Προς το περιεχόμενο

Ελαφριά κιθάρα με ήχο Stratocaster


mario

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με ενα πολυ ελαφρυ σωμα,ανεξαρτητως τυπου ξυλου, θα εχεις λιγοτερα πριμα,λιγοτερο sustain και πιο αερατη και ζωντανη κιθαρα

 

Ακριβώς.

 

(Το θέμα είναι αν όντως θέλει κάτι τέτοιο ο OP...Μήπως πρέπει άπλα να συνηθίσει το βάρος της κιθάρας του και να μην κάνει τίποτα;)

 

Με ολο το σεβασμο της ελευθερης αποψης:

Αν μπορεις παρε μου σε παρακαλω μια πανακριβη κιθαρα και θα σου επιστρεψω τα παντα

κλειδια,μαγνητες,τρεμολο κ.λ.π φυσικα θα σου δωσω και 80 ευρω για να παρεις αυτα τα

υπεροχα σωματα και 10 ευρω για καφε!!!!!!!!!

Υ.Γ: ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΜΙΑ JAMES TYLER ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ

 

Οι αερολογίες που έχεις γράψει ως τώρα-και στα 21 μην. σου- είναι άνευ προηγουμένου... :)

 

(Εξαιρώ την απάντησή σου #10 για το...αφρικανικό μονόχορδο,γιατί πολύ απλά δεν γνωρίζω αν και αυτή είναι αερολογία...Κάποιος που ξέρει από μονόχορδα ας μας διαφωτίσει... ;D)

 

Εξάλλου,οι James Tyler* είναι τόσο άσχημες κιθάρες που αν υπήρχε νόμος περί αισθητικής ρυπάνσεως,θα είχαν συλλάβει τον κατασκευαστή τους εδώ και χρόνια,απαγγέλοντάς του κακουργηματικού χαρακτήρα κατηγορίες...  ;D

 

Edit:Άτιμε SF με πρόλαβες...  ;D

 

 

 

 

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μήπως πρέπει άπλα να συνηθίσει το βάρος της κιθάρας του και να μην κάνει τίποτα;

 

ΣΑΦΩΣ.Αν του αρεσει πολυ ο ηχος της κιθαρας του θα ειναι...τρελλο να την αλλαξει λογω βαρους....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξάλλου,οι James Tyler είναι τόσο άσχημες κιθάρες που αν υπήρχε νόμος περί αισθητικής ρυπάνσεως,θα είχαν συλλάβει τον κατασκευαστή τους εδώ και χρόνια απαγγέλοντάς του κακουργηματικού χαρακτήρα κατηγορίες...  Grin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Me $80 (με μεσα τα μεταφορικα) καμνεις μια χαρα δουλεια,και πουλας μετα το original σωμα της Fender & με τη διαφορα αγοραζεις σουβλακια για ενα μηνα.... ;D

 

http://www.guitarfetish.com/Strat-Style-Bodies_c_75.html

 

ελαφρυτερα σωματα απο αυτα απλα δεν υπαρχουν

 

 

Δεδομένου ότι δεν έχω αποσυναρμολογήσει ποτέ την κιθάρα μου (αν και θα το ήθελα), θα χρειαστώ τεχνικό για κάτι τέτοιο;

http://www.guitarfetish.com/Stratocaster-Style-Body-HSH-SOLID-ASH-Dark-Ash-Finish_p_1273.html

 

SSS Pickguard/ 2-Point Tremolo/ Neck θα ταιριάξουν;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Το θέμα είναι αν όντως θέλει κάτι τέτοιο ο OP...Μήπως πρέπει άπλα να συνηθίσει το βάρος της κιθάρας του και να μην κάνει τίποτα;)

 

Είμαι διατεθειμένος να κάνω θυσίες για το βάρος.  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι διατεθειμένος να κάνω θυσίες για το βάρος.  :)

 

+1 (όχι κιλό! ;D)

 

Από περιέργεια,πόσο ζυγίζει η Strat σου; 

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από περιέργεια,πόσο ζυγίζει η Strat σου; 

 

Δεν την έχω ζυγίσει, ούτε το έχω βρει στα χαρακτηριστικά της ή σε κάποιο φόρουμ. Νομίζω όμως ότι ξεπερνάει τα 3,5 kg και άμα ήμουνα κορίτσι θα δυσκολευόμουνα να την πάρω απ' το stand.

Σαν αυτοκίνητο χωρίς υδραυλικό τιμόνι...  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ΚΑΛΑ ΛΕΣ...........ΛΕΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΗΝ TYLER ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΜΙΑ

ME BAROS 290 GRAMMARIA!!!!!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΕΡΤΑΤΟ ΧΩΡΑΤΟ ΓΙΑ ΤΟ HEADSTOCK.........ειναι κατω απο 12 cm!!!!

( ;) :D ;D ;D ;D ;D ;D κι εκει μικρος εισαι.......κριμα.........)

ΠΡΩΤΑ Ο ΗΧΟΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την έχω ζυγίσει, ούτε το έχω βρει στα χαρακτηριστικά της ή σε κάποιο φόρουμ. Νομίζω όμως ότι ξεπερνάει τα 3,5 kg και άμα ήμουνα κορίτσι θα δυσκολευόμουνα να την πάρω απ' το stand.

Σαν αυτοκίνητο χωρίς υδραυλικό τιμόνι...  :)

[move]3.5[/move]

Από γυμναστική, τίποτε;  ???

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου