες

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εγω θελω μια κιθαρα η οποια δεν θα με απογοητευσει πηγα και δοκιμασα μια Kelly και με βολεβε αρκετα τοσο στο καθιστο οσο και στο ορθιο. Η κιθαρα που εχω τωρα την αγορασα στα 150 περιπου για αυτο λογικα τωρα θα παω σε κανα 500. Δεν την θελω τοσο για σολο αλλα την θελω να αντεχει στο πολυ γρηγορο ρυθμικο. Αλλα πανω απο ολα ηθελα να δω αποψεις για τους μαγνητες γιατι ολα τα αλλα στην κιθαρα με βολευουν και μπρατσο και ταστα και ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εγω θελω μια κιθαρα η οποια δεν θα με απογοητευσει

απίστευτα υποκειμενικό, υπάρχουν εκατομμύρια τέτοιες κιθάρες

 

την θελω να αντεχει στο πολυ γρηγορο ρυθμικο.

τι εννοείς με αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να παιζω γρηγορα και να αντεχει μην ξεκουρδιζετε ευκολα ουτε να μου φευγει ξερω οτι θα πολεμαω με το μπρατζο λογο του στυλ της εξαλου μου το ειπανε και αλλοι αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να παιζω γρηγορα και να αντεχει μην ξεκουρδιζετε ευκολα ουτε να μου φευγει ξερω οτι θα πολεμαω με το μπρατζο λογο του στυλ της εξαλου μου το ειπανε και αλλοι αυτο.

 

Ακόμη και μια οικονομική κιθάρα μπορεί να μη ξεκουρδίζει αν γίνει σωστό σετάπ και ίσως αλλαχθεί το nut με κανένα πιο σοβαρό graphtech π.χ.

Αν θέλεις σταθερότητα κουρδίσματος, μακριά από φτηνά floyd!!! Καλύτερα σταθερή γέφυρα ή 6point tremolo να ξενοιάσεις.

Το μπράτσο, απλά να είναι ενός νορμάλ πάχους, oύτε τρελά λεπτό ούτε κανένα ρόπαλο, να έχει ψηλά (jumbo) τάστα και να έχει ματ φινίρισμα στην πίσω πλευρά για να είναι "γρήγορο". Στην πράξη, απλά διευκολύνει το γρήγορο παίκτη και δεν είναι από μόνο του "γρηγορο" όπως λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου