Προς το περιεχόμενο

Boss Gt-6 (Βοήθεια με αγορά)


TheiosG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά παιδιά.

 

'Ενας φίλος μου, μου πρότεινε να μου πουλήσει την Boss Gt-6, και θα ήθελα να μαθω πληροφορίες σχετικά με την πεταλιέρα.. (αν έχει καλά καθαρά, καλά distortion, εφφε, τι ηχος ειναι το "φόρτε" της κλπ)

 

όποιος γνωρίζει ας απαντήσει.. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αφού είναι φίλος σου...πάρτη 2-3 μέρες να τη δοκιμάσεις...στο δικό σου ενισχυτή και στα δικά σου αυτιά.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αφού είναι φίλος σου...πάρτη 2-3 μέρες να τη δοκιμάσεις...στο δικό σου ενισχυτή και στα δικά σου αυτιά.

+1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά παιδιά.

 

'Ενας φίλος μου, μου πρότεινε να μου πουλήσει την Boss Gt-6, και θα ήθελα να μαθω πληροφορίες σχετικά με την πεταλιέρα.. (αν έχει καλά καθαρά, καλά distortion, εφφε, τι ηχος ειναι το "φόρτε" της κλπ)

 

όποιος γνωρίζει ας απαντήσει.. Ευχαριστώ!

 

Έχεις εμπειρία από άλλες; Και αν ναι, ποιές; Οι Boss φημίζονται για τα εφέ τους, για τα distortion τους πάλι δεν θα το έλεγα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ακρίβεια ειναι γνωστός μου, και δεν νομίζω να μου την εμπιστευτεί.. γι'αυτό άνοιξα και το θέμα.. εγω παίζω hard rock κυρίως, και με ενδιαφέρει να καλύπτομαι για τα live.. να εχω τις ρυθμίσεις μου.. όσο για το distortion, αργότερα δεν μπορώ να πάρω κάποιο καλό πετάλι και να το συνδυάσω με την πεταλιέρα;

Μέχρι τώρα, είχα το zoom g1, στο οποίο δεν μου άρεσαν τα distortion. ήθελα κάτι πιο "ζεστό" πιο γεμάτο σε ήχο. Πιστεύετε πως η συγκεκριμένη πεταλιέρα μπορεί να το προσφέρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσα λεφτά στη δίνει και πόσα εσύ έχεις και μπορείς να δώσεις; Σε ρωτάω για να δω αν υπάρχει κάποια καλύτερη λύση για αυτό που θες :) Ειδικά στις αγγελίες βρίσκεις ευκαιριάρες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου την δίνει 120..όσο για το πόσα έχω, και αυτά με το ζόρι τα δινω..Ωστόσο,μου ειναι δεκτές όλες οι προτάσεις.! ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και καλη χρονια.ειχα αγορασει αυτην την πεταλιερα πριν εναμιση χρονο για 100Ε πριν σου πω για τισ δυνατοτητες της πρεπει να προσεξεις κατι,τσεκαρε ενα ενα τα knobs με πολυ απαλο πατημα αν ανταποκρινονται αλλιως σε λιγο και ρο αν καποιο χαλασει θα εισαι αναγκασμενος να δωσεις 80-120Ε τοσο μου πηγε και εμενα ενα μηνα μετα αφου την πηρα.

Αμα εχεις χρονο και ορεξη να ασχολειθεις η πεταλιερα μπορει να βλαλει τρελο ηχο ιδιεταιρα αμα συνδεθει σε καλο ενισχυτη(λαμπα) ομωσ σου ξαναλεω οτι πρεπει να κανεισ φυλο και φτερο το μανουαλ(ευτυχως εγω το ειχα στα ελληνικα...)

τα εφε και οι προσομοιωσεις απλα δν τελειωνουν και ειμαι σιγουρος οτι τα περισσοτερα δν θα τα χρησιμοπιοησεις ποτε...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσο για το distortion, αργότερα δεν μπορώ να πάρω κάποιο καλό πετάλι και να το συνδυάσω με την πεταλιέρα;

 

Ναι μπορείς, αν δεν σε καλύψει το distortion της πεταλιέρας! Καλή περίπτωση είναι, σε αυτά τα λεφτά, ειδικά αν δε μπορείς να δώσεις και παραπάνω, δε νομίζω ότι μπορείς να βρεις κάτι καλύτερο :) Aλλά όπως είπε και ο φίλος just kst, τσέκαρε τα knobs!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα εισαι αναγκασμενος να δωσεις 80-120Ε τοσο μου πηγε και εμενα ενα μηνα μετα αφου την πηρα.

80-120Ε για αλλαγή ενός knob?? ?? ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου