Προς το περιεχόμενο

Μεταπωλητική αξία ενισχυτή.Τα φώτα σας!!


tsipis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μποτζόρνο μαδιέδεσ (πλάκα πλάκα καμιά γυναίκα έχει το forum???-offtopic sorry).

Είμαι στην ανάμεικτων συναισθημάτων να πουλήσω τον ενισχυτή μου. Πρόκειται για τον orange rocker 30 σε κεφαλή. Όταν αγοράστηκε η τιμή του thomann ήταν στα 880€. Το μηχάνημα είναι ελάχιστα χρησιμοποιημένο σε άριστη κατάσταση. Δε θα ρωτήσω το προφανές "πόσο να το σκοτώσω" (αν και οποιαδήποτε άποψη επ' αυτού είναι καλοδεχούμενη) αλλα περισσότερο το τί πρέπει να δω και να αξιολογήσω για να βρω αυτήν την τιμή.

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.. καλή μας χρονιά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δεν ξερω ποσο να τον δωσεις αλλα αμα θες σου δινω το 1 μου νεφρο για να τον παρω  ;D ;D ;D

 

Περα απο την πλακα.

Οταν ενα πραγμα ειναι πραγμα αυτα που κοιτας ειναι τα κλασσικα.

Φθορα,Γενικη κατασταση,Αν εχει παθει κατι στο παρελθον και χρειαστηκε επισκευη,σκονες, κ.τ.λ.

 

Τουλαχιστον αυτο κοιταζω εγω να δινω στις αγγελιες μου και αυτο κοιταζω στις αγγελιες των αλλων

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κοιτάω και πόσο το πουλάνε στο ebay

Κακος κριτης.Μπορει οι ξενοι να ειναι πιο "ντομπροι" στις πωλησεις απο εμας αλλα σε μια σελιδα που ο αλλος το βαζει ΟΣΟ γουσταρει δεν ειναι αντικειμενικο.

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακος κριτης.Μπορει οι ξενοι να ειναι πιο "ντομπροι" στις πωλησεις απο εμας αλλα σε μια σελιδα που ο αλλος το βαζει ΟΣΟ γουσταρει δεν ειναι αντικειμενικο.

Ναι αλλά δε θα δεις μόνο έναν πωλητή θα δεις μερικούς και θα πάρεις μια ιδέα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά δε θα δεις μόνο έναν πωλητή θα δεις μερικούς και θα πάρεις μια ιδέα

Σε τετοιου ειδους πραγματα δεν θα δεις πολλους.  ;)

 

Καταλαβαινω πως το σκεφτεσαι γιατι και εγω ετσι πρατω μερικες φορες αλλα για πραγματα που ειναι ευρεως γνωστα.Εκει ναι.Θα κοιταξω και στο ebay αι στον μπακαλη της γειτονιας μου.Και δεν μιλαμε γενικα για orange αλλα για συγκεκριμενο μοντελο

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακος κριτης.Μπορει οι ξενοι να ειναι πιο "ντομπροι" στις πωλησεις απο εμας αλλα σε μια σελιδα που ο αλλος το βαζει ΟΣΟ γουσταρει δεν ειναι αντικειμενικο.

Μα και στις δικές μας αγγελίες δεν ισχύει αυτό? Όσο κοστολογεί ο πωλητής το αντικείμενο που πουλάει τόσο το βάζει. Από εκεί και πέρα οι υποψήφιοι αγοραστές φιλτράρουν και κρίνουν. Για εμένα η ιδανική τιμή είναι αυτή που είναι διατεθημένος να δώσει ο άλλος..

Αν αυτή η τιμή με την δικιά σου είναι κοντά τότε ολοκληρώνεται και η συναλλαγή.

Το πήγαμε πολύ γενικά το θέμα όμως.

Αν ο ενισχυτής είναι σε άψογη κατάσταση (με τα service του, εξωτερικά καλά κλπ) τότε βρες μια τιμή που θα είναι fair για εσένα και τον αγοραστή σου. Εννοείται τα 880 που έδωσες δεν πρόκειται να τα πιάσεις. Από εκεί και πέρα είναι προσωπικό σου το θέμα. Κάποιος θα τον έδινε και 400.. Άλλος 600..

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω πως δεν πρεπει τετοιο θηριο να το πουλησεις κατω απο 500Ε αμα ειναι σε αριστη κατασταση και το ειχες παρει με 900... Και τα 600 λογικα μου φαινονται σε σχεση με αυτα που βλεπω στις αγγελιες γενικα στην ελλαδα στα ηλεκτρονικα

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση..

Και συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά η Μαμά Πατρίδα με κρατάει μακριά..

Θα το κοιτάξω το θέμα και θα επανέλθω με νέο thread, αγορά combo ή αγορά καμπίνας... :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου