Προς το περιεχόμενο

βοηθεια και γνωμη για πεταλιερα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ψαχνω πεταλιερα εδω και 3 εβδομαδεσ!εχω ξανακανει θεμα!εχω σταμπαρει 2 την rocktron Utopia G300 kai thn boss GT-10!την θελω για γενικη χρηση!παιζω ομωσ πιο πολυ απο ελληνικο rock μεχρι και death-black metal!ποια θα προτημουσατε?? και γιατι??εγω κλεινv προσ την rocktron!αλλα θελω την γνωμη σασ!ειμαι απο εδεσσα δεν μπορω ν κατεβω θεσσαλονικη αθτεσ τισ μερεσ!εδω δεν εχει μαγαζια!τισ εχω ακουσει μονο απο το ιντερνετ!αν εχετε ν προτείνετε κατι αλλο πεσ τε το!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εχω ακούσει από κοντα μόνο την Line6 POD HD και μου φάνηκε πολύ καλή αλλά αν πρέπει να διαλέξεις μεταξύ BOSS και Rocktron τότε προτείνω χαλαρά BOSS. Και μάλιστα χωρίς να τις έχω ακούσει ή να συγκρίνω τα χαρακτηριστικά τους ή τον ήχο τους απο βίντεο κτλ.

Για έναν και μονο πολύ βασικό λόγο. Την όποια πεταλιέρα πάρεις κάποια στιγμή θα την βαρεθείς και θα θες να την άλλαξεις για να πας σε κάτι άλλο όπως κάνουν οι περισσότεροι.

Όταν το κάνεις αυτό, την BOSS θα την πουλήσεις σε μια λογική τιμή. Την Rocktron θα την σκοτώνεις και δεν θα βρίσκεται άνθρωπος να στην πάρει, λέγεται μεταπωλητική αξία και πρέπει να το συμπεριλαβεις πιστεύω στα πλάνα σου.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν το κάνεις αυτό, την BOSS θα την πουλήσεις σε μια λογική τιμή. Την Rocktron θα την σκοτώνεις και δεν θα βρίσκεται άνθρωπος να στην πάρει, λέγεται μεταπωλητική αξία και πρέπει να το συμπεριλαβεις πιστεύω στα πλάνα σου.

συμφωνω και εγω σε αυτο.. Δες και καμια tonelab.

καλυτερα να κανονισης μια μερα που μπορεις να ερθεις σαλονικα (με κιθαρα σου)να παρεις τα μαγαζια με τη σειρα απο νωρις και να δοκιμαζεις,οταν κλεισουν το μεσημερι πας για μασα και καφε και διαλογισμο ,μολις ανοιξουν τσιμπας τι θες ...ΕΚΤΟΣ και αν βρεις κατι απο τις αγγελιες,για το καλο της τσεπης σου (και του συμφορουμιτη που πουλαει! ;D)

εγω εχω boss me-25 και ειμαι οκ 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν (αρχικεσ) τιμεσ εγω βρηκα την rocktron 580 και την boss 500...στο skroutz που τησ πατησα την rocktron την βρηκα 340(σαν εκπτωση) και την boss 440...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν (αρχικεσ) τιμεσ εγω βρηκα την rocktron 580 και την boss 500...στο skroutz που τησ πατησα την rocktron την βρηκα 340(σαν εκπτωση) και την boss 440...

κοιτα κ στον thomann οι τιμες εκει ειναι χαμηλοτερες:

 

http://www.thomann.de/gr/boss_gt10.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να παρει την GT10 απο την στιγμη που κυκλοφορει πλεον η GT100??

 

http://www.thomann.de/gr/boss_gt_100.htm

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εξερεσουμε την μεταποληση!rocktron utopia g300  ,  boss gt100  ,  digitech rp1000  ή την line6 που αναφερθηκε πιο πανω???  ποια θα διαλεγατε?        (εχω μπερδευτει :@) ??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου