Προς το περιεχόμενο

Σταχυολόγηση posts από το thread περί Berklee


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσο για την βρωμα ευθυνονται κυριως οσοι εχουν απολυσει και εχουν απληρωτες, τις ηδη ελαχιστες, καθαριστριες εδω και μηνες.

 

Ε καλα, περαν του πραγματικα εντονου προβληματος που υπαρχει τωρα λογω του απληρωτου προσωπικου, απο οσο καιρο θυμαμαι τον εαυτο μου το ΑΠΘ τουλαχιστον δεν ηταν ουδεποτε παραδειγμα καθαριοτητας, ποσο μαλλον του πως θα επρεπε να ειναι oι χωροι ενος πανεπιστημιου που σεβεται τον εαυτο του. Δε ξερω αν θεωρουνται "νορμαλ" οι ξεσκισμενες αφισες παντου, τα tags/συνθηματα σε καθε τοιχο, τα "τραπεζακια" παρατημενα στους διαδρομους και οι γοπες στο πατωμα. Τα τελευταια πεντε χρονια δεν εχω περασει το φουαγιε της ΣΘΕ χωρις να με πιασει μια μινι καταθλιψη για την καταντια του χωρου, και δεν ειμαι καν φοιτητης εκει...

 

Σε καθε περιπτωση, εκτος του αρχικου θεματος...

 

Ειχε ανοιχτει παλαιοτερα ενα θεμα για διαφορους νεους gospel drummers στις ΗΠΑ, ηταν ξεκαθαρο το πως οι 17αρηδες που πηγαιναν να σπουδασουν στο Berklee και λοιπα κολλεγια ειχαν ηδη μια πολυ δυνατη μουσικη βαση που οφειλεται και στο εκπαιδευτικο τους συστημα αλλα και τον ευρυτερο κοινωνικο ρολο της μουσικης σε αυτες τις κοινωνιες των ΗΠΑ. Φυσικα δεν ειναι αδυνατο για καποιον στην Ελλαδα να αποκτησει ισαξιες βασεις, σιγουρα ομως ειναι λιγακι πιο δυσκολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αχ αυτα τα κακα παιδια... Τη βρηκες την ριζα του κακου.

Αρχικα ευτελιζεις το Ελληνικο Πανεπιστημιο (οχι αδικα σε ορισμενες περιπτωσεις) και εν συνεχεια κοπτεσαι οταν δεν λειτουργει?    

 

Μα το ευτελιζω γιατι ακριβως δεν λειτουργει (βεβαια αυτη η συλλογιστικη μπορει να ειναι δυσνοητη σε ενα...κακο παιδι σαν και εσενα...)

 

Οταν δεν ανεχεσαι κατι, ή αντιδράς ή το βουλωνεις. Στην πρωτη περιπτωση εχεις μια πιθανοτητα να καταφερεις κατι, στην δευτερη η κατηφόρα δεν θα 'χει τελος.

Βλεπω οτι σε ενοχλουν οσοι επιλέγουν το πρωτο.

 

Ισα ισα με  ενοχλει το δευτερο δηλ. οι...καλοι φοιτητες που δεν πετανε με τις κλωτσιες εξω απο το παν/μιο τα φασιστοειδη καλοπαιδα που μας εχουν κατσικωθει εδω και 35 χρονια και εχουν καταστρεψει τα παν/μια

 

 

 

 

Οσο για την βρωμα ευθυνονται κυριως οσοι εχουν απολυσει και εχουν απληρωτες, τις ηδη ελαχιστες, καθαριστριες εδω και μηνες.

 

Ενω πριν αστραφτανε απο ..καθαριοτητα....και δεν ειχαν 3456 αφισες την μια κολλημενη πανω απο την αλλη..και δεν κινδυνευες να παθεις τετανο με το που ακουμπαγες εδρανο.... ;D

 

Βεβαια τα προτυπα καθαριοτητας των....κακων παιδιων μπορει και να ειναι προτυπα των χωρων που θαυμαζουν (Σομαλια,Νιγηρας κτλ)

 

 

Καλο είναι για την ενημερωση σου να μην εμπιστευεσαι τον Πρετεντερη.

 

Ποιον αυτον που γυρναγε κωμωδιες στα 60s?

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το ευτελιζω γιατι ακριβως δεν λειτουργει (βεβαια αυτη η συλλογιστικη μπορει να ειναι δυσνοητη σε ενα...κακο παιδι σαν και εσενα...)

 

Δεν σε ρωτησα γιατι το ευτελιζεις, αυτο το καταλαβαινω. Σου επισημανα οτι αντιφασκεις οταν αφοριζεις κατι και ταυτοχρονα νοιαζεσαι για τη μη ευρυθμη λειτουργια του. Τοσο δυσκολο σου ειναι σαν συλληψη?

 

Ισα ισα με  ενοχλει το δευτερο δηλ. οι...καλοι φοιτητες που δεν πετανε με τις κλωτσιες εξω απο το παν/μιο τα φασιστοειδη καλοπαιδα που μας εχουν κατσικωθει εδω και 35 χρονια και εχουν καταστρεψει τα παν/μια

 

Δε χρειαζονται αιματα, περιθωριοποιηση μπορει να γινει και μεσω γενικης συνελευσης.

Αλλα για να συμμετεχει κανεις σε μια τετοια διαδικασια (περαν των στρατων των κομματων) πρεπει να εχει εστω και ενα ψηγμα συλλογικοτητας. Κατι που απουσιαζει απο τους περισσοτερους "καλους" φοιτητες (δεν εχει να κανει με την επιδοση στα μαθηματα). 

Τα κακα παιδια/φασιστοειδη που καναν καταληψεις (πρετεντερης αλερτ!), το 2006 και το 2007-8 αλλα και αργοτερα φαγαν τα απογευματα τους, τις σολες τους και τα πνευμονια τους απο τα χημικα για να υπαρχει ακομα και σημερα δημοσιο και δωρεαν πανεπιστημιο ενόσω τα καλα παιδια γεμιζαν ασφηκτικα τις καφετεριες και τα μπουζουξηδικα.

 

Οσο για τις αφισες-ταπετσαριες δεν διαφωνω οτι βιαζουν την αισθητικη.

Για τα σκουριασμενα εδρανα φταινε τα φασιστοειδη που τα ψεκαζουν καθε μερα με νερο για να σκουριασουν ενω ειναι ακομα με τις ζελατινες....

 

Σταματαω εδω. Ευχαριστως να κουβεντιαζαμε, αλλα κριμα το θρεντ.

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Superfunk στο συγκεκριμενο θεμα υπερβαλλεις και ξεφευγεις (για να το πω κομψα)!Στη πρωτη σου προταση ειπες οτι ο Ελληνας φοιτητης παιρνει τα μαστερ με καφε κ καταληψη!Εχεις βρεθει ποτε σε συζητηση με 2 ανθρωπους που εχουν τελειωσει την ιδια επιστημη,εναν απο την Ελλαδα και εναν απο το Εξωτερικο?Εγω ειμαι χημικος και θα σου πω οτι στον τομεα μου ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ!!!ΠΑιρνω πτυχιο με 63 μαθηματα κ παιρνουν πτυχια με 30 το πολυ.Το επιπεδο γνωσεων του Ελληνα φοιτητη δεν εχει καμια σχεση με την ανοργανωσια του Ελληνικου Πανεπιστημιου γτ ο φοιτητης κανει υπερπροσπαθεια....και ερχεσαι εσυ να τσουβαλιασεις μερικους χιλιαδες φοιτητες,οι οποιοι πλεον δε παιρνουν καμια βοηθεια απο το κρατος,προσπαθουν να σπουδασουν με πενταροδεκαρες και πλεον τους βαζουν να πληρωνουν και τα βιβλια.Επειδη ειχα επαφη κ σε αγγλικο πανεπιστημιο,να ξερεις οτι μπορει να μη συναντησα ουτε ενα Αγγλο...τα ξενα πανεπιστημια τα επανδρωνουν κυριως Ασιατες...

 

Εχω παρατηρησει οτι σε παρα πολλα θρεντ μειωνεις συνεχως την Ελλαδα και τους Ελληνες?Εσυ αν δε κανω λαθος ζεις κυριως Ελλαδα...γιατι δεν 'την κανεις' να σωθεις?

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρατηρησει οτι σε παρα πολλα θρεντ μειωνεις συνεχως την Ελλαδα και τους Ελληνες?Εσυ αν δε κανω λαθος ζεις κυριως Ελλαδα...γιατι δεν 'την κανεις' να σωθεις?

 

γιατι θα μου λειψουν κατι καϊναρια σαν και του λογου σου που αλλα διαβαζουν και αλλα καταλαβαινουν και με ποιον θα γελαω μετα? ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις βρεθει ποτε σε συζητηση με 2 ανθρωπους που εχουν τελειωσει την ιδια επιστημη,εναν απο την Ελλαδα και εναν απο το Εξωτερικο?Εγω ειμαι χημικος και θα σου πω οτι στον τομεα μου ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ!!!ΠΑιρνω πτυχιο με 63 μαθηματα κ παιρνουν πτυχια με 30 το πολυ.

 

Ενω τωρα εσυ δεν υπερβαλεις καθολου ας πουμε.

 

Ρε παιδια, να ειμαστε ρεαλιστες τουλαχιστον - αν ειναι να κανουμε μια συζητηση, ας αποφευγουμε αβασιμες και υπερβολικες δηλωσεις (απο ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ακρο).

 

Edit: Ρε πλεη ναις λεμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι θα μου λειψουν κατι καϊναρια σαν και του λογου σου που αλλα διαβαζουν και αλλα καταλαβαινουν και με ποιον θα γελαω μετα? ;D

Μαλιστα...θα μπορουσες να μου το υποδειξεις ωστε να το συζητησουμε,απο το να ριχνεις τοσο πολυ το επιπεδο της συζητησης.Πουθενα δεν σου εχω κανει προσωπικο χαρακτηρισμο!

 

odis:Αυτο που εγραψα προκυπτει απο προσωπικη εμπειρια και οχι τυπου 'εχω ενα φιλο που ξερει καποιον,που του ειπε'!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα...θα μπορουσες να μου το υποδειξεις ωστε να το συζητησουμε,απο το να ριχνεις τοσο πολυ το επιπεδο της συζητησης.Πουθενα δεν σου εχω κανει προσωπικο χαρακτηρισμο!

 

οχι γιατι εχω βαρεθει τους συμπατριωτες μου που τους δειχνεις το φεγγαρι και αυτοι κοιτανε το δακτυλο....οποιος καταλαβαινει καταλαβαινει...δεν θα αρχισω να παραδιδω και ιδιαιτερα...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ήμαρτον πάλι  ;D

 

Φιρί φιρί το πάτε να μπουκάρει ο άι Yameth ο καβαλάρης ο λουκετοκράτορας   ;D

 

ΥΓ: Βέβαια (ευτυχώς) δεν είμαστε οι μόνοι σε προδιαγραφές «γαλατικό χωριό». Αν μας παρηγορεί, αλλού σήμερα «πλακωνόντουσαν» on line για τα τζάκια, την αιθαλομίχλη και τα... κσύλα  ;D ;D

 

Μάλλον και εκεί θα ήταν μουζικάντιδες σαν του λόγου μας  ;D  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι γιατι εχω βαρεθει τους συμπατριωτες μου που τους δειχνεις το φεγγαρι και αυτοι κοιτανε το δακτυλο....οποιος καταλαβαινει καταλαβαινει...δεν θα αρχισω να παραδιδω και ιδιαιτερα...

Με παρα πολυ κοσμο που διαφωνει μαζι σου,χρησιμοποιεις την ιδια τεχνικη (αλλο γραφω και αλλο καταλαβαινετε,σας δειχνω το φεγγαρι κ κοιτατε το δαχτυλο)οποτε αποχωρω!Εχε υποψιν σου παντως,οτι ΙΣΩΣ υπαρχουν καποια θεματα οπου καποιος αλλος μπορει να ξερει περισσοτερα!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου