Προς το περιεχόμενο

emg pickups μπαταρία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,υπάρχει κάποιος τρόπος πέραν του ήχου (που να πώ την αλήθεια αν δε ξεφτιλιστεί τελείως η μπαταρία δε μπορώ να καταλάβω σε τι φάση βρίσκεται) να καταλάβω πότε να αλλάξω μπαταρία?οι μπαταρίες που έχω δεί οι 9V δε λένε πόσα αμπέρ είναι οπότε και να μετρήσω δε νομίζω οτι θα καταλάβω κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

The question should be how many amp-hours in a battery. In a small batt. like a 9V, this is measured in milli-amp hours (mAh), with 0.5 amp hours equaling 500 mAh. This means the battery could power a 0.5 amp load for 1 hour. Data I have seen shows the best alkaline 9V being between .3 and .5 amp-hour (300 to 500 mAh).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι ότι μετράω μια 9v την οποία την χρησιμοποιώ εδώ και 2 χρόνια και μου βγάζει 500mA και μετράω μια καινούρια και μου βγάζει 1800 mA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα volt δε παίζουν ρόλο, για να σου δείξει μια 9v Μπαταρία κάτω απο 9v σημαίνει οτι είναι πραγματικά για πέταμα,το θέμα είναι η ισχύς που έχει απομείνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1800 μου φαίνεται υπερβολικό. Οι τυπικές 9v έχουν capacity από 400-600mah, προς το 400 οι απλές προς 600 οι αλκαλικές. Μόνο οι λιθίου απ'όσο ξέρω εχουν πάνω από 1000.

 

Αλλά και τα volt να βλέπεις για μένα οκ είναι, εγώ όταν είναι 9 ή κοντά στο 9 την αφηνω όταν πέφτει προς το 8 την αλλάζω. Για να ακουστεί η διαφορά στο headroom πρέπει να πέσει κάτω από 8.

 

Επίσης υπάρχει και αυτό για να είσαι συνέχεια σίγουρος:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα volt δε παίζουν ρόλο, για να σου δείξει μια 9v Μπαταρία κάτω απο 9v σημαίνει οτι είναι πραγματικά για πέταμα,το θέμα είναι η ισχύς που έχει απομείνει

 

πάντως, και με μπαταρίες κάτω από 9 volt (άντε μέχρ 8,3-8,4), διαφορά ιδιαίτερη στον ήχο δεν καταλαβαίνω ούτε εγώ. Την ισχύ πως την μετράς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντομεταξύ έχω την ltd ec 1000,που έχει πάνω emg 81,60.ανοίγω απο πίσω και βλέπω μόνο μια μπαταρία μάλλον για τον 81.Η μπαταρία για τον 60 που μπορεί να είναι?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου