Προς το περιεχόμενο

Guitar Rig 5 Presets


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλα τώρα το είδα και εγώ,το guitar rig το είχα σβήσει γιατί νόμιζα πως είχε πρίβλημα αλλά τελικά ήταν από αλλού.

 

το είχα κατεβάσει από το

 

............

 

Είναι το δεύτερο από πάνω με 602,79ΜΒ ήταν όλα μια χαρά και το μόνο θέμα ήταν η καθυστέριση,αν το ξανακατεβάσω από το ίδιο θα υπάρχει κάποιο πρόβλημά?

 

Φαντάζομαι πως δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα απλά ρωτάω μήπως υπάρχει κάτι που να μην το ξέρω

Τι να σε πω Βασίλη, δεν ξέρω.

Εγώ κατέβασα τη δωρεάν έκδοση από το site της Native Instruments και δουλεύει μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι να σε πω Βασίλη, δεν ξέρω.

Εγώ κατέβασα τη δωρεάν έκδοση από το site της Native Instruments και δουλεύει μια χαρά.

 

Μόλις μπήκα εδώ

http://www.native-instruments.com/#/en/products/producer/guitar-rig-5-pro/?page=2514

 

μόνο σε demo το έχει?

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο σε demo το έχει?

...όχι...το χαρίζουν!!!!! ;D ;D

 

Αυτό είναι το free

http://www.native-instruments.com/#/en/products/producer/guitar-rig-5-player/

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...όχι...το χαρίζουν!!!!! ;D ;D

 

Σίγουρα δεν το χαρίζουν αλλά με τόση πειρατεία λέω μπας και το κάνουν για να προσελγκίσουν τον κόσμο ή μήπως υπάρχει άλλο κόλπο.Θα μου πεις τώρα τί κόλπο υπάρχει αν είναι να στο δίνει τζάμπα

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίξτε καμια μουσική και αφήστε τις θεωρίες συνομωσιολογίας να ούμεεε...  ;D ;D ;D

 

Στο δίνει free με μερικούς ενισχυτές ή έστω για δοκιμή για κάποιο διάστημα(με το 4 έτσι ήταν τώρα δεν ξέρω) για να πάρεις μία ιδέα του τι θα ακούσεις πάνω κάτω...Και εννοείται για να μην μπεις στο τρυπάκι να το κατεβάσεις σπασμένο!

 

Είναι κάτι σαν το bandcamp...Ανεβάζουν οι μπαντες το full album να το ακούσεις και αν γουστάρεις το τσιμπάς και με το ανάλογο αντίτιμο!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατεβάζω από εκεί που το είχα κατεβάσει είδη είναι στο 60% αν βγάλει πρόβλημα θα το πάω από την Native Instruments.

 

Τώρα όσο αφορά τους Asio4all τι ακριβως γίνεται με αυτό είναι κομάτι του guitar rig ή κάτι ξεχωριστό?

 

Μπορώ να το κατεβάσω από εδώ

 

http://kat.ph/usearch/Asio4all/

 

αν ναι πιο από τα τρία να επιλέξω?

 

Sorry για τις ηλίθιες ερωτίσεις αλλά από pc πέρα από κάτι βασικά δεν έχω ιδέα

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κάρτα ήχου έχεις;

 

η κάρτα μου είναι η sound max digital audio δεν ξέρω πολλά παραπάνω γι'αυτήν έχω τα windows xp και δεν ξέρω τι να ρυθμίσω από την κάτρα,το latency από το guitar rig το έχεις τελείως κατεβασμένο?

 

 

Έχω και μια behringer usa222 δοκίμασα να το πάω από εκεί αλλά δεν κατάφερα τπτ

 

Όσο αφορά το pc δεν είναι και πολύ σόι η κατάσταση  ;D αλλά λέω μπας και

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

uCa 222 θες να πεις!  ;D Σόρυ αλλά δεν κοίταξα τα προηγούμενα ποστ!

 

Γενικώς τους Asio4All, θα τους χρειαστείς μόνο σε κάποια onboard κάρτα ήχου ή κάποια που γενικώς δεν είναι για πιο απαιτητικές audio εφαρμογές, αλλά έχει υλοποιηθεί για καθημερινή χρήση!Και σκοπός είναι η καλύτερη επικοινωνία με το υλικό, ώστε να πετύχεις και μικρότερες καθυστερήσεις!

 

Η behringer απ όσο ξέρω έχει δικους της drivers, οπότε μάλλον δεν θα τους χρειαστείς...Τώρα αν είναι αξιόπιστοι είναι άλλο θέμα!

 

Αυτό λοιπόν που θα κάνεις είναι να επιλέξεις μέσα από το πρόγραμμα(guitar rig) το αντίστοιχο interface σου(behringer)!Και λογικά είσαι έτοιμος να παίξεις!

 

Καλό είναι να απενεργοποιήσεις και την κάρτα ήχου του pc, από τη διαχείριση συσκευών!

 

Επίσης, για να μελετήσεις κι εσύ λίγο μόνος και να παιδευτείς, στο site της Native Instruments παίζουν στα FAQ οδηγεί για πολλά πράγματα που αφορούν τα προγράμματά της!Ρίξε μια ματιά και για ότι άλλο εδώ είμαστε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

uCa 222 θες να πεις!  ;D Σόρυ αλλά δεν κοίταξα τα προηγούμενα ποστ!

 

Γενικώς τους Asio4All, θα τους χρειαστείς μόνο σε κάποια onboard κάρτα ήχου ή κάποια που γενικώς δεν είναι για πιο απαιτητικές audio εφαρμογές, αλλά έχει υλοποιηθεί για καθημερινή χρήση!Και σκοπός είναι η καλύτερη επικοινωνία με το υλικό, ώστε να πετύχεις και μικρότερες καθυστερήσεις!

 

Η behringer απ όσο ξέρω έχει δικους της drivers, οπότε μάλλον δεν θα τους χρειαστείς...Τώρα αν είναι αξιόπιστοι είναι άλλο θέμα!

 

Αυτό λοιπόν που θα κάνεις είναι να επιλέξεις μέσα από το πρόγραμμα(guitar rig) το αντίστοιχο interface σου(behringer)!Και λογικά είσαι έτοιμος να παίξεις!

 

Καλό είναι να απενεργοποιήσεις και την κάρτα ήχου του pc, από τη διαχείριση συσκευών!

 

Επίσης, για να μελετήσεις κι εσύ λίγο μόνος και να παιδευτείς, στο site της Native Instruments παίζουν στα FAQ οδηγεί για πολλά πράγματα που αφορούν τα προγράμματά της!Ρίξε μια ματιά και για ότι άλλο εδώ είμαστε!

 

Απ'οσο θυμάμαι το είχα από την κάρτα του υπολογιστή την ound max digital audio καρφωνα την κιθάρα στο input της και έπεζε μόνο που είχε την καθηστέριση.

 

Μετά επέλεξα να το πάω από την behringer μπας και δούμε άσπρη μέρα αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς τι είχε γίνει τώρα το κατεβάζω (guitar rig) γιατί πριν μου έλεγε πως μπορεί να έχει πράματα που μπορεί να βλάψουν τον υπολογιστή.

 

 

 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου