Προς το περιεχόμενο

Soldano Avenger VS Mesa Boogie Dual Rectifier



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι ρε συ...σαν ΚΝΙΤΟΜΕΤΑΛΛΑΣ εισαι... ;D....κριμα τοσο ωραιο παιδι... ;D

 

Θα του πηγαινε μπασιστας εεε? ;D

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και μου αρεσουν και οι δυο, ψηφιζω Soldano. Εχει ωραιο ογκο και δεν φαινεται να λασπωνει ακομη και με το bass ανεβασμενο. Αν τα levels τους ηταν παρομοια θα κερδιζε ποντους σιγουρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' αυτά που άκουσα, ψήφισα Mesa.

Ήταν πολύ καλύτερος, με bright ήχο.

Εν αντιθέση ο Soldano ήταν πολύ μπάσος για τα γούστα μου.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και μου αρεσουν και οι δυο, ψηφιζω Soldano. Εχει ωραιο ογκο και δεν φαινεται να λασπωνει ακομη και με το bass ανεβασμενο. Αν τα levels τους ηταν παρομοια θα κερδιζε ποντους σιγουρα!

 

Δεν γινεται να βαλω τις ιδιες ρυθμισεις διοτι ο σολντανο ειναι πιο κεντραρισμενος στα μεσσαια ενω ο boogie πιο μπασοπριμος... Οπως ειπα και στον γερασιμο η συγκεκριμενη ρυθμιση του σολντανο ειναι μια κλασσικη ρυθμιση που χρησιμοποιουν οι περισσοτεροι σολντανοκατοχοι στο youtube , επειδη ομως ξερω οτι αυτο δεν λεει και πολλα , για τα δικα μου αυτια αυτος ο συγκεκριμενος ηχος του σολντανο μου αρεσε περισσοτερο σε σχεση με καποιους αλλους που δοκιμασα...

 

Περαν τουτου οι σολντανο δεν ειναι και τοσο ευκολα μηχανακια για ρυθμιση... Θελουν το τροπο τους... Ειναι ψαγμενοι ενισχυτες και θελουν χρονο. Αν για παραδειγμα θες πιο μπασατο ηχο , δεν ειναι πανακεια οτι πρεπει να αυξησεις το μπασο... Ισως χρειαστουν αλλες παραμετροποιησεις για να φτιαξεις τον ηχο σου...

 

Οποτε

 

 

εχοντας τον Αρχι....σπαστη Γερασιμο στο τηλεφωνο καθε μερα για το ποτε θα του επιστρεψω επιτελους τον ενισχυτη του , αυτη ηταν η καλυτερη ρυθμιση που καταφερα εν μεσω πολλων αλλων να φτιαξω...Συμβουλευομενος βεβαιως και τι εχουν κανει αλλοι πιο μαστορες απο εμενα πριν απο εμενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και μου αρεσουν και οι δυο, ψηφιζω Soldano. Εχει ωραιο ογκο και δεν φαινεται να λασπωνει ακομη και με το bass ανεβασμενο. Αν τα levels τους ηταν παρομοια θα κερδιζε ποντους σιγουρα!

 

+1 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mesa Boogie από μένα αν και θα ήθελα να τους ακούσω και χωρίς το overdrive.

 

Άρη ρε συ, άλλαξε ρεπερτόριο, βάλε τουλάχιστον κάτι από Demons And Wizards αμα σου αρέσει τόσο το Schaffer (έχουν και το καταπληκτικό Fiddler On The Green, όπου είναι ευκαιρία να τσεκάρεις και τα καθαρά τους κανάλια).

 

Άντε και το επόμενo Mesa Vs Blackstar... ξέρεις εσύ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Soldano γιατί μου αρέσει που είναι πιο σκοτεινός.

Όμως αν με ρωτούσαν ποιό θα έπερνα σπίτι, θα διάλεγα τον Mesa, γιατί είναι .... Mesa.

 

Και Άρη, την άλλη φορά φρόντισε να παίξεις και τίποτε άλλο, νισάφι με τους Iced Earth. Κανόνισε την πορεία σου, θα κλείσω το Σύνταγμα.  ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρη sorry ισως δεν το διατυπωσα σωστα. Λεγοντας levels εννοουσα τα επιπεδα των εντασεων τους στη μιξη. Καλα εκανες και εβαλες κλασικες ρυθμισεις, απλα το αυτι συνηθως αντιλαμβανεται το δυνατοτερο σε ενταση ως ωραιοτερο.

Καλη δουλεια παντως και μπραβο σου για τον χρονο που διαθετεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου