Προς το περιεχόμενο

βοηθεια και γνωμη για πεταλιερα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω σου προτινω οπως και οι περισοτεροι, την Line 6 HD500.Ειναι εξαιρετικη στις προσομειωσεις,εχει οτι θελεις απο εφφε και εισαι εξασφαλισμενος οτι σε καθε live θα εχεις τον ηχο σου(αν φυσικα τη χρησιμοποιησεις με το σωστο τροπο),και σε ηχογραφησεις γράφει σουπερ.ασε τα κολληματα ανευ λογου και κοιτα να παρεις το καλυτερο που υπαρχει στο μπατζετ που διαθετεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εως 500αρικο  καλα ειμαστε

 

Κατεμε το eleven Rack εχει καλυτερες προσομοιωσεις απο την σειρα HD της Line6 και ειδικα αν συνδιαστει σε live τελικο και καμπινα.

 

Οποτε αν μπορεις να προσθεσεις ακομα 200 ευρω στο budget για μενα καλυτερη επιλογη ειναι το eleven rack. Προσωπικη αποψη.

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεμε το eleven Rack εχει καλυτερες προσομοιωσεις απο την σειρα HD της Line6 και ειδικα αν συνδιαστει σε live τελικο και καμπινα.

 

Οποτε αν μπορεις να προσθεσεις ακομα 200 ευρω στο budget για μενα καλυτερη επιλογη ειναι το eleven rack. Προσωπικη αποψη.

 

Ευχαριστω,εχω διαβασει οντως καλα λογια για το 11R και που και που εμφανιζεται στις αγγελιες σε τιμη πιο "προσβασιμη" σε εμενα,αν και ειναι κατι οχι τοσο "ολα σε ενα κουτι" μιας και θα πρεπει να χω και ενα footcontroller.

Στην πρωτη ευκαιρια θα το δοκιμασω και αν οντως καταφερνει αυτα τα λιγα που ζηταω (να "ακουει" καλα τις μεταβολες στο volume της κιθαρας και να δινει ενα συμπαθητικο speaker-amp simulation ) πιθανον να γινει αυτο που θα με ξελασπωσει αυτο το διαστημα που η μεση μου απαγορευει την αρση λαμπατων βαρων.

Βεβαια το θεμα ειναι που να το βρεις για δοκιμη στη Θεσσαλονικη το 11R  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εως 500αρικο  καλα ειμαστε

 

Να δοκιμάσεις, αν την βρεις επάνω, και την Digitech RP1000 ή την 500ρα...κυκλοφορούν στις αγγελίες συχνα με τρομερές τιμές, είναι εξαιρετικά εργαλεία.

 

 

(στο 3:40 κυρίως που σε ενδιαφέρει το volume της κιθάρας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι χρειαζεσαι ενα foot controller αλλα εχε υποψη οτι αν βρισκεται στα χερια σου καμια παλια πεταλιερα πχ pod xt μπορεις να χρησιμοποιησεις το pod xt να ελεγχει το 11R.

 

Οσο αφορα το Amp+Cab sims εχοντας περασει απο τα χερια μου η RP1000, pod hd500 και τωρα το Eleven rack κατεληξα στο 11R. πολυ πιο realistic feel. Επισης πιο δυναμικο. Με το volume της κιθαρας ακουει θαυμασια. Εχει μεν πιο λιγα εφφε και πιο λιγα amp sims αλλα ειναι πολυ ανωτερα. Αν τυχει και το αγορασεις καινουργιο η μεταχειρισμενο προσπαθησε να το βρεις με το Expansion pack. Ειναι η εκδοση που ερχεται με Pro tools 9 η Pro tools 10.

 

απο τις 3 πεταλιερες για μενα τα χειροτερα cab sims τα εχει το pod hd500. Μεν πιο προσφατο αλλα με απογοητευσε σε αυτον τον τομεα οπως επισης και στα OD/Dist drive sims. Η RP1000 ναι μεν καλα εφφε αλλα με καμπινα και τελικο η μονιτορ μου ακουστηκε λιγο "κρυα".

 

για περισσοτερες πληοφοριες για το 11 δες εδω

 

http://duc.avid.com/forumdisplay.php?f=33

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια ακομη ερώτηση !βρεθηκε εχθεσ στα χερια μου η Digitech RP7 !χερω ειναι παλια η του 98 η του 2000!τι γνωμη εχετε για αυτην?την γνωριζετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να κοιτάξεις κάτι που η μαμά εταιρία δεν το έχει ούτε στη λίστα των discontinued?

 

Η τεχνολογία modeling έχει κάνει άλματα από τότε που βγήκε αυτό το μηχάνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου