Προς το περιεχόμενο

Μικρoφωνο για ακουστικη / φωνη / ενισχυτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους!

 

Σκεφτομαι την αγορα ενος μικροφωνου για οικιακη χρηση στις ηχογραφησεις μου.

Το Budget ειναι πολυ μικρο και κατεφυγα (μια που δεν εχω ιδιαιτερες γνωσεις απο μικροφωνα στο Θωμα. Ομως δε βγαζω ακρη με τα ribbon, large diaphragm  klp klp .

Ας ξεκινησουμε απο την αλφαβητα. Υπαρχει μικροφωνο με το οποιο να γραψω ακουστικες,φωνες αλλα και ενισχυτη και συν τοις αλλοις να ειναι και low budget? Το μικροφωνο θα παει σε προενιχυση και απο εκει στη καρτα ηχου

 

Ευχαριστω και περιμενω με επιοικεια τις απαντησεις σας.

be gentle-δεν ειμαστε ολοι studiades

 

και τελοςπαντων ποια ειναι η διαφορα του large diaphragm απο το ribbon και τα condenser?

 

 

μεχρι τωρα παλευα με ενα sm58 και επειτα με 58beta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε ενα  large diaphragm condeser & θα εισαι μια χαρα,εγω σταθερα προτεινω το RHODE NT1.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικο θα μπορουσες ισως να μου περιγραψεις τη διαφορα που υπαρχει αναμεσα σε μια ηχογραφηση φωνης με το beta με την ηχογραφηση με το rode?

εναν παραλληλισμο ας πουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε ενα  large diaphragm condeser & θα εισαι μια χαρα,εγω σταθερα προτεινω το RHODE NT1.

 

το οποιο ειναι πυκνωτικο και χρειαζεται το phantom power σωστα? (ελα μη γελατε ) ;D

ειπαμε μαθαινουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου