Προς το περιεχόμενο

Guitar Rig 5 Presets


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απ'οσο θυμάμαι το είχα από την κάρτα του υπολογιστή την ound max digital audio καρφωνα την κιθάρα στο input της και έπεζε μόνο που είχε την καθηστέριση.

Λογικό μου φαίνεται, ακριβώς για τον λόγο που προανέφερα!

 

 

Μετά επέλεξα να το πάω από την behringer μπας και δούμε άσπρη μέρα αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς τι είχε γίνει τώρα το κατεβάζω (guitar rig) γιατί πριν μου έλεγε πως μπορεί να έχει πράματα που μπορεί να βλάψουν τον υπολογιστή.

Κατέβασέ το και βλέπουμε...Λογικά μαζί με το αρχείο που κατεβάζεις, υπάρχουν και οδηγίες εγκατάστασης και συγχρονισμού με την κάρτα!Ρίξε κι εκεί μια ματιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λογικό μου φαίνεται, ακριβώς για τον λόγο που προανέφερα!

 

Κατέβασέ το και βλέπουμε...Λογικά μαζί με το αρχείο που κατεβάζεις, υπάρχουν και οδηγίες εγκατάστασης και συγχρονισμού με την κάρτα!Ρίξε κι εκεί μια ματιά!

 

Κάτι άλλο αν το έβαζα από  την onboard  και κατέβαζα και αυτούς τους Asio4All?

 

Και αυτό το λέω γιατί από την onboard τουλάχιστον έπεζε και το μόνο πρόβλιμα ήταν η καθυστέριση,άμα λύνεται με τους Asio4All να το κάνω από την onboard γιατί με την behringer πρέπει να βρω από που και πως και να ακυρώσω πράματα όπως λες,

και αν η ποιότητά της δεν είναι καλή τότε θα πρεπει να ξανάδοκιμάσω από την onboard να παίξει μια και μετά να λύσω το πρόβλημα της καθυστέρισης.

 

Και πάλι sorry για τις βλακώδες απόψεις και ερωτίσεις αλλά είμαι ντιπ από υπολογιστές

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μπορείς να το δοκιμάσεις και αυτό, αλλά χωρίς να είναι σίγουρο ότι θα βελτιωθεί!Θεωρητικά πάντως είναι σωστό...

 

Όσο για την απενεργοποίηση δεν είναι τίποτα...Δεξί κλικ στο εικονίδιο του ήχου, επιλέγεις συσκευή εγγραφής και αναπαραγωγής και επιλέγεις κάθε φορά αυτή που θες, ενώ μέσα από τις ιδιότητες κάθε συσκευής μπορείς να επιλέξεις αν θα είναι ενεργοποιημένη ή όχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μπορείς να το δοκιμάσεις και αυτό, αλλά χωρίς να είναι σίγουρο ότι θα βελτιωθεί!Θεωρητικά πάντως είναι σωστό...

 

Όσο για την απενεργοποίηση δεν είναι τίποτα...Δεξί κλικ στο εικονίδιο του ήχου, επιλέγεις συσκευή εγγραφής και αναπαραγωγής και επιλέγεις κάθε φορά αυτή που θες, ενώ μέσα από τις ιδιότητες κάθε συσκευής μπορείς να επιλέξεις αν θα είναι ενεργοποιημένη ή όχι!

 

Για εγγραφή έχω την behringer και για αναπαραγωγή την onboard.

 

Τώρα έχω άλλο θέμα,μου βγάζει πάλι πως μπορεί να έχει επικύνδινα αρχεία,από που να το κατεβάσω τώρα?

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα έχω άλλο θέμα,μου βγάζει πάλι πως μπορεί να έχει επικύνδινα αρχεία,από που να το κατεβάσω τώρα?

Για το guitar rig λες;Απο που το κατεβάζεις τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το guitar rig λες;Απο που το κατεβάζεις τώρα;

 

 

 

το είχα κατεβάσει από το

.....................

 

Είναι το δεύτερο από πάνω με 602,79ΜΒ

 

Τότε δεν μου είχε βγάλει για επικύνδηνα αρχεία και ήτν ΟΚ

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατέβασα τελικά αλλά δεν μου δείνει ήχο καθόλου.

 

Όταν το έπεζα τότε οι ρυθμίσεις ήταν

αναπαραγωγή ήχου: onboard  κάρτα ήχου

εγγραφή ήχων: behringer

 

Έπεζε καρφί στην  onboard  κάρτα με καθυστέριση βέβαια.

ήθελα να το πάω από την behringer μπας και λιθεί το πρόβλημα με την καθυστέρηση και πήγα file(στο guitar rig) audio and midi settings-drive-asio και με πήγε στην behringer

και ούτε φωνή ούτε ακρόαση,το ξαναγύρισα όπως το είχα από την αρχή και δεν ακούγεται τπτ

 

Sorry και για το πρίξιμο

 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παιδιά, δεν ξέρω αν και αυτή η συζήτηση γίνεται με την ανοχή των moderators όπως με τα πολιτικά, αλλά απλά να ενημερώσω ότι απαγορεύονται οι συζητήσεις για πειρατικά προγράμματα και παράνομα κατεβασμένα αρχεία, πόσο μάλλον όταν δίνονται links από παράνομα torrents. Μην ξεχνάτε ότι το forum είναι δημόσιος χώρος και μπορεί να μπλέξει και ο συγκεκριμένος ιστότοπος και δεν ξέρω μην μπλέξετε και εσεις οι ίδιοι.

 

Με κάθε επιφύλαξη τά άνωθι. Δεν είμαι moderator, ούτε προσπαθώ να γίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, δεν ξέρω αν και αυτή η συζήτηση γίνεται με την ανοχή των moderators όπως με τα πολιτικά, αλλά απλά να ενημερώσω ότι απαγορεύονται οι συζητήσεις για πειρατικά προγράμματα και παράνομα κατεβασμένα αρχεία, πόσο μάλλον όταν δίνονται links από παράνομα torrents. Μην ξεχνάτε ότι το forum είναι δημόσιος χώρος και μπορεί να μπλέξει και ο συγκεκριμένος ιστότοπος και δεν ξέρω μην μπλέξετε και εσεις οι ίδιοι.

 

Με κάθε επιφύλαξη τά άνωθι. Δεν είμαι moderator, ούτε προσπαθώ να γίνω.

 

Αν είναι να γίνει κάποια ζημιά ή να εκτεθεί το forum καλύτερα να βηστεί ότι έχω γράψει,δεν πήγε καθόλου το μυαλό μου εκεί αν το το πρώτο πράμα που θα έπρεπε να προσέξω ήταν αυτό.

Το σταματάω εδώ και να'σαι καλά που το είπες

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου