Προς το περιεχόμενο

Εngl E530 Vs E570 ( Engl E840/50 Poweramp ) feat Gerasimos Ardavanis



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο 530 αλλά δεν ξετρελλάθηκα κι'όλας,απλά μου άρεσε πιο πολύ από τον 570.

 

Ωραίο το Χριστουγεννιάτικο σκηνικό,καλή χρονιά!

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρη, πέτυχες τον Metallica ήχο άψογα. Thumbs up.

Δεν λέω άλλα γιατί είμαι biased.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O 570 ακούγεται πιο γεμάτος και πιο brutal, ο 530 έχει thin bottom end εν συγκρίση. Στον 570 ίσως να σε έπαιρνε να έχεις και λιγότερο gain. Αλήθεια που το είχες το gain?

 

Ωραίο demo  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O 570 ακούγεται πιο γεμάτος και πιο brutal, ο 530 έχει thin bottom end εν συγκρίση. Στον 570 ίσως να σε έπαιρνε να έχεις και λιγότερο gain. Αλήθεια που το είχες το gain?

 

Ωραίο demo  ;)

 

Και στα 2 τα μηχανακια περιπου στο 40%... Παεπιπτοντως να ευχαριστησω τον the octapus για την προσφορα του μινι rack ψυγειου που φενεται στην οθονη καθως και επισης τον stavro_F που μου δανεισε το 530 και πολλα αλλα κατα καιρους...

 

Οποιος αλλος θελει τεστακια , να δωσει ενισχυτες παρακαλω  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχας ηχος black album καρφι...

Ο 570 μου φανηκε λιγο πιο scooped απο τον 530 που με τη σειρα του ηταν πιο μαλακος...

Η διαφορα παντως ειναι πολυ μικρη ειδικα αν λαβουμε υπ'οψην τη τιμη...(το 570 το ακουω πρωτη φορα ηχογραφημενο).

Θα ηθελα πολυ ν'ακουσω το 530 ,αν το εχεις ακομα Αρη,με διαφορετικους τελικους...

Πολυ καλη η ηχογραφηση το v30 κολλαει καλα στους engl...

 

ΥΓ:Για το σολο επαιξα μια σχεδον αταστη μεξικανα φεντερ στρατ με μονους...στο guitar rig!!!!!(μονο ο Αρης παιζει τους ενισχυτες...εμεις με τα μπλιμπλικια...) Με ποιον ενισχυτη εκανες reamping αληθεια???

Το σολο πολυ συναισθημα... :P :P :P

 

keep 'em comin'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για metallica ο 570 μου κανει πολυ κοντα....αλλα σαν ηχος ο 530 βγαινει ποιο scooped στα αυτια μου και τον προτιμω.

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΥΓ:Για το σολο επαιξα μια σχεδον αταστη μεξικανα φεντερ στρατ με μονους...στο guitar rig!!!!!(μονο ο Αρης παιζει τους ενισχυτες...εμεις με τα μπλιμπλικια...) Με ποιον ενισχυτη εκανες reamping αληθεια???

Το σολο πολυ συναισθημα... :P :P :P

 

keep 'em comin'

 

Βασικα στο Guitar rig επαιξες ναι , αλλα τοτε δεν τα ειχα τα μαραφετια οποτε το επαιξες το σολο προκαταβολικα...  ;D ;D

 

Νομιζω σε τιμησα αρκετα που εβαλα ολοκληρη φωτογραφια με την καραφλομουτσουναρα σου... Εκανα reamping και με τους 2 ενισχυτες και το σολο σπαει στην μεση οπως φενεται στο βιντεο... Γενικα το σολο καλο ειναι... Και ο ηχος βελτιωνεται με τον καιρο γιατι σπαει και το v30 της isocab...

 

Γενικα το 530 εχει πιο marsaliζουσα χροια εν αντιθεσει με το 570 το οποιο εχει αυτο το ultra low end των engl... Παντως για αλλη μια φορα αποδεικνυεται οτι ο τελικος ενισχυτης παιζει καθοριστικοτατο ρολο στο τελικο αποτελεσμα... Καταληγω να πω περισσοτερο και απο την προενισχυση...

 

Συνεδεσα το 530 στον τελικο του evh και ακουγα evh ... Συνεδεσα το 530 στον τελικο του boogie και ακουγα boogie...

 

Συνεδεσα και τα 2 530 και 570 στον τελικο engl και το αποτελεσμα ηταν πολυ κοντινο... Βεβαια το 570 εχεις τεραστιες δυνατοτητες , να ποιασει ηχοχρωματα παρα πολλα... Και το 530 βεβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για metallica ο 570 μου κανει πολυ κοντα....αλλα σαν ηχος ο 530 βγαινει ποιο scooped στα αυτια μου και τον προτιμω.

 

Συμφωνώ απόλυτα, μου άρεσε περισσότερο ο 530 (άσχετο ότι είναι δικό μου :P) στο τελικό mix του κομματιού. Να προσθέσω μόνο ότι η Engl έχει γενικά καταπληκτικά προϊόντα, και ειδικά με την τιμή που βρίσκεις το 530, ακόμα και καινούργιο θα πω, είναι ένα must have για όσους ασχολούνται με ηχογραφήσεις. Προσωπικά το 530 του βγάζω το καπέλο ακόμα και σε πιο hard rock ή και blues παιξίματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλος ηχος και απ τους 2 αλλα πιο κοντα στον original ο 530 8)

και μιας κ ειμαι καινουργιος στο forum μπορειτε να μου πειτε πως ξεκιναω εγω ενα forum...?  ??? μια συζητηση τελος παντων...ευχαριστω παρα πολυ εκ των προτερων !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου