Προς το περιεχόμενο

ποιο απο τα 3 distortion σας αρεσει;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Εγώ θα διαφωνήσω με τα παιδιά που έχουν μιλήσει παραπάνω όσον αφορά τον Blackstar.Παίζω με έναν HT-5 σε μια καμπίνα 2x12 εδώ και κάνα δίμηνο και είμαι παραπάνω από ευχαριστημένος.Ίσως να έχουμε άλλες προτιμήσεις και άλλα standards,αλλά για μένα άξιζε κάθε ευρώ από τα 440 που έδωσα.Τρομερό distortion και πολύ καλό clean.Τη διαφορά κάνει και το ISF που σου επιτρέπει να φτιάξεις πολύ ξεχωριστό ήχο.Εντάξει να έχουμε διαφορετικά γούστα,αλλά αδίκως απαξιώνεται τόσο πολύ η σειρά ΗΤ.

Φιλικά πάντα!! ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή με τη κουβέντα μπορεί να έχουμε μπερδέψει το φίλος μας λίγο,

 

πιστεύω οτι ανάλογα με την οικονομική δυνατότητα που έχει

 

αν δοκιμάσει και ακούσει απο κοντά λαμπάτους ενισχυτές τότε θα απορρίψει την επιθυμια του για αγορά distortion πετάλι.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Επειδή με τη κουβέντα μπορεί να έχουμε μπερδέψει το φίλος μας λίγο,

 

πιστεύω οτι ανάλογα με την οικονομική δυνατότητα που έχει

 

αν δοκιμάσει και ακούσει απο κοντά λαμπάτους ενισχυτές τότε θα απορρίψει την επιθυμια του για αγορά distortion πετάλι.

Έχεις χίλια δίκια.Ένας καλός λαμπάτος ενισχυτής είναι καλύτερος από ένα πολύ καλό πετάλι.9 στις 10 τουλάχιστον.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι τρελαμένος με τους blackstar αλλά

 

Τη διαφορά κάνει και το ISF που σου επιτρέπει να φτιάξεις πολύ ξεχωριστό ήχο.

 

όντως σου δίνει ευελιξία και ξεχωριστούς ήχους ήχους

 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που ξέχασα να πω είναι πως η τιμή του είναι τσούξιμο άσχετα αν αξίζει ή όχι απλά το βλέπω ως 5w μπορεί να γίνομαι άδικος αλλά να ήταν 15 w το καταλαβαίνω το ίδιο ισχύει και για κάτι marshallάκια

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά σύμφωνοι, και γω πιστεύω οτι ένας καλός λαμπάτος είναι προυπόθεση για να βγάλεις ωραίο ήχο. Πιθανόν να το ξέρει και ο ίδιος. Το παιδί όμως αυτή τη στιγμή μπορεί απλά να ενδιαφέρεται να έχει ενα αξιοπρεπες πεταλάκι πηγαίνοντας σε ένα studio για πρόβα ή σε ενα live με δανεικό ενισχυτή.

 

Απ αυτά τα 3 πεταλάκια εγώ θα διάλεγα το electro harmonix. Με ελευθερία επιλογών και οχι περιοριζόμενος σ αυτα τα 3 η επιλογή μου θα ήταν αυτό

http://www.thomann.de/gr/boss_os2_overdrive_distortion.htm

 

Ηταν από τα πρώτα μου πεταλάκια και παρόλο που αργότερα απέκτησα και ακριβα dist πετάλια δεν έχει βγει στιγμή από την πεταλιέρα μου. Θέλω να σου πω οτι δεν στο προτείνω απλά λόγω τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα τρια προτεινω το Metal muff.  ;)

 

O λογος ειναι απλος. Εχει boost με εξτρα ποδοδικοπτη που το πατας και βγαινεις απο πάνω στα σολο σου. Το δευτερο ειναι οτι το muff μπορει να παιξει και αλλα ειδη εκτός απο μέταλ χαμηλωνοντας το gain. :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου