Προς το περιεχόμενο

Music Man Guitars


ratman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καθώς χάζευα έπεσα πάνω σε αυτό..... φαίνεται πως κάνουν φανταστική δουλειά ..... δεν έχει τύχει να παίξω αλλά πιστεύω πως θα είναι υπέροχα όργανα .... θέλω να μάθω τοις εντυπώσεις σας .....

 

 

 

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι λεει γενικα η εταιρια αλλα η jp6 ειναι η κιθαρα που κουμπωσε στα κοντα μου δαχτυλα καλυτερα απο ολες, αν και δεν μου αρεσαν οι μαγνητες οι οποιοι βεβαια εκανα οτι υποσχονται(γκαζωνουν φουλ)....κριμα που ειναι τοσο ακριβες

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πέσει στα χέρια μου μόνο ένα classic μπάσο, δεν είμαι μπασίστας αλλά φαινόταν πολύ ποιοτικό όργανο. Κιθάρα δεν έχει τύχει να παίξω αλλά πάντα τις έβρισκα αρκετά ακριβές για bolt on όργανα και σχετικά άσχημες.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πέσει στα χέρια μου μόνο ένα classic μπάσο, δεν είμαι μπασίστας αλλά φαινόταν πολύ ποιοτικό όργανο. Κιθάρα δεν έχει τύχει να παίξω αλλά πάντα τις έβρισκα αρκετά ακριβές για bolt on όργανα και σχετικά άσχημες.  :P

 

 

ναι για θέμα ποιότητας μιλάω ποιο πολύ! στο βίντεο δείχνουν τρομερή δουλειά και προσοχή στα όργανα που κατασκευάζουν....... 

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να φτιαξεις χειροποιητη κιθαρα και στην Ελλαδα, οπως τη θελεις εσυ, και πολυ καλυτερη απο αυτες που βλεπεις στο βιντεο.

Το ολο ζητημα με τους αμερικανους ειναι οτι εχουν καλο μαρκετινγκ και ειναι σπονσορες στους καλυτερους διαφημιστες τους (τους διασημους κιθαριστες).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε μου.

 

Τα 4 τελευταια χρονια εχουν επιτελους βαλει μυαλο και ανεβασαν πολυ την ποιοτητα κατασκευης και συναρμοργης των υλικων τους...πλεον ειναι Must have οργανα!

 

Εχουν μακραν την καλυτερη 7χορδη στην αγορα.

 

Υ.Γ. Eιμαι ενας ευτυχης κατοχος Ernie Ball Musicman JP7.

EBMM John Petrucci 7

Jackson DK2

Yamaha Pacifica

ENGL Powerball-Invad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εργονομία και κατασκευή μιλάμε για πολύ καλά όργανα!! Σταθερότατα στο set up τους, το οποίο γίνεται πανεύκολα (ειδικά η ρύθμιση του truss rod στις Music Man είναι παιχνίδι !!!) και γενικότερα ποιότητα σε υλικά. Ξύλα, κλειδιά, μαγνήτες...

 

Απλά πάσχουν από το σύνδρομο δεν είμαι στρατ, δεν είμαι Τελε, δεν είμαι Les Paul, ούτε SG, .... τι είμαι τελικά... Δυστυχώς αυτά τα ρημάδια τα μοντέλα έχουν γίνει icons...

 

Πιάνω και εγώ τον εαυτό μου, παρόλο που το όργανο είναι καταπληκτικό (Steve Morse Y2d   http://www.music-man.com/instruments/guitars/steve-morse-y2d.html) να επηρρεάζομαι από το brand όταν πάω να παίξω...

 

Δεν μου πάει να παίξω blues με αυτό το όργανο, δεν μου πάει να παίξω Gary Moore... Δεν φταίει αυτό, εγώ φταίω...  ;) ;) ;)

 

Όταν όμως παίξω κάτι πιο modern και δεν κολλάω στο brand (καθαρά ψυχολογικό) , τότε η κιθάρα σε αποζημειώνει με το παραπάνω και αντιλαμβάνομαι πόσο καλό όργανο είναι..

 

Πολλές φορές σκέφτηκα να την πουλήσω ή να την ανταλλάξω με κάτι πιο παραδοσιακό, κάποια Les Paul ας πούμε, αλλά τελευταία στιγμή κάτι με κρατάει, λες και μου φωνάζει, -- καλά,είσαι τρελός?  ;D ;D ;D  

 

Μπορεί κάποια στιγμή να την δώσω τελικά, μπορεί και όχι.. Το σίγουρο είναι ότι μιλάμε για ένα καταπληκτικό όργανο...

 

 

 

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι ειναι πολλές φορές στημένα; τα βίντεο το γνωρίζω γιαυτό και άνοιξα αυτό το θέμα γιατί δεν ήξερα κατά πόσο ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα ....... ναι όντως δεν βγάζουν αυτή τη (κλασικούρα) που μας έχει κολλήσει ..... θέλω οπωσδήποτε να δοκιμάσω όταν κατέβω Αθήνα ...... αν βρω σε κανένα μαγαζί με βλέπω δεν θα ξεκολλάω !!!

 

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου