Προς το περιεχόμενο

EVH Wolfgang special


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω όποιον φίλο έχει αγοράσει ή παίξει με τη συγκεκριμένη κιθάρα και έχει εμπεριστατωμένη άποψη, τη γνώμη του όσον αφορά:

 

1. Ποιότητα κατασκευής (ισχύει το θέμα ότι τα τάστα προεξέχουν της ταστιέρας και "τσιμπάνε" τα δάχτυλα όπως αναφέρεται συχνά σε ξένα φόρουμ?)

 

2. Ήχο (hard rock / metal '80's)

 

3. Γενική εικόνα (αξίζει τα λεφτά της?)

 

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είχα δοκιμάσει πέρσι στο Στόλλα της Καλαμάτας.

Πολύ ωραία κιθάρα. Μου έκαναν ιδιαίτερη εντύπωση οι μαγνήτες της, οι οποίοι είναι ταμάμ για τα είδη μουσικής που αναφέρεις (metal/hard rock). Επίσης το τρέμολο ήταν πολύ ωραίο και έχει και το σύστημα D - Tuna το οποίο χαμηλώνει το κούρδισμα της μπάσας ΜΙ.

Το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν το μπράτσο. Δεν γλιστρούσε με τίποτα. Βέβαια πιστεύω ότι αυτό θα διορθωνόταν με ένα set up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γλιστρούσε με τίποτα. Βέβαια πιστεύω ότι αυτό θα διορθωνόταν με ένα set up.

Satin φινιρισμα και δεν γλιστρουσε ? περιεργο

 

Προσωπικα εχω παιξει με την walnut και ειναι απιστευτο εργαλειο....ισως το πιο all around οργανο που εχω παιξει ποτε μου και με το d tuna επανω μπορεις ευκολα να την προσαρμωσεις στο ειδος μουσικης που θελεις

 

Ενα + και ενα - παραλληλα : τα τελευταια ταστα της ειναι scalloped δλδ φαγωμενα...σε αλλους αρεσει σε αλλους δεν αρεσει...ειναι καθαρα επιλογη του ενδοχομενου αγοραστη

 

Και οχι....τα ταστα δεν "προεξεχουν" αλλα ακομα και αυτο να γινοταν με ενα σεταπ ερχονται ολα στη θεση τους

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Satin φινιρισμα και δεν γλιστρουσε ? περιεργο

 

Προσωπικα εχω παιξει με την walnut και ειναι απιστευτο εργαλειο....ισως το πιο all around οργανο που εχω παιξει ποτε μου και με το d tuna επανω μπορεις ευκολα να την προσαρμωσεις στο ειδος μουσικης που θελεις

 

Ενα + και ενα - παραλληλα : τα τελευταια ταστα της ειναι scalloped δλδ φαγωμενα...σε αλλους αρεσει σε αλλους δεν αρεσει...ειναι καθαρα επιλογη του ενδοχομενου αγοραστη

 

Και οχι....τα ταστα δεν "προεξεχουν" αλλα ακομα και αυτο να γινοταν με ενα σεταπ ερχονται ολα στη θεση τους

Και μένα πολύ περίεργο με φάνηκε και το είπα κιόλας στο παλικάρι. Πήρα την απάντηση ότι θέλει μάλλον set up.  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα πολύ περίεργο με φάνηκε και το είπα κιόλας στο παλικάρι. Πήρα την απάντηση ότι θέλει μάλλον set up.  ::)

και δεν του εριχνες 2 μπουφλες ? ποιος ηταν ? ο Μπαρκας  ? αυτος με τα γυαλια ?  ;D

 

Ισως κατι αλλο επαιζε με το συγκεκριμενο θεμα.....μπορει τα χερια σου να ηταν ιδρωμενα,παγωμενα πολυ ή μπορει να ειχαν ριξει καποιο ειδους καθαριστικο επανω και να κολλαγε κ.ο.κ.

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και δεν του εριχνες 2 μπουφλες ? ποιος ηταν ? ο Μπαρκας  ? αυτος με τα γυαλια ?  ;D

 

Ισως κατι αλλο επαιζε με το συγκεκριμενο θεμα.....μπορει τα χερια σου να ηταν ιδρωμενα,παγωμενα πολυ ή μπορει να ειχαν ριξει καποιο ειδους καθαριστικο επανω και να κολλαγε κ.ο.κ.

Ναι το παιδί με τα γυαλιά ήταν.  ;D Πολύ εξυπηρετικός πάντως.

 

Παίζει αυτό που λες με τα χέρια. Γενικά όταν δοκιμάζω εξοπλισμό έχω ένα άγχος, οπότε αυτό επηρεάζει τα χέρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου