Προς το περιεχόμενο

Behringer Europack UB1024-PRO


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρετε παίδες

 

Μόλις γράφτηκα στη σελίδα σας. Συγχαρητήρια για το σάιτ!!

 

Ο λόγος που γράφτηκα είναι γιατί χρειάζομαι βοήθεια!

 

Έχω μια κονσόλα Behringer Europack UB1024-PRO. Την οποία δεν ξέρω να χρησιμοποιήσω. Και αυτό γιατί έχασα το manual της και στο νετ δεν μπορώ να βρω οδηγίες για τη συγκεκριμένη κονσόλα.

 

Έχω μια κιθάρα, ένα ενισχυτή, ένα συνθεσάιζερ και αυτή την κονσόλα.

 

Προφανώς μπορώ να συνδέσω κιθάρα και ενισχυτή στην κονσόλα η οποία να στέλνει τον ήχο στον ενισχυτή, σωστά;;

 

Δυστυχώς με προβληματίζουν οι ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω στην κονσόλα. Έκανα δοκιμές κάποιων ωρών αλλά δεν τα κατάφερα!

 

Αν έχετε την ευγενή καλοσύνη, όποιος έχει τη διάθεση, να μου γράψει αναλυτικά ποια κουμπιά πρέπει να πατήσω, τι καλώδια να χρησιμοποιήσω (φτάνουν τα απλά καρφιά) και όοοολες τις ρυθμίσεις στην κονσόλα, ώστε να λαμβάνει το σήμα από την κιθάρα και το συνθ και να το στέλνει στον ενισχυτή, θα σας ήμουν ευγνόμων.

 

Καταλαβαίνω ότι η ερώτησή μου είναι εξαιρετικά απλοϊκή για τους περισσότερους από εσάς.. αλλά δυσκολεύομαι πολύ!

 

Ελπίζω σε απαντήσεις και βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου.

 

Το manual θα το βρεις εδώ:

http://www.behringer.com/UB1204/index.cfm?lang=eng

Στη δεξιά στήλη έχει και το manual στα ελληνικά.

 

Δεν είναι το 1024 αλλά το 1204, ότι πιο κοντινό έχει στο site της η εταιρεία σε αυτά τα νούμερα(έκανα λάθος αρχικά, νόμιζα ότι μιλάς γι'αυτήν-αλλά μήπως έκανες εσύ το λάθος;An oxi τσέκαρε στη δεξιά στήλη και τους υπόλοιπους mixers eurorack και βρες τον πιο κοντινό στα κανάλια της κονσόλας-πάντως οι βασικές λειτουργίες και η συνδεσμολογία δεν έχουν διαφορά)

 

Αν θες παραπάνω πληροφορίες υπάρχουν αρκετοί εδώ μέσα που μπορούν να σε βοηθήσουν. ;)

 

Φιλικά

Ι CAN ONLY SHOW YOU THE DOOR, NEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου