Προς το περιεχόμενο

βοηθεια και γνωμη για πεταλιερα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

filos, metal pezis?

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

και  :( :( :( :(

 

αλλά και  >:( >:( >:( >:(

 

μας βγήκε η ρετσινιά...

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνω πεταλιερα εδω και 3 εβδομαδεσ!εχω ξανακανει θεμα!εχω σταμπαρει 2 την rocktron Utopia G300 kai thn boss GT-10!την θελω για γενικη χρηση!παιζω ομωσ πιο πολυ απο ελληνικο rock μεχρι και death-black metal!ποια θα προτημουσατε?? και γιατι??εγω κλεινv προσ την rocktron!αλλα θελω την γνωμη σασ!ειμαι απο εδεσσα δεν μπορω ν κατεβω θεσσαλονικη αθτεσ τισ μερεσ!εδω δεν εχει μαγαζια!τισ εχω ακουσει μονο απο το ιντερνετ!αν εχετε ν προτείνετε κατι αλλο πεσ τε το!

 

Καταρχην επειδη θελεις heavy καταστασεις κινησου σε οτιδηποτε  εκτος απο πλαστικουρα cosm της boss.Eκτος και αν την θελεις μονο για εφε η για καθαρα....η Utopia ειναι παααααρα πολυ καλη πεταλιερα για τετοιες καταστασεις αλλα οπως ειπωθηκε μπορεις να βρεις κορυφαιες πεταλιερες μεταχειρισμενες και εξισου καλες και ποιο γνωστες που θα μπορεις να την σπρωξεις κιολας αργοτερα....εγω θα σου προτεινα η digitech 500-1000 ή pod x3 live μεταχειρισμενο(αν θες τα σκας για Hd αλλα δεν νομιζω οτι χρειαζεται).Με λιγα λογια καλυτερα να τα σκασεις για ολες τις παραπανω ακομα για την τελευταια zoom παρα για την boss.Τα amp sims της ειναι κατωτερα ολων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην επειδη θελεις heavy καταστασεις κινησου σε οτιδηποτε  εκτος απο πλαστικουρα cosm της boss.Eκτος και αν την θελεις μονο για εφε η για καθαρα....η Utopia ειναι παααααρα πολυ καλη πεταλιερα για τετοιες καταστασεις αλλα οπως ειπωθηκε μπορεις να βρεις κορυφαιες πεταλιερες μεταχειρισμενες και εξισου καλες και ποιο γνωστες που θα μπορεις να την σπρωξεις κιολας αργοτερα....εγω θα σου προτεινα η digitech 500-1000 ή pod x3 live μεταχειρισμενο(αν θες τα σκας για Hd αλλα δεν νομιζω οτι χρειαζεται).Με λιγα λογια καλυτερα να τα σκασεις για ολες τις παραπανω ακομα για την τελευταια zoom παρα για την boss.Τα amp sims της ειναι κατωτερα ολων....

 

 

 

φιλε τι εχεισ ν πεισ για την Digitech RP7??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαμία σχέση η Digitech RP7 σε σχέση με αυτές που συζητάμε...σα να συγκρίνεις τη βούρτσα με την...ξέρεις ποιά :P Btw έφτιαξα ένα preset (γκαζιάρικο πάντα) σήμερα στο Pod X3 Live και μου έφυγε η μαγκιά όταν το δοκίμασα στην πρόβα με τη μπάντα μου (και μάλιστα δεν έκανα και τίποτε τρομερές ρυθμίσεις), ανέβηκε ακόμα περισσότερο η πεταλιέρα στην εκτίμηση μου ένα πράγμα (άμα το θελήσει κανείς ας μου πει) ;D

 

Eπίσης +1 σε ότι είπε ο Dreamdancer ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε οτιδηποτε  εκτος απο πλαστικουρα cosm της boss
.Με λιγα λογια καλυτερα να τα σκασεις για ολες τις παραπανω ακομα για την τελευταια zoom παρα για την boss.Τα amp sims της ειναι κατωτερα ολων....

και καπου εκει στο τελος μηπως πρεπει να πεις οτι για σενα και τα αυτια σου ισχυουν ολα αυτα και η αποψη σου αυτη ειναι θεμα προσωπικου γουστου...

χωρις να θελω να πω οτι η boss ειναι η καλυτερη απο ολες αλλα αυτα που λες μπορει να τα πει και καποιος αλλος για τα μηχανηματα που εκθειαζης!

με αποτελεσμα να προσανατολιζεται(ισως) ο φιλος μας μακρια απο κατι που μπορει να του αρεσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαμία σχέση η Digitech RP7 σε σχέση με αυτές που συζητάμε...σα να συγκρίνεις τη βούρτσα με την...ξέρεις ποιά :P Btw έφτιαξα ένα preset (γκαζιάρικο πάντα) σήμερα στο Pod X3 Live και μου έφυγε η μαγκιά όταν το δοκίμασα στην πρόβα με τη μπάντα μου (και μάλιστα δεν έκανα και τίποτε τρομερές ρυθμίσεις), ανέβηκε ακόμα περισσότερο η πεταλιέρα στην εκτίμηση μου ένα πράγμα (άμα το θελήσει κανείς ας μου πει) ;D

 

Eπίσης +1 σε ότι είπε ο Dreamdancer ;)

 

 

 

ξαναλεω πωσ θελω αποψη για την Digitech RP7 γιατι πολυ απλα την εχω αυτη την στιγμη στα χερια μ! απλα θελω τισ γνωμεσ σασ!την ακουω κ μ ακουγετε αρκετα ικανοποιητική αλλα δεν εχω ακουσει αλλεσ πεταλιερεσ ( απο κοντα ) και δεν μπορω να εχω  αποψη!αν γνωρίζετε πεσ τε μου! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ξαναλεω πωσ θελω αποψη για την Digitech RP7 γιατι πολυ απλα την εχω αυτη την στιγμη στα χερια μ! απλα θελω τισ γνωμεσ σασ!την ακουω κ μ ακουγετε αρκετα ικανοποιητική αλλα δεν εχω ακουσει αλλεσ πεταλιερεσ ( απο κοντα ) και δεν μπορω να εχω  αποψη!αν γνωρίζετε πεσ τε μου!  

 

φιλος το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να παρεις την RP7 μαζι σου και να παρεις με την σειρα τα καταστηματα της αθηνας (αν εισαι αθηνα) η οπου εισαι και να πας νακα να ακουσεις την Pod Hd500 και καπου αλλου να δεις την Digitech rp1000 και boss gt100 (νομιζω εχει φερει το musicaccessories) στην σολωνος και εκει να κανεις μονος σου την συγκριση ωστε να βγαλεις συμπερασμα.

 

η αληθεια ειναι οτι ολονων η αποψη για την rp7 ειναι οτι δεν αξιζει μπροστα στις τωρινες πεταλιερες που κυκλοφορουν στην αγορα οπως επισης οτι και να σου πουμε εμεις θα ειναι βαση των δικων μας αντιληψεων περι ηχου και στυλ μουσικης που ακουμε.

 

Εσυ απο οτι καταλαβα ψαχνεις ηχους higain οποτε θα σου προτεινα να κοιταξεις μονο προς Line 6 hd500 και Digitech Rp1000. για την boss gt100  δε ξερω νασουπω μιας και δεν την εχω ακομα ακουσει οπως και πολυ εδω μεσα , ισως ολοι, δε την εχουμε ακουσει απο κοντα ακομα μιας και μολις κυκλοφορησε.

 

Επισης ποσα χρηματα θες να διαθεσεις?

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαμία σχέση η Digitech RP7 σε σχέση με αυτές που συζητάμε...σα να συγκρίνεις τη βούρτσα με την...ξέρεις ποιά

 

Ποσο πιο χοντρα να το πουμε αδερφεεεεεεεε ;D ;D....ρωτας το ιδιο πραγμα συνεχως....αφου εχεις παρει την απαντηση απο τον matalmike.....αν σου αρεσει εσενα αυτο που ακους απο αυτη που εχεις μπροστα σου...παρτη....αλλα μπροστα στις αλλες που εχουμε αναφερει ειναι ΜΑΠΑ....πως αλλιως να το πουμε...τσαμπα καις το μυαλλο σου ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου