Προς το περιεχόμενο

shure beta 58a


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πριν μερικα χρονια ο πατερας μου μου εδωσε το συγκεκριμενο μικροφωνο. απ οτι βλεπω κυκλοφορει παρα πολυ,  ειναι δηλαδη η stratocaster των μικροφωνων, εκτος και αν ολα τα shure ειναι ιδια εξωτερικα. μονο σε ενισχυτη κιθαρας και μπασου το εχω ακουσει. στο thomman κοστιζει 166 ευρω και ειναι 3ο σε πωλησεις. τι γνωμη εχετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν ειναι η Stratocaster των μικροφωνων,αλλα σιγουρα ειναι το δυναμικο μικροφωνο που υπαρχει σε ΚΑΘΕ studio και ειναι ανταξιο του βαρυγδουπου ονοματος του..ΤΡΟΜΕΡΟ μικροφωνο για φωνη σε Live και σε προβα,και για guitar recording,με σωστη και συνετη χρηση..

Leo I 'm Suhr Tom Anderson has a Gibson

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν μερικα χρονια ο πατερας μου μου εδωσε το συγκεκριμενο μικροφωνο. απ οτι βλεπω κυκλοφορει παρα πολυ,  ειναι δηλαδη η stratocaster των μικροφωνων, εκτος και αν ολα τα shure ειναι ιδια εξωτερικα. μονο σε ενισχυτη κιθαρας και μπασου το εχω ακουσει. στο thomman κοστιζει 166 ευρω και ειναι 3ο σε πωλησεις. τι γνωμη εχετε?

 

Το απλό είναι το θρυλικό, το beta είναι καλό κατά τη γνώμη μου μόνο σε γυναικείες φωνές και όχι ιδιαίτερα σε rock καταστάσεις, γενικά είναι πιο πριμάτο μικρόφωνο, πιο ιλουστρασιόν από το απλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το απλό είναι το θρυλικό, το beta είναι καλό κατά τη γνώμη μου μόνο σε γυναικείες φωνές και όχι ιδιαίτερα σε rock καταστάσεις, γενικά είναι πιο πριμάτο μικρόφωνο, πιο ιλουστρασιόν από το απλό.

το απλο ειναι το sm58? πιο πριμαριστο θα μπορουσε να σημαινει καλυτερο για metal, ενω το απλο πιο all around?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το απλό είναι το θρυλικό, το beta είναι καλό κατά τη γνώμη μου μόνο σε γυναικείες φωνές και όχι ιδιαίτερα σε rock καταστάσεις, γενικά είναι πιο πριμάτο μικρόφωνο, πιο ιλουστρασιόν από το απλό.

 

+1000

 

επισης για κιθαρες ειναι πολυ μετριο μικροφωνο,αν το θες για ηχογραφησεις ενισχυτη κιθαρας το 57αρι ειναι καλυτερο (υπαρχουν βεβαια και ΠΟΛΥ καλυτερα δυναμικα για αυτη τη δουλεια και απο τα 2 Shure)

 

πιο πριμαριστο θα μπορουσε να σημαινει καλυτερο για metal

 

οχι δεν ισχυει κατι τετοιο,δεν υπαρχουν μικροφωνα για...μεταλ (και γενικα για καποια συγκεκριμενα ειδη μουσικης,τεχνικες ηχογραφησεις υπαρχουν)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000

 

επισης για κιθαρες ειναι πολυ μετριο μικροφωνο,αν το θες για ηχογραφησεις ενισχυτη κιθαρας το 57αρι ειναι καλυτερο (υπαρχουν βεβαια και ΠΟΛΥ καλυτερα δυναμικα για αυτη τη δουλεια και απο τα 2 Shure)

 

+1 Και δική μου άποψη τα D330 AKG (αν το βρείς) αλλά και το Shure 545 που ξαναβγαίνει Made in Mexico.

 

 

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσεκαρε και αυτα , εξαιρετικα για κιθαρες σε λογικη τιμη

 

http://www.thomann.de/gr/beyerdynamic_m201tg.htm

 

http://www.thomann.de/gr/sennheisere_906.htm

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσεκαρε και αυτα , εξαιρετικα για κιθαρες σε λογικη τιμη

παρεξηγηση, δεν χρειαζομαι μικροφωνο για ηχογραφηση κιθαρας, απλα ετυχε να εχω ενα μικροφωνο για φωνη και ηθελα να μαθω ποσο καλο ειναι ωστε αν καποια στιγμη μου χρειαστει (σε φωνη) να γνωριζω στο περιπου για τι προοριζεται. thanks anyway

 

edit: οταν ειπα πιο πανω οτι το εχω δοκιμασει σε ενισχυτες εννοουσα στο line in τους για να δω περιπου πως ακουγεται και κυριως πως ακουγομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 58Beta είναι (σχεδόν) world standard στα μικρόφωνα για live.

Δοκίμασε όμως και το απλό SM58 γιατί μπορεί να σου ταιριάζει περισσότερο.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου