Προς το περιεχόμενο

Infental - live προβα


aenimal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους

Πριν λίγο καιρό γράψαμε με την μπάντα την πρόβα μας Live σε studio και είπα να την μοιραστώ μαζί σας. Καλή ακρόαση  8)

Η κριτική είναι απαραίτητη !

 

Ευχαριστώ!

 

http://soundcloud.com/infental

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Aenimal μου άρεσαν πάρα πολύ τα κομμάτια σας!

Άκουσα πολλά δυνατά riff, κάποιες ωραίες μελωδικές γραμμές και μερικές εξαιρετικές διφωνίες a la Maiden (που πολύ με αρέσουν! ;) ).

 

Όσον αφορά τον ήχο, γενικά μου άρεσε.

Πιστεύω ότι το μπάσο θα έπρεπε να είναι λίγο πιο χαμηλά.

Οι κιθάρες είχαν ωραίο ήχο. Η μόνη μου ένσταση είναι ότι σε κάποια ρυθμικά ήταν πολύ "θολές". Δεν ξεχώριζα δηλαδή τι ακριβώς παίζατε λόγω του αρκετού gain υποθέτω. Θα ήθελα εν ολίγης λίγο μεγάλυτερη ευκρίνεια στις ρυθμικές κιθάρες.  :)

 

Και πάλι μπράβο!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο παιδια!  ;)

για προβα μια χαρα ακουγεται

 

συνεχιστε να γραφετε ωραιες μουσικες!  :)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μου άρεσε πάρα πολύ η μουσική σας....

φοβερές progressivιές!

όλα δικά σας να φανταστώ?

εμένα δε με χάλασε το μπάσο εκεί που ήταν....πιστεύω,κιόλας, πως είχε και ωραίο, στρογγυλό ήχο

 

πολυκάναλα μιξαρισμένα είναι τα αρχεία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ για την απαντήσεις και τον χρόνο σας ώστε να ακούσετε. Είμαστε μια μπάντα που ξεκίνησε απ’ το μηδέν . Δεν θέλαμε και συνεχίζουμε να μην θέλουμε να ασχοληθούμε καθόλου με διασκευές. Αυτό μας πήρε αρκετό χρόνο ώστε να  “δέσει” η μπάντα και στον παραγωγικό τομέα. Πράγμα που μας απέκοψε απ’ την προοπτική των lives. Τα κομμάτια είναι πολυκάναλα γραμμένα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίες ιδέες και ωραία παρουσιασμένες. Καλή συνέχεια. ;)

 

Δεν ξέρω αν είναι μόνο δική μου ιδέα αλλά τα τύμπανα έχουν αρκετές...αρρυθμίες. Το ακούει και κανείς άλλος αυτό;

Other than that εγώ ευχάριστα σας άκουσα. 8)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι τα κακά της Live ηχογράφησης πρέπει να είσαι απόλυτα συγκεντρωμένος σ’ αυτό που κάνεις! Εμείς το προσπαθήσαμε πιστεύω,  σίγουρα υπάρχουν λαθάκια αλλά όπως είπα είναι από πρόβα. Ευχαριστώ ξανά για τις απαντήσεις και πάνω από όλα για την κριτική αυτό είναι και το ζητούμενο! Τώρα προτρέχει η δουλειά και μόνο δουλειά διαφορετικά δεν γίνεται να είσαι παραγωγικός και συνάμα σωστός. Μακάρι να μπορούσαμε να είμαστε στο studio απ’ το πρωί μέχρι το βράδυ αλλά….

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβερές progressivιές!

Προσωπικά δεν άκουσα progressive, post rock (στυλ Tortoise) με ψήγματα από Ozric Tentacles, ναι.

Δεν ξέρω αν είναι μόνο δική μου ιδέα αλλά τα τύμπανα έχουν αρκετές...αρρυθμίες. Το ακούει και κανείς άλλος αυτό;

Ναι, ειδικά στο 2ο.

Μπορεί να μην διέκρινα συνθετικό πλούτο αλλά ούτε και ένδεια, σας βρήκα όμως ενδιαφέροντες και αν δεθείτε και λυθείτε έτι περισσότερο, πιστεύω ότι θα κάνετε καλύτερα κομμάτια στο μέλλον. Κυττάξτε μη με κάνετε να διαψευσθώ. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υλικό υπάρχει , όρεξη και θέληση υπάρχει του μόνο που μας λείπει είναι ο χρόνος. Και από θέμα δουλείας προσωπικής του καθενός και από θέμα απόστασης. Κάνουμε 2 φόρες την εβδομάδα πρόβα πλέον . Παλιότερα κάναμε 4 φορές τον μήνα! Πάντως από την ηχογράφηση προσωπικά εγώ άλλα και τα παιδία από τα μπάντα βοηθηθήκαμε ως προς τον ήχο μας σε πολύ μεγάλο βαθμό. Όπως είπε και ο geodimitri το Gain θολώνει λιγάκι πράγμα που στις πρόβες στο δικό μας studio εγώ δεν μπορούσα να το αναληφθώ λόγο ίσως του χώρου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου