Προς το περιεχόμενο

irig και μπάσσο


seagull

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπα ρε μεγαλε χαλαρωσε

 

 

O μεγάλος έχει ήδη ζήτηση συγνώμη για το άστοχο σχολείο του,  προφανώς να έχει και χαλαρώσει , και ίσως να μαζεύει φράγκα  για ενισχυτή  ή  απλα να βασανίζετε με τα  ''i''

και τις ψείρες

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

 

 

"Ποιες πσείρες καλές για death ?"

 

 

Ε;  ;D Δεν νομίζετε ότι σε ένα «επικού» περιεχομένου thread πρέπει να λέμε (γράφουμε) τα πράγματα με το όνομα τους;  ;) ;D

 

 

ΥΓ: Πάντως μια και μόνη σκέψη στριφογυρίζει στο μυαλό μου μετά από την ανάγνωση του πονήματος... Είναι ή δεν είναι;  ::) Fender αγορασμένο στην Κίνα...  ::) ::) ::)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: Πάντως μια και μόνη σκέψη στριφογυρίζει στο μυαλό μου μετά από την ανάγνωση του πονήματος... Είναι ή δεν είναι;  ::) Fender αγορασμένο στην Κίνα...  ::) ::) ::)

...πάντα καχύποπτος... 8) :P

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...πάντα καχύποπτος... 8) :P

Χμμμ δίκιο έχεις- γιατί ο φίλος μας είπε ότι το πήρε από τον «Γερμανό»... Απλά αυτή η... Κίνα μου ήρθε κάπως  ::)  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρισκω απιθανο να υπαρχει ελληνας να εχει δοκιμασει το μπασο του σε i-rig. Υπάρχει αντιθέτως περίσσευμα υπερτατων ημεδαπων μπασιστών που ειναι έτοιμοι να σου τριψουν στα μουτρα την αγνοια σου. Γιατι στο κατω κατω η ελλαδα ειναι η γενετειρα του σωστου μπασου ηχου.

 

Αγαπητέ Tthawth, πραγματικά αδυνατώ να καταλάβω το ύφος και το περιεχόμενο αυτού που γράφεις.

Δηλαδή

α) από που και ως που θεωρείς πως είναι τόσο σπάνιο και δύσκολο να έχουμε δοκιμάσει το i rig? Δηλαδή, εγώ αυτή την άποψη που εξέφρασα, πιστεύεις πως την έβγαλα από το μυαλό μου?

β) Ποιά άγνοια και ποιό τρίψιμο στη μούρη?

γ) Μια χαρά ήχο μπάσου έχει η Ελλάδα... αν πιστεύεις πως δεν υπάρχουν ΔΕΚΑΔΕΣ αξιολογότατοι Έλληνες παίχτες που έχουν και άποψη στον ήχο, μάλλον πρέπει να αναθεωρήσεις τα ακούσματα σου.

δ) Το μεγαλύτερο ποσοστό απαντήσεων που ασχολούνται σοβαρά με iRig και δε συμμαζεύεται στα "ιερά" ξένα φόρουμ, αποδεικνύεται πως προέρχονται από χομπίστες (για να το θέσω ευγενικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Tthawth, πραγματικά αδυνατώ να καταλάβω το ύφος και το περιεχόμενο αυτού που γράφεις.

 

Καταλαβαίνω αυτα που λες. Θεωρησα οτι επρεπε να ενημερωσω το χρηστη seagull για τα forum στα οποια εχει συζητηθει το θεμα. Εστω απο χομπίστες ή φτωχομπασίστες. Οι χομπίστες στο εξωτερικο ειναι σαφως περισσοτεροι στα αγγλοφωνα forum. Εδω οπως βλεπεις, σε πεντε σελιδες μονο εσυ εχεις εμπειρια επι της ουσιας. Θεωρεις οτι με μια γνωμη ο seagull εχει λυσει το θεμα; Εγω οχι. Απο την αλλη, πιστεψε με. Η μια και μοναδικη αποψη σου χα-θη-κε μεσα στο χαβαλε. Αυτο εθιξα. Για τον ηχο της εγχωριας δισκογραφιας... ξερω οτι υπαρχει και το ψαγμενο. Αυτο που εξω θεωρειται δεδομενο δλδ :Ρ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πολύ καλά έκανες να ενημερώσεις για το ξένα φόρουμ, στα οποία όντως μπορεί κανείς να βρει παρα πολύ χρήσιμες πληροφορίες. Δε νομίζω πως είμαι ο μόνος που έχει εμπειρία με το iRig, άλλωστε ο warchief, είπε πως το χρησιμοποιεί κιόλας. Η όλη ένσταση επικεντρώνεται στο αν τελικά μπορείς να ακούσεις ικανοποιητικό ήχο από τα ακουστικάκια του τηλεφώνου, δεδομένου του οτι δεν θέλεις/μπορείς να δώσεις χρήματα για καλά ακουστικά, γιατί αν ήταν έτσι έπαιρνες και ένα ενισχυτάκι. Και η όλη συζήτηση έγινε γύρω από τη βάση πως ο seagull ξεκαθάρισε πως θέλει κάτι ποιοτικό (εξού και επέλεξε να πάρει ένα καλό μπασάκι). Και φυσικά όλο αυτό ενισχύθηκε και πυροδοτήθηκε από το γεγονός πως το δεύτερο (!) μήνυμα του ΟΡ ήταν αρκετά προσβλητικό (πάλι ανοίγει το θέμα "συμπεριφορά από/προς νέα μέλη". Προσωπικά θα με στενοχωρούσε να αποκαρδιθεί ο seagull από τις απαντήσεις μας και να μην τον ξαναδούμε, γιατί θα μπορούσαμε όλοι να επωφεληθούμε από τις απόψεις του)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου