Προς το περιεχόμενο

Tι ειπε τωρα αυτος ο Vai;


Grey

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Eγώ κατα κάποιο τρόπο τον έχω ξεπεράσει τον Βάι(ς). Ναι μεν προσπαθώ να επικεντρωθώ στα δυνατά μου σημεία όπως αυτός, αλλά τις αδυναμίες μου όχι μόνο δεν τις δουλεύω, όχι απλά τις αγνοώ, αλλά προσπαθώ να γίνομαι όλο και χειρότερος σε αυτές μέρα παρά μέρα ώστε κανείς να μην μπορεί να τις κάνει χειρότερα από μένα. Άρα, τον έχω ξεπεράσει.  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

O Bαης το χει ξαναπει αυτο πολλες φορες,δεν το ειπε και το ξεχασε ή κατα τυχη.

Ψαχτε συνεντευξεις και θα το ξαναβρειτε.

Το βρισκω σοφο γιατι πανω σ αυτο στηριζεται το στιγμα που αφησε/αφηνει καθε γνωστος κιθαριστας που ξερουμε.

 

Ας μου επιτραπει να γινω εριστικος προς τους βιρτουοζοπαιζωταπανταλατρεις,λεγοντας οτι καποιοι απιστευτοι κιθαριστες που παιζουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ πειστικα και με απιστευτη δεξιοτεχνια,δεν εχουν αυτη τη μαγικη σκονη που κανει τον αφιερωμενο σε κατι να ξεχωριζει.

 

εδιτ:Η κουβεντα μπορει να εχει μια πολυ ενδιαφερουσα προεκταση:

 

Πως καταληγεις στο τι στυλ θα αγκαλιασεις?(το ρημα ειναι προσεκτικα επιλεγμενο,παρακαλω,την κατανοηση σας... :P  :D ;)

Απο το ''σε τί εισαι καλος'',

''ποιο σου ειναι πιο ευκολο'',

''ποιο σου αρεσει απλα''

ή ''ετσι,γιουβετσι,κοκορετσι''?

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδιτ:Η κουβεντα μπορει να εχει μια πολυ ενδιαφερουσα προεκταση:

 

Πως καταληγεις στο τι στυλ θα αγκαλιασεις?(το ρημα ειναι προσεκτικα επιλεγμενο,παρακαλω,την κατανοηση σας... :P  :D ;)

Απο το ''σε τί εισαι καλος'',

''ποιο σου ειναι πιο ευκολο'',

''ποιο σου αρεσει απλα''

ή ''ετσι,γιουβετσι,κοκορετσι''?

 

Όντως, μια ενδιαφέρουσα προέκταση.

Γιατί δεν ανοίγεις ένα καινούργιο thread με το εν λόγω ζήτημα;Νομίζω, αξίζει τον κόπο να αναλυθεί ξεχωριστά.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αυτό είναι, πράγματι, ένα ζήτημα που χαίρει ανάλυσης. Και βέβαια ισχύει σε όλους τους τομείς, όχι μόνο στη κιθάρα... ;)

 

Εγώ ως συνθέτης, θεωρώ τον εαυτό μου 'καταφερτζή'. Αν μου δώσουν κάτι, μπορώ να το αντιγράψω, και μπορώ να γράψω και πάρα πολλά, σε πάρα πολλά είδη μουσικής. Όπως μάλλον έχετε ακούσει οι πιο πολλοί. Η πικρή αλήθεια, όμως, είναι ότι προφανώς δεν το κάνω τόσο καλά όσο αυτοί που ασχολούνται με 1 είδος. Φυσικά τζαζ δε γράφω, παπαριάζω πρακτικά. Τραγούδια μου μπάζουν από παραγωγή πάρα πολύ, και τα εμπορικά ορχηστρικά δεν έχουν το πιο λαμπερό στυλ, άλλων συνθετών, για να χτυπήσουν δυνατά την αγορά.

 

Γιατί έχω κωλήσει στην κλασσική μουσική! (συγχρονή). Εκεί τα πάω μια χαρά...  :P

 

Καλό να είσαι καλός 'σε όλα' αλλά πολύ καλός σε πολλά δε μπορείς να είσαι. Διάλεξε λοιπόν που θες να μαμάς και να δέρνεις κι εκεί ρίχτα όλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει δεν ειπε και τπτ τρελο ο steve.Για εξειδικευση μιλησε...Το οτι ειναι 100 φορες να εισαι πολυ καλος σε ενα-δυο πραγματα απ το να εισαι μετριος σε 100 ειναι γνωστο οχι μονο για τη μουσικη αλλα και πανω κατω για ολους τους τομεις της ζωης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου