Προς το περιεχόμενο

zoom G7.1ut


ratman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.zoom.co.jp/products/g71ut/software/

 

Στο συγκεκριμενο λινκ εχει κατα βαση οτι χρειαζεται για να τη συνδεσεις.

Επισης αν θυμαμαι καλα στο cd εδινε μαζι και το cubase στην lite εκδοση του.

Αλλα φανταζομαι για να θες να την συνδεσεις θα εχει καποιου ειδους DAW o υπολογιστης σου.

 

Επισης στην ιδια σελιδα στα downloads εχει και το manual οπου θα σε διαφωτισει ελπιζω.

 

Αν θυμαμαι καλα για ηχογραφηση με ενα usb καλωδιο καθαρισες, αλλα για αλλαγες στα patch γινεται μονο μεσω του midi. Εγω χρησιμοποιουσα ενα καλωδιο midi-to-usb. Ελπιζω να σε βοηθησα αν και δεν εχω καταλαβει ακριβως το προβλημα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.zoom.co.jp/products/g71ut/software/

 

Στο συγκεκριμενο λινκ εχει κατα βαση οτι χρειαζεται για να τη συνδεσεις.

Επισης αν θυμαμαι καλα στο cd εδινε μαζι και το cubase στην lite εκδοση του.

Αλλα φανταζομαι για να θες να την συνδεσεις θα εχει καποιου ειδους DAW o υπολογιστης σου.

 

Επισης στην ιδια σελιδα στα downloads εχει και το manual οπου θα σε διαφωτισει ελπιζω.

 

Αν θυμαμαι καλα για ηχογραφηση με ενα usb καλωδιο καθαρισες, αλλα για αλλαγες στα patch γινεται μονο μεσω του midi. Εγω χρησιμοποιουσα ενα καλωδιο midi-to-usb. Ελπιζω να σε βοηθησα αν και δεν εχω καταλαβει ακριβως το προβλημα σου.

 

 

βασικά θέλω γενικά να την συνδέσω όπως είπες για ηχογράφηση αλλά δεν έκανε τίποτα θα τ κοιτάξω και θα επιστρέψω.. ευχαριστώ πολύ

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι ακόμη δεν έχω κάρτα ήχου στον υπολογιστή μου η κάποιου είδους DAW τη μπορώ να κάνω για να κάνω ηχογράφηση ? 

 

 

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε δεν φταίει η zoom για το οτι δεν μπορεις να ηχογραφησεις.

Στο νετ υπαρχουν ολες οι πληροφοριες που χρειαζεσαι για να αρχισεις στο google.

Καλυτερα μαλλον να αρχιζες ενα θεμα για το τι χρειαζεσαι για μια υποτυπωδη ηχογραφηση καθως και διαφορα freeware προγραμματα.

 

Αν και στο forum εχει συζητηθει παρα πολλες φορες αντιστοιχο θεμα. Αρκει ενα ψαξιμο για να βρεις αντιστοιχο θεμα.

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=160830.0

 

Μπορεις να ξεκινησεις απο δω παραδειγματος χαριν.

 

Τωρα για να σου απαντησω και στην ερωτηση εγω οταν αγορασα την G7.1 στα 15 μου την συνεδεα με usb και ηχογραφουσα με την ηχογραφηση των windows, οπου το αποτελεσμα ηταν τουλαχιστον αστειο. Βεβαια για να μην ξεχνας τις ιδεες σου ειναι μια λειτουργικη μεθοδος, οσο μπακαλιστικο και αν ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε δεν φταίει η zoom για το οτι δεν μπορεις να ηχογραφησεις.

Στο νετ υπαρχουν ολες οι πληροφοριες που χρειαζεσαι για να αρχισεις στο google.

Καλυτερα μαλλον να αρχιζες ενα θεμα για το τι χρειαζεσαι για μια υποτυπωδη ηχογραφηση καθως και διαφορα freeware προγραμματα.

 

Αν και στο forum εχει συζητηθει παρα πολλες φορες αντιστοιχο θεμα. Αρκει ενα ψαξιμο για να βρεις αντιστοιχο θεμα.

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=160830.0

 

Μπορεις να ξεκινησεις απο δω παραδειγματος χαριν.

 

Τωρα για να σου απαντησω και στην ερωτηση εγω οταν αγορασα την G7.1 στα 15 μου την συνεδεα με usb και ηχογραφουσα με την ηχογραφηση των windows, οπου το αποτελεσμα ηταν τουλαχιστον αστειο. Βεβαια για να μην ξεχνας τις ιδεες σου ειναι μια λειτουργικη μεθοδος, οσο μπακαλιστικο και αν ειναι.

 

 

σε εμένα δεν παίζει καν δεν βγαίνει κανένας ήχος!!! πω μπορώ να ηχογραφήσω από τ στιγμή που δεν αναγνωρίζει ο υπολογιστής μου τίποτα από τη πεταλιέρα  ... δεν είπα πως φταίει το πετάλι αλλά το πρόβλημα είναι πως δεν έχω κάποιο πρόγραμμα να την υποστηρίξει και απλά ζητάω τούς οδηγούς υποστήριξης... αλλά δεν ξέρω πόσο είναι εφικτό μιας και δεν έχω κάποιου είδους εξωτερική κάρτα ήχου εκτός απο της μαδερμποτ !!!

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να κατεβάσεις το Audacity για DAW - που είναι δωρεάν - και να ξεκινήσεις τις ηχογραφήσεις.

 

το κατέβασα αλλά δεν ξέρω τη πρέπει να κάνω τώρα? σας έπρηξα .....

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το FAQ της zoom: http://www.zoom.co.jp/english/support/faq/g71ut.php

 

Q: I can use the USB audio interface functions for recording, but there is no sound from my computer speakers.

 

A: When using the G7.1ut as a USB audio interface, audio signals of the computer are output via the G7.1ut. Therefore you should connect the speakers to the G7.1ut output, not to the computer.

 

Απο οτι λεει εδω, πρεπει να συνδεσεις τα ηχεια του υπολογιστη σου στο output της zoom, γιατι ουσιαστικα λειτουργει σαν καρτα ηχου, τροπον τινα, η πεταλιερα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη σελίδα της Zoom που παρέθεσε παραπάνω ο Ratlehead την τσέκαρες;

Έχει τον driver της πεταλιέρας. Αν δεν τον εγκαταστήσεις δεν μπορεί ο υπολογιστής να την αναγνωρίσει.

Επίσης, από τη στιγμή που η πεταλιέρα συνδέεται μέσω USB στον υπολογιστή δεν χρειάζεσαι εξωτερική κάρτα ήχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη σελίδα της Zoom που παρέθεσε παραπάνω ο Ratlehead την τσέκαρες;

Έχει τον driver της πεταλιέρας. Αν δεν τον εγκαταστήσεις δεν μπορεί ο υπολογιστής να την αναγνωρίσει.

Επίσης, από τη στιγμή που η πεταλιέρα συνδέεται μέσω USB στον υπολογιστή δεν χρειάζεσαι εξωτερική κάρτα ήχου.

 

ευχαριστώ πολύ το κοιτάζω τώρα ελπίζω να βγάλω άκρη !!!!

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου