Προς το περιεχόμενο

Πούλησα τη κιθαρα και εσπασε κατά τη μεταφορα..


el-voice

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε καταρχην ευχομαι ειλικρινα καλα ξεμπερδεματα.

 

Ολη αυτη η ταλαιπωρια επιβεβαιωνει κατα τη γνωμη μου οτι και τα ΕΛΤΑ  βρισκονται σε αποσυνθεση οπως ολο το κρατος. Στη γειτονια μου, ο ταχυδρομος ερχεται πλεον 1 φορα την εβδομαδα, μαλλον Πεμπτες ή Παρασκευες. Μου αφηνει ειδοποιησεις για δεματα, που απο την ημερομηνια που αναγραφουν φαινεται οτι τα εχουν ήδη 2-3-4 ημερες. Αν συμπεσει η διανομη και παω την ημερα που γραφει η ειδοποιηση, παω γυρω στις 8 και η κυρά που τα παραδιδει μου κανει παρατηρηση οτι η σφραγιδα τους γραφει παραδοση μετα τις 10 για την συγκεκριμενη ημερομηνια, οποτε νιωθω και υπολογος.... Όλα αυτα βεβαια με την καλυψη της υπηρεσιας (βλεπε σφραγιδα), απολυτα πελατοκεντρικη προσεγγιση.

 

Καλη συνεχεια, και οχι δικηγορους, κοστιζουν και θα γινεις περισσοτερο μπουρλοτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το "θα παρω τη δικηγορο μου" φιλος ειναι μια κουβεντα.

Αντε και την περνεις και καταθετεις μηνυση. Δικαζεται μετα απο 6 μηνες, πας στο δικαστηριο και ο αντιδικος περνει αναβολη για αλλους εξη μηνες που τη δικαιουται (εσενα εν τω μεταξυ σουχουν φυγει 500 ευρα στη δικηγορο και τα δικαστικα).

Γινεται το δικαστηριο (εσυ εν τω μεταξυ την εχεις ξεχασει την κιθαρα) φευγουν και αλλα 500, και χανεις τη δικη, η σου εκδικαζεται ενα ποσο 200 ευρω χωρις τα δικαστικα (το πιθανοτερο) και πας σπιτι σου με 800 ευρω ακομα χαμενα.

Αστο μη το ψαχνεις και κοιταξε να τα βρεις με συνενοηση.

Μην προβαινεις στη ζωη σου ποτε σε τετοιες ενεργειες εν θερμω και σε ενεργειες που σε παρακινουν αλλοι. Θα χασεις τη μπαλα.

 

 

 

Έχεις δίκιο σε αυτά που λες.Αν μπλέξεις με δικαστήρια είναι δύσκολη η κατάσταση.

Απλά μια λεπτομέρεια να σε ρωτήσω αν ξέρεις.

Για να πάρει αναβολή ο αντίδικος δεν πρέπει να πληρώσει;Εγώ είχα δώσει γύρω στα 200 ευρώ κάποτε για να πάρω αναβολή.

Αν είναι έτσι για ποιό λόγο να πληρώσουν τα Ελτά για να πάρουν απλά επιπλέον χρόνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές φορές σαν άνθρωποι λειτουργούμε με το συναίσθημα και όχι με την απλή λογική.Θα πάρω σε λίγο την ΙΝΚΑ και θα συμβουλευτώ και τη Δικηγόρο μου.Είναι πολύ νωρίς ακόμη για να προβώ σε διαδικασίες τύπου μηνύσεων που καλά είπατε δεν θα με βγουν σε καλό.Θα σας ενημερώσω για την εξέλιξη της υπόθεσης.Σας ευχαριστώ όλους άλλη μια φορά για τη συμπαράσταση και τις συμβουλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησε με μια καταγγελία μέσω του ΙΝΚΑ. Και υπομονη.

Μου έσπασαν ένα ακριβό συνθεσάιζερ, ακόμα δεν έχω βρει το δίκιο μου εδώ και 3 μήνες κοντά.

Αναφέρομαι βέβαια σε μεταφορική μεγάλη εταιρία,που μπορεί να μην φτάνει την ''αίγλη'' των ΕΛΤΑ.

Το δικό τους θράσσος ήταν άκρως και προσβλητικό φτάνοντας στο σημείο να με αποκαλέσουν αγενή και μαλάκα και να μου το κλείσουν και στα μούτρα το τηλέφωνο.

Υπομονή.

Αν θέλετε να σας αποκαλέσω και την μεταφορική, και μου επιτρέπεται, μπορώ.

 

Υπομονή.

Και όχι εν θερμώ πράξεις.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο σε αυτά που λες.Αν μπλέξεις με δικαστήρια είναι δύσκολη η κατάσταση.

Απλά μια λεπτομέρεια να σε ρωτήσω αν ξέρεις.

Για να πάρει αναβολή ο αντίδικος δεν πρέπει να πληρώσει;Εγώ είχα δώσει γύρω στα 200 ευρώ κάποτε για να πάρω αναβολή.

Αν είναι έτσι για ποιό λόγο να πληρώσουν τα Ελτά για να πάρουν απλά επιπλέον χρόνο;

 

Την αναβολη την περνει ο δικηγορος (δεν μπορεις μονος σου) και ο δικηγορος πρεπει να πληρωθει. Αυτα ειναι τα 200 ευρω που εδωσες. Κατι τετοιοι ομως (μεγαλες εταιρειες τραπεζες κλπ) εχουν δικηγορους και τους πληρωνουν επι μονιμου βασεως οποτε οι αναβολες ειναι μηδενικου κοστους.

Γιατι να παρει το ΕΛΤΑ αναβολη?? Για παρα πολλους λογους, μια αναβολη (και δυο πολλες φορες) ειναι παντα καλη.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου