Προς το περιεχόμενο

SR Guitars France


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ ;D ;D

 

Η διαφορά στην τιμή αυτών των δύο οργάνων είναι μικρότερη από...2500ευρώ; :D

Δεν αναφέρομαι σε τέτοιας κλίμακας συγκρίσεις αλλά σε τύπου,ας πούμε,ESP Eclipse-LTD 1000ec...αν σου λέει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

   Παιζοντας με την SR "καψωσα" με το απιστευτο μπρατσο της και το ποσο καλα ζυγησμενη ειναι το οργανο.Καλη ποιοτητα ταστων και κλειδια που δεν ξεκουρδιζαν 

 

Ναι αλλα προσπερναμε αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά στην τιμή αυτών των δύο οργάνων είναι μικρότερη από...2500ευρώ; :D

Δεν αναφέρομαι σε τέτοιας κλίμακας συγκρίσεις αλλά σε τύπου,ας πούμε,ESP Eclipse-LTD 1000ec...αν σου λέει κάτι.

Μου λέει αυτό...και προφανώς ότι δεν μπορούμε να κάνουμε συγκρίσεις μόνο από το σχήμα :D

Οτι πληρώνεις, παίρνεις σε αυτή τη ζωή. Μετά...απλά ονειρεύεσαι  8)

Ναι αλλα προσπερναμε αυτο

Δεν προσπερνάμε τίποτα

στη σημερινή εποχή των CNC, δύσκολα θα βρείς κακοσχεδιασμένη κιθάρα οποιασδήποτε εθνικότητας...κακοσεταρισμένες θα βρείς πολλές.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλοι ψάχνουν κάτι που θα πατήσει τις FenderoGibson με τα μισά λεφτά...

 

Όχι απαραίτητα...προσωπικά πήρα την Edwards LP Custom μου αντί μιας Gibson LP Studio, οι οποίες κοστίζουν σχεδόν το ίδιο (850 πήρα την Edwards και 1000 έχει μια Studio), και ανταμείφθηκα για την επιλογή μου απ΄όλες τις απόψεις! Αρά αυτό με τα μισά λεφτά δεν ισχύει, απλά στα ίδια λεφτά κάποιες φορές μπορείς να βρεις κάτι καλύτερο! Kαι κυρίως να μην πληρώνεις παραπάνω λεφτά από την αντικειμενική αξία του οργάνου, αυτό πιστεύω είναι το σημείο κλειδί σε όσους δεν επιλέγουν Gibson! Γατί λοιπόν να πάρεις μια Studio των 600 ευρώ και όχι μια SR με τέτοια χαρακτηριστικά και εμφάνιση; Μεταπωλητική αξία; Για αγορά μιλάμε όχι για πώληση ;D

 

Έχουμε κάνει αρκετά blind tests εδώ μέσα και αρκετοί καταλαβαίνουμε ότι δεν λένε τίποτα.

Με τη σημερινή τεχνολογία κάνεις ότι θέλεις. Εδώ δεν μπορούμε να καταλάβουμε το πραγματικό όργανο από το σαμπλαρισμένο πια.

 

Mια χαρά λένε...υποτίθεται πως δοκιμάζεις 2 διαφορετικά όργανα με ακριβώς τον ίδιο εξοπλισμό, δεν προσπαθείς να φτιάξεις ίδιο ήχο με διαφορετικό εξοπλισμό και διαφορετικές κιθάρες! Επειδή έχω διαβάσει πολλά, σωστά πάντα, blind tests σε ελληνικά και ξένα forums, επικρατεί το απόλυτο ξεβράκωμα...κάποιοι βέβαια πέφτουν μέσα και είναι σωστοί αλλά είναι ελάχιστοι...έχουν κουρδισμένα αυτιά μάλλον ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω ότι τα blind test λένε και παραλένε... Και φυσικά δεν ψάχνουν όλοι την κιθάρα που θα πατήσει τις FenderoGibson !!! Αν κάποιοι έχουν τέτοιες βλέψεις τότε το πρόβλημά τους είναι κυρίως ψυχολογικό !!!!

Ωστόσο υπάρχουν όργανα με την μισή τιμή τους... που πατάνε και παραπατάνε... ανάλογα με την περίπτωση !!! Είμαι κάτοχος 2 Gibson, 2 Fender και πιστέψτε με τα main όργανά μου δεν είναι αυτά !!!!

Και αυτό λόγω των 1. blind tests 2. Το playbility των οργάνων !!!

Απλώς θέλει αρκετό ψάξιμο !!!!

 

ΥΓ: Ποτέ δεν αμφέβαλλα ότι οι Fenderogibson θα ζουν και θα βασιλεύουν... και καλά θα κάνουν αλλά χωρίς εμένα !!!

ΥΓ: Να μην αρχίσουμε να αναφέρουμε και μεγάλα ονόματα που παίζουν με τέτοια όργανα βάζοντας το λογότυπο Fender ή Gibson για λόγους prestige ή "συμβολαίων"!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου