Προς το περιεχόμενο

βοηθεια για αγορα midi πληκτρου


mike91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Στο Roland PCR-800 υπάρχει editor, κατέβασέ τον από εδώ και δοκίμασε να δεις αν σου κάνει πριν το αγοράσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μανωλη ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον,επειδη πρωτη φορα ψαχνομαι με midi τι ακριβως πρεπει να προσεξω στο αν μου κανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

μανωλη ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον,επειδη πρωτη φορα ψαχνομαι με midi τι ακριβως πρεπει να προσεξω στο αν μου κανει?

Αρχικά να δεις αν σε ικανοποιεί η έκταση, η αίσθηση του κλαβιέ και φυσικά η τιμή του.

Από προγραμματιστικής πλευράς, να δεις εάν το editor σου είναι κατανοητό, γι'αυτά που θες να προγραμματίσεις (επιλογή & έλεγχος ήχων κλπ). Ο προγραμματισμός αυτών των "μικρών" είναι κάπως πιο δύσκολος λόγω ενδείξεων του panel. Με το editor πιστεύω πως θα προγραμματίσεις καλύτερα. Δεν γνωρίζω τι ακριβώς και μέχρι που θέλεις να φτάσεις. Εσύ γνωρίζεις καλύτερα τι θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

ζηταω ενα μεγαλο συγνωμη απο ολους απλως ειχα ενα θεμα με τον υπολογιστη μου και δεν μπορουσα να μπω καθολου.σας ευχαριστω πολυ ολους για το ενδιαφερον σας.καλη χρονια με υγεια και πολυ μουσικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το DX7 είχε όντως πολύ καλό κλαβιέ, το Wavestation επίσης, το SY-77 και το JD-800 επίσης.

 

Όμως, είναι πάνω από δέκα χρόνια τώρα, που αποτελεί σταθερό παράπονο το ότι η προσπάθεια για περικοπές κοστολογίων  εκ' μέρους των κατασκευαστών έχει οδηγήσει σε πολύ-πολύ μέτρια κλαβιέ, ακόμη και σε σχετικά ακριβά όργανα.

 

Τελικα εχεις απολυτο δικιο...απλα δεν περιμενα καποιος να εχει μετρο συγκρισης κλαιβε εκεινης της δεκαετιας.Δεδομενου οτι εχω πολυ καιρο που παιζω μονο σε  midi(και με καλο συγκριτικα με αλλα κλαβιε),σημερα που επαιξα σε ενα motf es με κλαβιε FS(που το ιδιο χρησιμοποιει και το dx7 ,korg m1 και νομιζω αλλα εκεινης της 10ετιας),εμεινα εκπληκτος απο το action που αντικρισα...

Το FSX ειναι λιγο πιο ελαφρυ ή εμενα μου εχει φανει;Εχει διαπιστωσει κανεις εμφανεις διαφορες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου