Προς το περιεχόμενο

βοηθεια και γνωμη για πεταλιερα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

την εχω μπροστα μ αυτη την στην στιγμη και θελω ν ξερω τι ρολο βαραει!

 

 

eee ωραια... βατην στο ενισχυτη σου... Παιξε και καταλαβε..... Παντως αν σκεφτεις οτι η rp1000 που ειναι οτι τελευταιο απο dogi και παλι υστερει κατα την αποψη μου μπρος την hd... τοτε οτι καταλαβαινεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος boss gt-100! Αμα εχεις τα λεφτα δεν το συζητω καν! Ελπιζω καποια μερα να την αποκτησω! Ειναι και γ@μ0 τις πεταλιερες! Ασε που και ο Akerfeldt αυτην χρησιμοποιει ;)

 

(για οσους πανε να με φανε δεν το θετω ως λογικο επιχειρημα οτι αφου την χρησιμοποιει αυτος τοτε οκ ας την παρουμε... απλα επειδη λογικα το παιδι ακουει opeth και μπορει να του αρεσει ο ηχος τους τοτε η boss θα ειναι πιο κοντα στα γουστα του)

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι χρειαζεσαι ενα foot controller αλλα εχε υποψη οτι αν βρισκεται στα χερια σου καμια παλια πεταλιερα πχ pod xt μπορεις να χρησιμοποιησεις το pod xt να ελεγχει το 11R.

 

Οσο αφορα το Amp+Cab sims εχοντας περασει απο τα χερια μου η RP1000, pod hd500 και τωρα το Eleven rack κατεληξα στο 11R. πολυ πιο realistic feel. Επισης πιο δυναμικο. Με το volume της κιθαρας ακουει θαυμασια. Εχει μεν πιο λιγα εφφε και πιο λιγα amp sims αλλα ειναι πολυ ανωτερα. Αν τυχει και το αγορασεις καινουργιο η μεταχειρισμενο προσπαθησε να το βρεις με το Expansion pack. Ειναι η εκδοση που ερχεται με Pro tools 9 η Pro tools 10.

 

απο τις 3 πεταλιερες για μενα τα χειροτερα cab sims τα εχει το pod hd500. Μεν πιο προσφατο αλλα με απογοητευσε σε αυτον τον τομεα οπως επισης και στα OD/Dist drive sims. Η RP1000 ναι μεν καλα εφφε αλλα με καμπινα και τελικο η μονιτορ μου ακουστηκε λιγο "κρυα".

 

για περισσοτερες πληοφοριες για το 11 δες εδω

 

http://duc.avid.com/forumdisplay.php?f=33

 

Η σύγκριση RP1000 και 11R είναι λίγο άστοχη/άκυρη πιστεύω, έχουν και κάποια σημαντική διαφορά τιμής και φυσικά δε συγκρίνονται ηχητικά, συμφωνώ κι εγώ με αυτά που λες για την ηχητική ποιότητα του 11R. Aλλά το τελευταίο δεν είναι portable με την καμία.

 

Φιλος boss gt-100! Αμα εχεις τα λεφτα δεν το συζητω καν! Ελπιζω καποια μερα να την αποκτησω! Ειναι και γ@μ0 τις πεταλιερες! Ασε που και ο Akerfeldt αυτην χρησιμοποιει ;)

 

(για οσους πανε να με φανε δεν το θετω ως λογικο επιχειρημα οτι αφου την χρησιμοποιει αυτος τοτε οκ ας την παρουμε... απλα επειδη λογικα το παιδι ακουει opeth και μπορει να του αρεσει ο ηχος τους τοτε η boss θα ειναι πιο κοντα στα γουστα του)

 

Την έχεις δοκιμάσει/ακούσει από κοντά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς να την ακούσεις, πες μας εσύ καλύτερα...

 

 

την ακουσα εγω!ειναι αρκετα ικανοποιητική !το θεμα ειναι πωσ δεν εχω ακουσει αλλεσ πεταλιερεσ και δεν μπορω να εχω γνωμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος boss gt-100! Αμα εχεις τα λεφτα δεν το συζητω καν! Ελπιζω καποια μερα να την αποκτησω! Ειναι και γ@μ0 τις πεταλιερες! Ασε που και ο Akerfeldt αυτην χρησιμοποιει ;)

 

(για οσους πανε να με φανε δεν το θετω ως λογικο επιχειρημα οτι αφου την χρησιμοποιει αυτος τοτε οκ ας την παρουμε... απλα επειδη λογικα το παιδι ακουει opeth και μπορει να του αρεσει ο ηχος τους τοτε η boss θα ειναι πιο κοντα στα γουστα του)

 

 

την gt-10 πρεπει ν εχει οχι την 100

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σύγκριση RP1000 και 11R είναι λίγο άστοχη/άκυρη πιστεύω, έχουν και κάποια σημαντική διαφορά τιμής και φυσικά δε συγκρίνονται ηχητικά, συμφωνώ κι εγώ με αυτά που λες για την ηχητική ποιότητα του 11R. Aλλά το τελευταίο δεν είναι portable με την καμία.

 

 

συμφωνω. ενα μεγαλο του μειον ειναι οτι δεν εχει foot controller.

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

την ακουσα εγω!ειναι αρκετα ικανοποιητική !το θεμα ειναι πωσ δεν εχω ακουσει αλλεσ πεταλιερεσ και δεν μπορω να εχω γνωμη!

 

την gt10 η την gt100 ακουσες?

 

Αν ακουσες την gt100 την ακουσες εδω σε καποιο καταστημα Ελλαδα? που? η μιλας για youtube. πληροφοριακα αν θες την γνωμη μου στο youtube δε θα καταλαβεις και παρα πολλα απο αυτο που ακους.

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την gt10 η την gt100 ακουσες?

 

Αν ακουσες την gt100 την ακουσες εδω σε καποιο καταστημα Ελλαδα? που? η μιλας για youtube. πληροφοριακα αν θες την γνωμη μου στο youtube δε θα καταλαβεις και παρα πολλα απο αυτο που ακους.

 

 

 

 

μιλαω για την Digitech RP7 !για μια ερωτηση π εκανα προηγουμενοσ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχεις δοκιμάσει/ακούσει από κοντά;

 

Την εχει ενας φιλος μου που παμε μαζι καποιες φορες στουντιο και την εχω ακουσει σιγουρα 2 φορες live (απο Opeth). Στην τριτη συναυλια που πηγα δεν ειδα την boss αλλα απλα μια που εγραφε roland (λογικα την gr-55)

 

την gt-10 πρεπει ν εχει οχι την 100

 

Αρα ακομα καλυτερα μιας και η 100 θεωρειτε η αναβαθμισμενη εκδοση της 10! :P

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου