Προς το περιεχόμενο

Πούλησα τη κιθαρα και εσπασε κατά τη μεταφορα..


el-voice

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τη κιθάρα την εστειλα μεσα σε σκληρη θηκη

Α OK οπότε μιλάμε για μεγάλο τράκα για να σπάσει το case καθώς και την κιθάρα.. :-\

Ελπίζω να βγάλεις άκρη!

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι παιδιά η θήκη ήταν σκληρή και δεν καταλάβαινε τίποτα αλλά φαίνεται η ηλιθιότητα τους να τη βάλουν όπως να ναι [από τη στιγμή που είδαν ότι πρόκειται για κιθάρα]δεν έχει όρια.Όπως και να 'χει τα καντήλια θα τα κατεβάσω αύριο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σήμερα στο κατάστημα Ε.Λ.Τ.Α που είχα στείλει τη κιθάρα και έγραψα προς την υπεύθυνη Door Door όλα αναλυτικά ότι έγινε και επίσης ότι ζητώ την αποζημίωση.Η υπεύθυνη του καταστήματος μου είπε πως θα πάρω ότι γράφει το πόσο που έβαλα όταν την έστειλα.Περιμένω να δω τι θα γίνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

For what it's worth : όσες κιθάρες (πολλές) έχω αποστείλλει, πάντα τις πέρναγα 1-2 γύρες με bubble wrap ΠΡΙΝ τις βάλω στη θήκη, και μετά 2-3 γύρες bubble wrap την θήκη εξωτερικά...σύν Α4 σελίδες με κόκκινα bold γράμματα με ατάκες τύπου "παρακαλώ προσοχή", "με το μαλακό" κτλ...

Ελπίζω να αποζημιωθείς στο ακέραιο, τουλάχιστον οικονομικά.

Κατά τα άλλα, επικροτώ την άποψη gdevelek : μακάρι όλα τα προβλήματα στη ζωή σου να είναι αυτής της σημασίας ..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@chris gti

σωστή η συμβουλή για μικροαναταράξεις και χτυπήματα αλλά εδώ έσπασε ολόκληρο hard case ΚΑΙ κιθάρα (τι στο καλό? με το φορτηγό την πατήσανε?)...τι να έκανε το bubble wrap?

 

@el-voice

όπως φαίνεται το θέμα θα έχει ευχαρίστη κατάληξη (ως προς το οικονομικό μιας και το συναισθηματικό δεν αποζημιώνετε...)

στην αποζημίωση θα συμπεριληφθεί και η αξία του hard case?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω (ούτε να φανταστώ) τι μπορεί να έκαναν στη μεταφορά ωστε να σπάσει hard case ΚΑΙ η κιθάρα που ήταν μέσα...

Ασε που μετά από καμμιά 30ριά αποστολές κιθάρων (Ελλάδα και εξωτερικό) πρώτη φορά ακούω τέτοιο πράγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δυστυχώς παρολου τη σκληρή θήκη που πραγματικά ακομα προσπαθώ να το πιστέψω πως το καταφέρανε κάτι τέτοιο είμαι ένας στο εκατομμύριο στο να γίνει τέτοια παλαβή ζημιά.Η υπεύθυνη του Door Door μου είπε πως πρέπει να έχω πολύ υπομονή για την αποζημίωση.Θα ήθελα να ξανά-ευχαριστήσω για τη κατανόηση και την ανθρωπιά που έδειξε ο αγοραστής του οργάνου ο Νικόλας που στις μέρες μας σπανίζουν τέτοιοι άνθρωποι.Για το τι θα γίνει θα σας ενημερώσω για το μοναδικό λόγο πως δεν θέλω και απαιτώ να μη γίνει σε κανέναν άλλο..Τους θερμούς χαιρετισμούς σε όσους με συμπαραστέκονται εδώ στο Forum.Να 'σται καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Ιστορία για τη κιθάρα που πούλησα και μου την έκανε ζημιά η Ε.Λ.Τ.Α πάνω κάτω τη γνωρίζεται..σήμερα το μεσημέρι λοιπόν χτυπάει το κουδούνι και ήταν ένας κύριος από τα Ε.Λ.Τ.Α με τη

σπασμένη κιθάρα..μη γνωρίζοντας φυσικά τι έχει συμβεί ήθελε να μου τη δώσει[δηλαδή να χάσω την αποζημίωση μου] και να πληρώσω 33 ευρώ μεταφορικά..δηλαδή σου λένε 1-2-3 ένας μαλάκας θα τσιμπήσει..σαν να μην έφτανε αυτό παίρνω καπάκι την υπεύθυνη Door-Door αλλά δεν τη βρίσκω.Αφήνω μήνυμα να με πάρει και με πήρε μετά από 1 ώρα με έντονο ύφος να με ρωτήσει τι θέλω.Φυσικά τη στόλισα κανονικότατα και αν δεν έχω νέα θα προβώ σε μηνύσεις.Το όνομα της κυρίας θα σας το πω φυσικά αν δεν ξεκαθαρίσουν με την υπόθεση μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφήνω μήνυμα να με πάρει και με πήρε μετά από 1 ώρα με έντονο ύφος να με ρωτήσει τι θέλω.Φυσικά τη στόλισα κανονικότατα και αν δεν έχω νέα θα προβώ σε μηνύσεις.

 

Μισό...Τι σου είπε όταν της εξήγησες τι έγινε;

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

For what it's worth : όσες κιθάρες (πολλές) έχω αποστείλλει, πάντα τις πέρναγα 1-2 γύρες με bubble wrap ΠΡΙΝ τις βάλω στη θήκη,

 

Δεν θα προκαλέσει κάποιες μικρογρατζουνιές η απευθείας επαφή του bubble wrap με κάποιο ευαίσθητο finish;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου